Sari la conținut
Forum Roportal
Strebor

Aparate auditive: cic phonak, bernafon sau resound?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare am si eu o intrebare ,sufar de hipioacuzie moderata adica la urechea dreapta am pierdut auzul 48% iar la cealalta 52% am fost la doctorul Ciuchi si mi-a spus ca nu se mai poate face nimic si ca trebuie aparate auditive,mentionez ca nu aud de mic,cred ca de cand m-am nascut.Tatal meu a fost cam 3 ani la rand cand aveam varsta de 11 ani iar doctori au spus ca trebuie sa ma opereze si ca trebuie sa-si dea semnatura pentru operatie dar tatal meu cand a auzit asa a zis ca mai bine surd decat mort am uitat sa mentionez ca am varsta de 39 ani adica era pe timpul lui ceasca. Vreau sa stiu daca are cineva aparate auditive de la phonak cic sau ite model ambra,caci am citit pe forum si spun ca sunetul se aude metalic sau ce aparat auditiv ma sfatuiti sa cumpar. va multumesc si astept un raspuns de la voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă vă gândiţi să încercaţi o proteză auditivă pentru prima dată sau dacă doriţi să vă cumpăraţi alt model, s-ar putea să fiţi plăcut impresionat de noile tehnologii. Modelele actuale sunt mici, uşor de folosit şi avansate din punct de vedere tehnologic.

post-327965-0-80478700-1343978783_thumb.jpg

Editat de Cristinick
reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare am si eu o intrebare ,sufar de hipioacuzie moderata adica la urechea dreapta am pierdut auzul 48% iar la cealalta 52% am fost la doctorul Ciuchi si mi-a spus ca nu se mai poate face nimic si ca trebuie aparate auditive,mentionez ca nu aud de mic,cred ca de cand m-am nascut.Tatal meu a fost cam 3 ani la rand cand aveam varsta de 11 ani iar doctori au spus ca trebuie sa ma opereze si ca trebuie sa-si dea semnatura pentru operatie dar tatal meu cand a auzit asa a zis ca mai bine surd decat mort am uitat sa mentionez ca am varsta de 39 ani adica era pe timpul lui ceasca. Vreau sa stiu daca are cineva aparate auditive de la phonak cic sau ite model ambra,caci am citit pe forum si spun ca sunetul se aude metalic sau ce aparat auditiv ma sfatuiti sa cumpar. va multumesc si astept un raspuns de la voi

 

Aparatele auditive au carecteristici diferite , e bine sa faci proba cu mai multe aparte ca sa iti dai seama care este potrivit pentru tine si modul tau de viata dar cel mai important este sa gasesti audiologul care sa stie ce are de facut.Poti sa cumperi aparate performante dar sa ai ghinionul sa dai peste cineva care sa nu stie ca sa faca cu ele.....citeste pe forumuri si vezi pareri pro si contra .....In afara de aceste aparate pe care le-ai enumerat mai sunt si altele......oticon , starkey , widex, sonic, audifon, .....informeaza-te.....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Senzatia auditiva poate fi diferita de la un subiect la altul, fiecare este unic in felul lui.

De asemenea sunetul unei aparat al unei anumite firme poate fi diferit de sunetul unui aparat al altei firme sau cel putin perceput ca atare de persoane diferite.

Asa ca cel mai bine decat datele tehnice ar fi sa probezi diferite aparate. Senzatia auditiva numai tu o poti percepe.

Te asteptam oricand intr-unul din cabinetele noastre - avem 40 in toata tara - in oricare din cabinete vei putea face proba cu astfel de aparate (Phonak, GnResound, Beltone).

Adresele cabinetelor le gasesti aici.

Daca ai alte intrebari poti sa te documentezi fie pe site-ul nostru fie pe pagina noastra de facebook unde poti sa gasesti alti hipoacuzici care iti pot impartasi experientele lor cu alegerea aparatului auditiv potrivit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bernafon nu mai este prezent in Romania aproape de 2 ani. Firma care ii reprezenta si-a inchis portile.

Nu se poate face o comparatie intre Phonak si GNResound, ambii sunt producatori de top.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bernafon nu mai este prezent in Romania aproape de 2 ani. Firma care ii reprezenta si-a inchis portile.

Nu se poate face o comparatie intre Phonak si GNResound, ambii sunt producatori de top.

 

 

Gresit.....incepand cu data de 1.11.2012 firma Romsound este reprezentant Bernafon pentru Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doresc raspunsuri de la persoane care folosesc aceste marci de aparate auditive, nu de la diferiti audiologi care vor sa-si vanda aparatele pentru un comision mare incasat. Preturile ,fiabilitate ,costuri intretinere si care sunt diferentele dintre ele.Va multumec anticipat,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM MARE NEVOIE DE AJUTOR. URGENT!!!!!!!

 

AM 85 DE ANI, O URECHE CU AUZ 10%, O URECHE 50%.

 

TREBUIE SA MA HOTARASC URGENT INTRE

 

SIEMENS NITRO 701 SI OTICON AGIL PRO

 

MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT???

 

MULTUMESC MULT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×