Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aveti idee unde pot gasi o usa cu geamul asemanator

sunt firme ce colaboreaza cu pictori si iti fac desenul pe care il doresti...de obicei prin sablare

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat niste usi de interior anul trecut de pe valea cascadelor foarte ok ca aspect , le-am montat cu spuma dupa ce le-am fixat la bobloboc , dupa o luna si ceva sau doua m-au inundat vecinii mei dragi de deasupra mea , iar usile dupa 3 ore de la inundatie li se umflasera tocurile de nu mai puteam sa le inchid , am cumparat alt set de usi si am vopsit tocurile pe interior de doua ori ca sa nu se mai infiltreze apa in caz ca... , tocurile pe interior nu erau protejate si sint confectionate dintr-un material f nasol ca un carton presat sau ceva de genu ,...oricum atentie la ce cumparati daca luati ceva ieftin dar frumos nu intotdeauna e si bun ( sau niciodata nu este bun ) vorba aia " Dai un ban dar sti ca-l pierzi ".. bafta !

 

 

Am uitat sa pun poza :pardon:

post-320705-1295359462_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Doresc sa impartasesc experienta mea pt. cine e interesat!

 

Pe final de August am cumparat usi de interior si exterior de la Carbia. Calitate bunicica, insa comunicarea cu persoanele care fac programarile a fost extrem de defectuoasa si lipsita de bun simt! Pe stimabilele de la Birou nu le intereseaza daca nu se respecta programarea facuta, nu anunta in prealabil anularea programarii sau intarzierea cu ore bune a baietilor de la montaj, pur si simplu bataie de joc. Timpul clientului nu conteaza! Nu-ti convine, mergi in alta parte!

 

Cu siguranta clientii lor sunt tratati drept fraierii care au achitat deja [pt. ca asa e procedura], nu intereseaza pe nimeni daca serviciile oferite multumesc clientul, daca programarea s-a respectat, daca usa se inchide sau nu etc.

 

Din punctul meu de vedere, respectul reciproc Furnizor servicii-Beneficiar/Client ar trebuie sa guverneze intreaga colaborare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am nevoie de cateva sfaturi, deoarece nu ma prea pricep in domeniul asta. Vara asta am renovat toata casa si acum as dori sa imi schimb usile de interior, doar ca nu prea stiu ce presupune acest lucru. Toti prietenii mei m-au indrumat spre usile Porta Doors, si am facut putin research si sunt sigura ca imi voi alege ceva model de la ei,mi se pare ca au raport calitate - pret foarte bun, doar ca as avea nevoie de un distribuitor de incredere din Cluj Napoca. Credeti ca as putea gasi pe cineva care sa ofere si consultanta (adica sa ma ajute sa-mi aleg ce e mai potrivit pt casa)si montaj la un pret rezonabil?

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai este cineva interesat de o firma actuala de unde sa se cumpere usi de calitate, va spun ca eu mi-am schimbat toate usile din casa cu acesti baieti: http://www.usi-interior.eu/ Foarte ok, foarte buni la ce faceau, si foarte prompti. Chiar si-au facut treaba cum trebuie. Pentru moment sunt foarte multumit. Chiar imi place. Si calitatea este foarte buna, nu am niciun colt descoperit prin care sa poata intra apa, daca e cazul de asa ceva. Finisaje de top.

Cat despre Porta Doors, se pare ca au cam dat-o cu bata in balta in ultima vreme, din cate am mai citit si eu. Nu bag mana in foc, asa am auzit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bella casa au probleme cu inselatul clientilor (dupa termenul de 30 de zile, chipurile le aduc de afara, au mai trecut 15 zile pana au venit), cand sa le monteze, normal ca nu a venit cel care a masurat si au venit altii care au constatat ca usile sunt mai inalte decat golul de montare iar una din usi are deschiderea pe dreapta in loc de stanga cum am comandat-o, cheama firma care a montat rigipsul si fai modificari ca sa nu tai usa, pe bani si nervi cui domnilor, eu zic ca va fi pe banii vostri.

nu recomand bella casa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe firme de decoratiuni interioare mai dau si rateuri. Nu cred ca erai obligat sa faci vreo modificare pe banii tai, ei trebuiau sa respecte contratul si implicit dimesiunile pentru usile comandate. Din cate stiu eu exista cateva dimensiuni standard pentru usi si le alegi pe cele mai apropiate de golul din perete.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×