Sari la conținut
Forum Roportal
iasminedanielle

Cazare delta dunarii la pensiunea Astor din Sulina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

Fugiti de pensiunea Astor din Sulina,

cam asta pot sa spun dupa ce am avut de aface cu proprietarii acestei pensiuni.Doi mosi dusi cu pluta.

In urma convorbirilor telefonice cu ei am convenit sa inchiriem trei camere (doua duble si una single) pentru 5 adulti si un copil de doi ani si jumatate pentru 6 zile.Bineanteles ca au cerut un avans de 300 lei.Dupa ce am analizat majoritatea pensiunilor din Sulina am vazut ca in proportie de 80% cer avans prin mandat postal.

Pana aici toate bune si frumoase.Am ajuns in ziua cu pricina la pensiune si iata surpriza: mosi nu aveau decat o camera in pod in pensiunea astor si una la vecini, mica si ingusta.

Ei tot incercau sa ne explice ca domnii care trebuiau sa elibereze camerele sambata dimineata au hotarat sa mai stea o zi si cum sunt niste persoane foarte importante nu au putut sa ii refuze.

Am spus ok nenea insa noi ce facem unde dormim in noaptea asta cu un copil de gatul nostru??????

Au inceput sa tipe si sa urle la noi ca nu ne inghit mofturile ca astea sunt conditiile!!!!!!!!

Nu am reusit sa ne intelegem cu ei sub nici o forma si le-am cerut banii inapoi, avansul de 300 lei pentru cele 3 camere platite. Bineinteles ca nu au vrut sub nici o forma, ba chiar ne-au dat afara din casa.

Si asa ne plimbam noi seara cu bagaje si un copil de gat pe strazile neasfaltate din Sulina.

Am venit chiar si cu politia la usa lor si nu au vrut sub nici o forma sa ne dea banii inapoi.

Ei afirmau ca ne putem duce la orice autoritate vrem ca ei s-au consiliat cu avocatul si nu avem ce sa le facem.

Spune-ti si voi oameni buni ..este posibil asa ceva ??????? platim 3 camere si gasim una in pod in pensiunea respectiva si una la vecini si tot noi suntem aia vinovati?????

Sa vedeti ce tactica avea mosul : stia ca pe mandatul postal nu are cum sa scrie numarul camerelor prin urmare nu avem nici o dovada scrisa cu numarul camerelor, ba mai mult afirma ca pe site-ul lor nu exista poze cu camerele din pensiune, deci nu avem cum sa dovedim nimic.

Eu una am inteles ca dumnealor cu asta se ocupa, asta este meseria lor, sa pacaleasca oameni fraieri care vin sa-si petreaca concediul in Sulina.

Curios este faptul ca toata lumea din jurul lor de la vecini si pana la politie stiu ca se ocupa cu inselatorii , insa nimeni nu face nimic.Ba mai mult sunt niste parveniti in Sulina care strica tot renumele orasului.

Ca sa nu va mai povestesc ca toata pensiunea era plina de catei, latrau si isi faceau nevoile peste tot.

Un om care se consulta cu avocatul, aluneca printre legi si strica concediile atator oameni(am inteles ca nu suntem singurii de la vecini) cum poate sa aibe o pensiune? de ce i se permite acest lucru.

pe langa suma pierduta pentru zilele pierdute cine va plati? Am depus reclamatie la Opc Tulcea , ba chiar am deschis un dosar la Sectia de Politie din Sulina.

Daca cunoasteti ceva despre aceasta pensiune sau ati auzit ceva va rog sa pstati

Ajutati-ma sa opresc acesti nemernici care-si continua nestingheriti inselatoriile?

Daca statul nu face nimic, sa fecm noi?

Cui sa ma adresez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna iasminedanielle,

imi pare rau ca pensiuna ASTOR din Sulina v-a distrus concediul si voua.Poate daca postam si eu mai devreme nu se intampla asa.

Si eu am patit-o cam pe la inceputul lunii iunie.Am stat cateva zile acolo insa am plecat ORIPILATI, mosul ala ASZALOS IOAN si sotia lui doi teroristi.Ar trebui sa fie inchisi la nebuni.Toata ziua urmareau sa vada cata apa consumam,ne atragea atentia din orice, urmareau tot ce misca, nu aveai voie sa razi mai tare,Ca sa nu mai spun ca baile miros a MUCEGAI.

De ce nu se sesizeaza SANEPID-ul???????????????????????????cum le da voie sa aibe o pensiune in conditiile alea.

Intradevar iasmine era plin de caini, latrau incontinuu.

Din fericire noi nu am luat copilul cu noi, ca altfel nu stiu ce se intampla.

Niste oamenii artagosi, si mereu pusi pe harta, ce mai conditii de tot rahatul.

Niste hoti, pe site nu au puse poze cu camerele, iar cand ajungi acolo te ingrozesti.Inselatorie la drumul mare.

OAMENI BUNII HAIDE-TI SA NE ADUNAM CU TOTII SA FACEM CEVA CU PENSIUNEA ASTOR DIN SULINA.TOTI CEI CARE AU PATIT-O CU EI SA POSTEZE AICI CATEVA CUVINTE SI MAI ALES ALERTATI AUTORITATILE.CINEVA TREBUIE SA FACA CEVA CU ACESTI MOSI IMBECILI.

FERITI-VA DE PENSIUNEA ASTOR DIN SULINA.CAZARE IN DELTA DUNARII.Dupa un concediu la ei va asigur ca nu vreti sa mai auziti de Sulina si Delta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit cineva care ne confirma experienta de cosmar/paranormala pe care am avut-o la aceasta pensiune a nesimtirii supreme!!! Cat de rau ne-a parut ca nu am intalnit comentarii care sa ne avertizeze inainte de a ajunge la aceasta pensiune sinistra!!!

 

Nu as vrea sa povestesc foarte multe, amintirile sunt absolut scabroase, dar am sa confirm pe scurt ceea ce au mentionat si cei care au postat inainte:

 

1. Conditiile: intr-adevar ceea ce scrie pe site, corespunde tehnic, dar te ia groaza cand descoperi ca jumate din camerele de cazare sunt de fapt camerele in care stau cei doi mosi odiosiin restul timpului. Veti gasi nu doar propriile lor acareturi ci si pereti tapetati cu icoane, crucifixuri si mini-altare sau hainele lor imputite in dulapul pentru turisti. O saptamana intreaga ne-am gandit daca nu cumva e un cadavru sub pat, atat de tare duhnea....

 

2. Gazdele: mai degraba fosti gardieni la AUSCHWITZ!!! NEBUNI de-a dreptul. Intamplator am aflat, dintr-o cearta cu vecinii, purtata in cel limbajul cel mai sub-urban, chiar in prezenta noastra, ca dl ASZALOS este un fost alcoolic care nu s-a ferit sa ofere vecinilor sai spectacole de nebunie, finalizate cu sosirea salvarii de la Tulcea. De prisos sa mentinoez tonul rastit al acestor "hotelieri", comentariile la adresa noastra pe care le auzeam prin pereti, sau limbajul de zi cu zi al acestora.

 

3. Atmosfera: de cosmar, ni s-a tinut cont cand am venit, cand am plecat, ce si de ce am mancat, cata hartie igienica am folosit (desi cumparata din banii nostri), cu cata apa ne-am spalat...Iarasi de prisos sa mentinoez potaile familiei (3) care in permanenta au latrat indiferent de momentul zilei...si zbieretele celor doi proprietari "TACI ASTORICA, TACI!"

 

PE SCURT: DE COSMAR, NU AS TRIMITE NICI DUSMANII ACOLO, MAI BINE DORMITI IN PORT PE CIMENT!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult de tot ca ati facut acest topic, tocmai neati salvat vacanta caci duminica urma sa ne incepem calvarul, imi pare sincer rau pt ce ati patit si era ceva prea anormal la pretul si luxul care era aratat sa fie totul ok, inca odata imi pare rau pt voi si pt multi alti care au patit-o chiar erau aklo deja niste constanteni deai mei si nu vreau sa ma gandesc prin ce or trece acuma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara domnule astalos.sunt convins ca in vietisoara ta nu te-ai gandit ca ai sa intilnesti unii mai nebuni ca tine care sa-ti faca viata un chin cum le-ai facut-o si tu altora.dupa ce ti-ai shimbat denumirea la pensiune de cateva ori <astor ,irene,etc.>,naravurile se pare ca nu ti le-ai schimbat.sa trecem la povesti.daca am fi fost inspirati si am fi citit pe forum n-o pateam si noi aceleasi probleme cu consumul de apa.inchiderea si deschirea usii de la intrare catei si pisici,fumatul si altele.cum ar fi ciubucareala.dupa ce te cazezi platesti orice.cafeaua,berea cadou,curatatul pestelui. desconsiderati clientii si nu stiti sa faceti turism. deci feriti-va si evitati aceasta pensiune norocel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×