Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Materialismul si femeile din Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru astia,o femeie sarantoaca care vaneaza dupa unul bogat si nu o intereseaza decat banul,este totuna cu o femeie cu situatie materiala proprie care doreste un partener egal in acest aspect.

 

Da, am mai discutat subiectul cu tine, tu esti cea care vrea sa vada nu doar ce a agonisit EL ba si ma-sa si tacsu. Iata aici ce spuneai.

 

In legatura cu ce tip anume de femei vaneaza un barbat bogat, imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc, nu e vorba de femei sarantoace ci de femei tinere, frumoase si sexy, invatate de la mama de acasa ca "mana care iti intra sub fusta musai sa fie plina cu aur".

 

De ce sa jignim toate femeile sarace ca poate nu toate or fi si frumoase, tinere si suple. Mai sunt si unele trecute de 30 de ani care se indoapa cu kilograme de ciocolata...

 

In legatura cu cealalta categorie de femei, "cu situatie materiala proprie care doreste un partener egal in acest aspect", vine tot din tipare educationale. In loc sa gusti ce iti place, ce vezi, traiesti adormita si condusa de prejudecati. Si nici nu imi dau seama cum o femeie trecuta de 35 de ani sa spunem, cu situatie si cariera proprie poate spera ca un barbat chiar si de 45 de ani, egal cu ea sau superior ar putea sa-i fie fidel. Cam toti barbatii bine situati, social, material, ori au divortat de consoartele lor expirate ori au ramas in relatie dar au amante mai tinere. Trebuie sa fi tare nesimtita tu ca femeie de 35-40 de ani sa te complaci in asemenea situatie. Decat daca educatia nu te predispune la viata de harem.

 

Eu inteleg ca unele ati mai vrea sa fiti pitipoance pe ultima suta de metri, dar hai sa recunoastem, sexul nu se mananca cu lingurita alaturi de femei ca Israela. Israela are niste proprietati, niste conturi bancare, exista si curve masculine nesatule.

 

Asta-i refulare tipica unui barbat care taie frunza la caini si inafara de aparente fizice (crede el) si ceva vrajeala sentimentala nu mai e nimic de capul lui. Aburi fierbinti. :x:

 

Cand un barbat se plange din toti rarunchii ca femeile sunt materialiste, eu deduc nu ca e sarac ci ca arata rau si nu stie sa se comporte in relatia cu o femeie.

 

Cand o femeie se plange ca barbatii intalniti de ea ar fi materialisti si o cauta la buzunare, eu deduc ca femeia aia e deja trecuta de o anumita varsta si nu sta deloc bine la aspectul fizic.

 

Sex&Money e un schimb care are loc intre una mai tanara si un el mai batran. Batranei bogati care sa-si caute doamne senile bogate nu am vazut. Sperati degeaba! :spiteful:

 

Deci numai aia lipiti pamantului si cu fata de fotomodel au parte de dragoste sincera. Ce ferice de ei... :doh:

 

Te pomenesti ca monica l-o iubi pe columbeanu, la ce diferenta de intaltime e intre ei am dubii ca in pat instrumentu face bine contactu. Daca ea nu e fericita, nici fericirea lui nu e una completa. Ca nu e fericita, s-a cam vazut, la cat a slabit. Nici macar dupa sarcina nu s-a mai ingrasat.

Dar na, oamenii slabi de inger, axati pe ce ai nu pe ce esti, prefera siguranta materiala in schimbul independentei personale si propriilor alegeri.

Femei ca monica aleg banul nu omul. Cum arata omul nici nu mai conteaza. Spunea Laurent ca are profil de mistret grebanos cu coama sufoasa, ei pe dracu, uite ca daca are Rolls poa sa fie si piticanie starpita.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laur , se zice ca eu sunt expirata :spiteful:)))

Tare dezamagiti trebuie sa fie unii dintre noi :x:

exista si femei de 40 si de ani , de 51 de Kg( de fapt din punctul meu de vedere nu conteaza Kg ) pe care sotii lor le iubesc ca in prima zi .

In acelasi timp exista femei de 40 si de ani pentru care , prima iubire este si ultima :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laur , se zice ca eu sunt expirata :spiteful: )))

Tare dezamagiti trebuie sa fie unii dintre noi :x:

exista si femei de 40 si de ani , de 51 de Kg( de fapt din punctul meu de vedere nu conteaza Kg ) pe care sotii lor le iubesc ca in prima zi .

In acelasi timp exista femei de 40 si de ani pentru care , prima iubire este si ultima :doh:

 

Aici nu discutam despre iubirea femeii la 40 de ani, presupun ca userul care a deschis topicul nu are 50 de ani, sau ma insel?

 

Poti sa iti scrii memoriile pe un topic separat. On topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, am mai discutat subiectul cu tine, tu esti cea care vrea sa vada nu doar ce a agonisit EL ba si ma-sa si tacsu. Iata aici ce spuneai.

 

Daca nu stii obiceiurile altor culturi,taci din gura ca filozof ramai. La arabi,ambele familii se informeaza despre potentiala nora si potentialul ginere. Si famiile barbatilor doresc o nora educata,manierata,din familie prezentabila si cu o situatie materiala egala cu cea a fiului lor. Deci iar presupui aiurea. Nu-ti mai da cu parerea in domenii unde suma cunostintelor tale este zero.Risti sa pici de P.

 

 

De ce sa jignim toate femeile sarace ca poate nu toate or fi si frumoase, tinere si suple. Mai sunt si unele trecute de 30 de ani care se indoapa cu kilograme de ciocolata...

 

Nu te mai osteni draga cu subtilitati din astea ca nu ai nici un succes. :doh:

Esti obsedat de ciocolata de tot o mentionezi? Si ce are varsta deaface cu discutia?

 

In legatura cu cealalta categorie de femei, "cu situatie materiala proprie care doreste un partener egal in acest aspect", vine tot din tipare educationale. In loc sa gusti ce iti place, ce vezi, traiesti adormita si condusa de prejudecati. Si nici nu imi dau seama cum o femeie trecuta de 35 de ani sa spunem, cu situatie si cariera proprie poate spera ca un barbat chiar si de 45 de ani, egal cu ea sau superior ar putea sa-i fie fidel. Cam toti barbatii bine situati, social, material, ori au divortat de consoartele lor expirate ori au ramas in relatie dar au amante mai tinere. Trebuie sa fi tare nesimtita tu ca femeie de 35-40 de ani sa te complaci in asemenea situatie. Decat daca educatia nu te predispune la viata de harem.

 

Ei uite ca prejudecatile astea ale mele mi-au servit de minune. Am un sot ca nimeni altul. :x:

Chestia cu femeile trecute,expirate carora barbatii nu le mai sunt fideli nu e problema mea,cu toate ca-mi pare rau de ele.Nu stiam ca pentru tine o femeie trecuta de 30 este deja expirata si nu merita sa aiba fidelitate in relatie sau macar sa spere la asa ceva. Auzisem eu mai demult ca in Romania mentalitatea berbatului este "daca nu e pustoaica proaspata pina in 17 ani ,nu merita nici doi scuipati"...acum mi-ai confirmat asta.

 

Cat despre femeile care se complac in astfel de situatii,asta este un intreg alt capitol despre care se poate discuta luni intregi dar iarasi nu vad ce legatura are cu mine? OOOO..am uitat ca tu esti mester la presupuneri si jigniri in baza acestora " Trebuie sa fi tare nesimtita tu ca femeie de 35-40 de ani sa te complaci in asemenea situatie." :spiteful:

Asta in caz ca fraza respectiva a vrut sa fie iar vreo insinuare de a ta subtila.

 

PS: Pai tu compari un jaf de femeie ca Monica,culeasa de prin mai stiu io ce statie de trolebuz din Moldova si un bosorog fustangiu care daca n-ar avea bani nu l-ar baga nimeni in seama.....cu un cuplu de tineri de aceiasi varsta,nivel academic si situatie materiala care se si plac si s-au hotarit sa se casatoreasca? Wow...

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma mananca niste taste .... dar chiar si asa ....

 

Adica femeia de 40 de ani nu mai are dreptul sa-si spuna parerea aici ? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ma mananca niste taste .... dar chiar si asa ....

 

Adica femeia de 40 de ani nu mai are dreptul sa-si spuna parerea aici ? :doh:

 

Pai nu draga ca astea trecute de 30 de ani suntem deja ofilite,expirate,inselate de soti,ori divotate,ori complacute in situatii cu amante si toate cele. Doar asta-i pointul pe care incerca sa-l faca Clericu nu? :spiteful:

 

De la 30 de ani incolo nici nu mai ai dreptul sa speri la un barbat fidel dapoi sa-ti mai expui parerile la subiectul asta.

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chestia cu femeile trecute,expirate carora barbatii nu le mai sunt fideli nu e problema mea,cu toate ca-mi pare rau de ele.Nu stiam ca pentru tine o femeie trecuta de 30 este deja expirata si nu merita sa aiba fidelitate in relatie sau macar sa spere la asa ceva.

 

Daca isi alege pe criterii materialiste sotul nu poate spera la fidelitate.

Fidelitatea presupune sentiment, dar sunt unii care isi imaginaza ca pot sluji cu succes la doi stapani.

 

Cand emiti pretentii, ma mir ca nu te astepti sa fi masurat si judecat cu aceeasi masura.

 

Cand nu emiti pretentii, cand totul vine de la sine, ca din intamplare, atunci da, poti spera la fidelitate.

Altfel, totul se reduce la o negustorie matrimoniala.

 

De la 30 de ani incolo nici nu mai ai dreptul sa speri la un barbat fidel dapoi sa-ti mai expui parerile la subiectul asta.

 

Ba ai dreptul sa speri dar nu in conditiile expuse de tine, pe criterii materialiste, dupa ce vezi cat a agonisit el, ma-sa si cu tactu.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai aici este problema , m-ai citit ? :doh:

Eu nu trebuie sa mai sper , ca il am .

Ce deranjaza este ca am 41 si nu muuult mai putin , si atunci asta a ce seamana ?? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce caut eu pe topicul asta ?

Daca ne iubim nu trebuie sa mai intru pe forum sau pe topicul acesta ?

Incerc sa spun (daca citeai ce am scris intelegeai ) ca exista si o astfel de situatie, nu numai cele expuse de voi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai aici este problema , m-ai citit ? :doh:

Eu nu trebuie sa mai sper , ca il am .

Ce deranjaza este ca am 41 si nu muuult mai putin , si atunci asta a ce seamana ?? :spiteful:

 

Daca voi doi va iubiti, ce cauti pe topicul asta?

Materialismul e incompatibil cu sentimentele in relatie. Iar durata sentimentelor nu ti le garanteaza nimeni pe viata.

Sti cum se spune "ce meriti si ce primesti pana la urma nu coincide totdeauna".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×