Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

Moscova arunca in aer securitatea energetica a Europei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ne temem de embargouri, am mai fost supusi la asa ceva. Baza industriala sovietica a fost construita de Stalin sub embargo. Republica de la Weimar si al3lea Reich mai tirziu si-au strins minile cu URSSul. Baza industriala a Occidentului nu mai este in Europa sau USA s-a mutat de mult in China, India sau aiurea. Cu aceste tari avem ff bune relatii ca sa obtinem ce dorim. Nu ne temem de embargo, iarna este aproape si de gaz aveti nevoie voi toti europenii. De atacat nu ne veti ataca pentru ca este imposibil si nedorit un razboi in Europa in aceste zile, si oricum nu-l veti cistiga...

 

 

Rusul Singuratic

Un fost ofiter in Trupele Aeropurtate ale Ministerului Rus(Sovietic) de Interne

Editat de Rusul Singuratic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rusia e o putere mare la nivel planetar si influenta si puterea ei nu poate fi neglijata sau negata.

Pur si simplu sunt foarte puternici.

"La titlul topicului:

Arunca ...dar arunca doar cu rahat!

 

Securitate energetica a Europei va costa Rusia Embargoul si IZOLAREA TOTALA ... chiair si Barac Obama vorbeste despre izolare si nu cred ca ca Rusia va putea supravietuii renuntand la bani si tehnologia UE si SUA bazandu-se pe culegatorii de banane din Africa si recoltele lor record.

Asa ca Rusia daca nu intelege sa miste in front asa cum i se cere ...va fi izolata si poate in 20 - 30 de ani nu va mai fi de loc, caci daca actioneaza ca Hitler ... si exact asa a actionat in cazul Anschlussului Osetiei si Abhaziei ...si daca isi continua politica bicisnica cu Ucraina ... nu este exclus ca asa cum a fost pus cu astfel sa se repete eliberarea zonei neofasciste in care aliatii vor ocupa pozitii macar 50 de ani ...adica exact atata cat acolo mai sunt resurse!"

 

Hahahahaha.

Oare chiar pot fi oameni atat de naivi si de ........?

Se pare ca da.

Sau poate atat de indoctrinati incat sa nu vada realitatea reala de un realism foarte real:

1.Eu cred ca embargoul mai degraba o sa-l impuna rusii pentru ca ei au resursele.

2.cred ca Rusia va putea supravietuii renuntand la bani si tehnologia UE si SUA bazandu-se pe culegatorii de banane din Africa si recoltele lor record.Cat despre tehnologie si-o produc singuri pentru ca au oameni de stiinta foarte bine platiti.De asemenea au resurse,know how propriu,baza tehnologica puternici si spirit creativ.Si au si in prezent tehnologie comparabila cu cea a Occidentului si pe plan civil si,mai ales militar.Da chiar,daca America e atat de puternica de ce nu-i ataca pe fata?De ce nu au sprijinit direct Georgia ca niste aliati de nadejde?Rusii i-au sprijinit pe abhazi si osetini.

3.Rusia nu intelege sa miste in front asa cum i se cere si nu va putea fi izolata.De ce?Pentru ca poate,pentru ca vrea si pentru ca are cu ce.

4.isi continua politica bicisnica cu Ucraina pentru ca nu va putea nimeni sa-i opreasca.eu cred ca-i vor ocupa si pe ei daca vor comenta la ei.Occidentul nu a facut nimic pana acum.Doar a dat din gura.

5."aliatii vor ocupa pozitii macar 50 de ani".

In ce film?S.F.?

6." chiair si Barac Obama vorbeste despre izolare".Normal ca vorbeste.Si eu pot sa vorbesc."O sa izolez Rusia".Na ca am zis-o.Dar in mod real am izolat-o?Nu.Pentru ca nu am puterea.Acum rusii sunt mai puternici.Ce trupe au trumis americanii in Gerogia?Nave umanitare.Adica vax.Adica 0.Marea Neagra e controlata clar de flota rusa.Nici macar Turcia care este cu adevarat o putere zonala nu are curajul sa comenteze.Se da bine pe langa Rusia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razi de propria ta naivitate.

daca rusii erau atat de grozavi de ce au pierdut razboiul rece si de ce nu s-au impus pe piata mondiala cu tehnologii ci doar cu santaj la combustibili?

De destepti ce sunt?

Hai vinde altcuiva castravetii, ca pe aici nu ti gusta nimeni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Securitate energetica a Europei va costa Rusia Embargoul si IZOLAREA TOTALA ... chiair si Barac Obama vorbeste despre izolare si nu cred ca ca Rusia va putea supravietuii renuntand la bani si tehnologia UE si SUA bazandu-se pe culegatorii de banane din Africa si recoltele lor record.

Asa ca Rusia daca nu intelege sa miste in front asa cum i se cere ...va fi izolata si poate in 20 - 30 de ani nu va mai fi de loc, caci daca actioneaza ca Hitler ... si exact asa a actionat in cazul Anschlussului Osetiei si Abhaziei ...si daca isi continua politica bicisnica cu Ucraina ... nu este exclus ca asa cum a fost pus cu astfel sa se repete eliberarea zonei neofasciste in care aliatii vor ocupa pozitii macar 50 de ani ...adica exact atata cat acolo mai sunt resurse!"

 

Pai astia sunt castravetii si in nici un caz nu-i vand eu.

:think:

 

Cat despre cei care cred ca vad castraveti am pentru ei un buzdugan pregatit.

Cand o sa faca cunostina cu el nu o sa le fie bine.(Mciauliiiih)

La fel cum Rusia a testat o racheta balistica in stare sa depaseasca mult vestitul "scut" antiracheta al Americii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe unul din peretii, Academiei Fortelor Aeropurtate din Ryazan, unde am fost student ofiter cu mai multa vreme in urma, statea scris un magnific citat din Sun Tze : "Pe un dusman puternic loveste-l in ce are el mai drag." .Care lucru le este mai drag in ziua de azi occidentalilor simplu hidrocarburile. Cum ii poti lovi simplu ridicind insurgenta din Irak si Afganistan impotriva occidentalilor, incurajind Iranul sa blocheze strimtoarea Ormuz, ridicind Hamazul si hazbolahul impotriva Israelului, incurajind Coreea de Nord sa aiba un diferend de frointiera cu Coreea de Sud care sa degenereze si impingind China sa atace Taiwanul, scotindu-i pa americani din Asia de sud est. Simplu ti doar toate evenimentele se suucced la citeva ore unele dupa altele, fara ca un singur soldat rus sa traga un glonte. Americanii vor fi ocupati pe 3 fronturi (Coreea, Formosa si Orientul Apropiat) si nu pot sa faca nimica. Iar noi vom astepta sa se intruneasca NATO si UE, sa se blocheze totul in discutii sterile, fara sa ne trebuiasca tehnologia sau banii vestului. Si vom astepta sa creasca pretul barilului, sa se inflameze Orientul si apoi sa va rugati de noi sa va vindem petrol.

In sfarsit o parere realista si bine documentatata pe acest forum si fara a jigni pe nimeni.

Ader si eu la parerea asta.

Si repet:

De ce actioneaza Rusia asa?

Pentru ca vrea si poate si pentru ca nimeni nu o va putea opri.

Putin este un geniu.

Il vreau conducator al Romaniei.

Fanii Americii?

Reactii?

Hai incepti sa injurati de ciuda.:think:

Singurul care poate salva S.U.A. poate fi un om ca Obama,un om inteligent si mai cu capul pe umeri.Care nu se arunca aiurea ca fraierul de Bush.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Securitate energetica a Europei va costa Rusia Embargoul si IZOLAREA TOTALA ... chiair si Barac Obama vorbeste despre izolare si nu cred ca ca Rusia va putea supravietuii renuntand la bani si tehnologia UE si SUA bazandu-se pe culegatorii de banane din Africa si recoltele lor record.

Asa ca Rusia daca nu intelege sa miste in front asa cum i se cere ...va fi izolata si poate in 20 - 30 de ani nu va mai fi de loc, caci daca actioneaza ca Hitler ... si exact asa a actionat in cazul Anschlussului Osetiei si Abhaziei ...si daca isi continua politica bicisnica cu Ucraina ... nu este exclus ca asa cum a fost pus cu astfel sa se repete eliberarea zonei neofasciste in care aliatii vor ocupa pozitii macar 50 de ani ...adica exact atata cat acolo mai sunt resurse!"

 

Pai astia sunt castravetii si in nici un caz nu-i vand eu.

:think:

 

Cat despre cei care cred ca vad castraveti am pentru ei un buzdugan pregatit.

Cand o sa faca cunostina cu el nu o sa le fie bine.(Mciauliiiih)

La fel cum Rusia a testat o racheta balistica in stare sa depaseasca mult vestitul "scut" antiracheta al Americii.

 

 

Pe unul din peretii, Academiei Fortelor Aeropurtate din Ryazan, unde am fost student ofiter cu mai multa vreme in urma, statea scris un magnific citat din Sun Tze : "Pe un dusman puternic loveste-l in ce are el mai drag." .Care lucru le este mai drag in ziua de azi occidentalilor simplu hidrocarburile. Cum ii poti lovi simplu ridicind insurgenta din Irak si Afganistan impotriva occidentalilor, incurajind Iranul sa blocheze strimtoarea Ormuz, ridicind Hamazul si hazbolahul impotriva Israelului, incurajind Coreea de Nord sa aiba un diferend de frointiera cu Coreea de Sud care sa degenereze si impingind China sa atace Taiwanul, scotindu-i pa americani din Asia de sud est. Simplu ti doar toate evenimentele se suucced la citeva ore unele dupa altele, fara ca un singur soldat rus sa traga un glonte. Americanii vor fi ocupati pe 3 fronturi (Coreea, Formosa si Orientul Apropiat) si nu pot sa faca nimica. Iar noi vom astepta sa se intruneasca NATO si UE, sa se blocheze totul in discutii sterile, fara sa ne trebuiasca tehnologia sau banii vestului. Si vom astepta sa creasca pretul barilului, sa se inflameze Orientul si apoi sa va rugati de noi sa va vindem petrol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe unul din peretii, Academiei Fortelor Aeropurtate din Ryazan, unde am fost student ofiter cu mai multa vreme in urma, statea scris un magnific citat din Sun Tze : "Pe un dusman puternic loveste-l in ce are el mai drag." .Care lucru le este mai drag in ziua de azi occidentalilor simplu hidrocarburile.

 

Vezi ca nu cumva sa se umple campiile Europei de plantatii de rapita, sfecla de zahar si veti fi loviti si voi cu Irak cu tot in ce aveti mai drag ...burtica ...si puteti apoi sa va beti petrolul pana capiati!

 

Nu vezi ma ruski ciolowece ca Occidentul se pregateste serios sa isi reformeze sursele de combustibil?

Nici atata nu pricepi din ce vezi ?

 

cat de rau imi pare uneori ca presedinte la Kremlin nu e Jirinovskii

 

De ce?

Ti s-a facut dor sa fi considera tiganul italienilor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe unul din peretii, Academiei Fortelor Aeropurtate din Ryazan, unde am fost student ofiter cu mai multa vreme in urma, statea scris un magnific citat din Sun Tze : "Pe un dusman puternic loveste-l in ce are el mai drag." .Care lucru le este mai drag in ziua de azi occidentalilor simplu hidrocarburile. Cum ii poti lovi simplu ridicind insurgenta din Irak si Afganistan impotriva occidentalilor, incurajind Iranul sa blocheze strimtoarea Ormuz, ridicind Hamazul si hazbolahul impotriva Israelului, incurajind Coreea de Nord sa aiba un diferend de frointiera cu Coreea de Sud care sa degenereze si impingind China sa atace Taiwanul, scotindu-i pa americani din Asia de sud est. Simplu ti doar toate evenimentele se suucced la citeva ore unele dupa altele, fara ca un singur soldat rus sa traga un glonte. Americanii vor fi ocupati pe 3 fronturi (Coreea, Formosa si Orientul Apropiat) si nu pot sa faca nimica. Iar noi vom astepta sa se intruneasca NATO si UE, sa se blocheze totul in discutii sterile, fara sa ne trebuiasca tehnologia sau banii vestului. Si vom astepta sa creasca pretul barilului, sa se inflameze Orientul si apoi sa va rugati de noi sa va vindem petrol.

cat de rau imi pare uneori ca presedinte la Kremlin nu e Jirinovskii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×