Sari la conținut
Forum Roportal
vio^

Buddy Spy

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti atat de naiv sa crezi ca nu se poate... :lol2:

srry n-am vrut sa spun asa ca o jignire... !

[snapbacca]63449[/snapbacca]

Ai dreptate,se poate.Si eu am crezut acelasi lucru cand am vazut topicul.Am crezut ca se ofera un program de vazut ce vorbesc prietenii pe Yahoo! Messenger.

De fapt exista asemenea programe,dar nu sunt cum crede majoritatea...

1.Nu poti sa spionezi pe oricine,doar userii din acelasi Networca

2.Daca au anumite programe, nu vei putea sa-i spionezi chiar daca sunt in acelasi Networca !

Asemenea programe pentru spionat ( utile celor care sunt legati in retea ) se gasesc destul de usor pe net. In realitate sunt doar niste Yahoo sniffere, bazate pe capturarea pachetelor de date trimise de cei pe care doriti sa-i spionati.

Mai sunt si alte metode: trojani, caeyloggeri,etc... dar nu le recomand din 2 motive

1.Fiecare persoana are dreptul la o viata intima ( asta include si serviciile de instant messaging )

2.Puteti deveni chiar voi victimele acestor programe si veti fi spionati :lol2:

Referitor la "spionatul celor care sunt pe invisible" - nu e nici un avantaj daca stii ca el/ea e pe messenger si se ascunde sau nu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stau pe invizibil inseamna ca nu au chef de vorba si la ce mi-ar folosi sa stiu ca sunt online?! Cine vrea sa vorbeasca, bine :oca: cine nu, la fel de bine! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai si tu dreptate IRM , totusi ai incuviintat cu un accept targul din lista ta de mesenger...asta nu inseamna ca ai fi obligata sa le stai la dispozitie, cam pentru asta exista invisibleul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai si tu dreptate IRM , totusi ai incuviintat cu un accept targul din lista ta de mesenger...asta nu inseamna ca ai fi obligata sa le stai la dispozitie, cam pentru asta exista invisibleul.

[snapbacca]63918[/snapbacca]

 

Am acceptat targul,dar asta nu inseamna ca tre sa vb cu toti odata,ca asta inseamna pana la urma sa nu vb cu nici-unul,right? :lol2:

A,si sunt un "el",asta pana la proba contrarie... :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu il folosesc deoarece daca cel care e pe inv inseamna ca nu are chef sa vb cu unele pers.si eu mai intru pe inv pe mess deoarece vreau sa vb doar cu iubitul sau cu verisoara mea si nu imi place cand cineva ma deranjeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oca, sa concluzionam:

 

Invizible-ul exista pentru a putea fi politicosi si respectuosi si a nu supara pe nimeni in caz ca nu putem vb cu toti iar buddy spy e un program de spionaj (si stim cum pedepseau chinezii spionii) si e folosit de cei care nu au respect si incredere.

 

ps. am folosit si eu dar numai ca sa aflu la ce e bun si cum functioneaza. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poti sa spionezi pe oricine,doar userii din acelasi Networca

 

Nu vreau sa "ma laud" dar se poate si mai bine... ca baza(imi place cuv asta) se pleaca de la Ip local dar daca Ip meu "i se pune pata si se muta in alta retea"...?

Banuiesc ca stii ce vreau sa zic ca te vad mai "dezghetat" in domeniul asta!

Sicer ca sa "spionez un user poate lua minute, sau chiar ore... sau imposibil"!

Am intalnit retele "bine facute" (nu la noi) si unde nu am reusit... Sincer nici nu am mai incercat cand am vazut despre ce e vb... si de ce sa-mi aprind eu paie`n`cap...:Pe

 

A si inca una in Brasov... oricum nu am stat prea mult pe chestia asta... ca nu am chiar ata timp de pierdut... si in general userii pe care ii "testam" se dovedeau a fi plictisitori... si ajungeam la concluzia... date draq !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, te vad priceput in probleme dastea...mai deosebite:)daca ai auzit sau stii vreo metoda sa vezi ce vorbesc altii care nu sunt in retea cu tine carora le trimiti o poza,program ,ceva prin mess....trimite si mie un raspuns pls...Cred ca mi s-a intamplat asa ceva si vreau sa stiu cum..Am antivirus McAfee si am bagat si un anti-spyware pe langa asta..nu stiu cum a reusit...Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce va bate'ti voi capul cu programul ala...

Intrati aici: http://check-yahoo.no-ip.ro

(deocamdata site'ul este in stadiu de dezvoltare... merita o incercare)

 

Aici ai informatii cum sa aflii un IP : http://ip-get.no-ip.ro

(desigur ca trebe sa ai si sparla'n limba sau cum se zice: papagal, ca sa'i poti fraieri pe altii)

 

Spor la spionaj ! :D

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×