Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:tease: "Strong DC++1.00"? :yahoo: Si functioneaza?

Eu,am avut "StrongDC++ 2.05" si nu-mi mai functiona;ma invita sa-mi instalez o noua versiune si...se auto inchidea.

:o: Nemerniciiiiiiiiiiiiiii.

............

As vrea un installer "Strong DC++" dar nu gasesc nici unul functional. :o:

 

da la romtelecom ramai pe strongDC...vezi daca merge versiunea lui CowboyN caci vad ca s-a oferit sa te ajute si daca nu merge iti dau eu versiunea 2.11 cu care eu pana acum nu am avut nici o problema :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baieti...sunteti niste draguti... :good: va multumesc mult!

Am reusit azi noapte sa-i dau de cap! :cheer: Merge...prost,dar merge.(Descarc cu 1 pina la 5 kb/min :D )

Nu stiu a cui e vina...

Oricum,e mai bun decit nimic. :cheer:

Hai,sa va spun unde era "buba" de-mi disparea fara urma "Strong"ul si setarile facute. :) Poate,informatia asta va folosi si altui "docent" amarit,ca mine...

Mie,nu-mi place sa stochez arhive cu softuri in pc. fiindca,ma incurc in ele.Asa ca,dupa ce le descarc de pe net,in loc sa apas butonul "salveaza" apoi,sa instalez softul,apas direct "install".

Asta am facut si in cazul de fata. :good: Cum era o arhiva si nu un installer normal,la inchiderea softului,normal ca disparea fara urma si nu aveam de unde sa-l mai iau ori imi dispareau setarile facute! :cheer:

Greseala de incepator... :cheer:

Deci,cine mai are astfel de probleme cu "Strong",trebuie sa respecte urmatorii pasi:

- descarci arhiva de pe net

- deschizi arhiva

- selectezi (alegi) toate fisierele din ea si dai "copy"

- creezi un director (cartela,folder) nou unde vrei sa pastrezi softul

- in cartela nou creata,dai iar "paste"(incola,aplica) si programul,se va dezarhiva singur.

- deschizi executabilul,"Strong"ul apoi,"File"---"Setting"...si faci setarile.

............................

Nu prea am inteles nici acum care-i diferenta,ce si cum am facut (.."ca orbu',Braila") :good: dar,am nimerit-o! :doh:

CSifer...nu mi-ai raspuns...ce tip de conexiune am? :P

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa intelegem ca pe tine te'a incurcat faptul ca ai descarcat o arhiva si nu un executabil?

Asa se pare... :rot: Nu ma descurc cu arhivele...

 

 

 

Conexiunea ta este prin modem. Cam mica viteza de descarcare.

Mie-mi spui... :rot: Albesc pina descarc un fisier. :D

 

 

Ati auzit de ApexDC++ ? :rot:

 

Incercati-l e mai ok decat oDC , StrongDC++ ...

 

Link pt download : ApexDC++ :D

Multumesc...dar,acum...nu mai dau cioara din mina pentru vrabia de pe gard! :no:

Poate,cu urmatoarea ocazie...

Sper ca faptul ca am ramas 2 zile fara net dupa instalarea p2p-ului,nu are nici o legatura cu prezenta lui in pc-ul meu.

 

 

@Bagherra: ai conexiune ADSL :x:

:rot: Aoleu,m-ati bagat in ceata de tot;la setarea conexiunii,aparea mai multe variante printre care:modem,DSL...alea,alea...

Daca eu am ADSL (si modem... :o: ) ce bifez? :focus:

Asta,ca sa stiu...ca la varianta asta de "Strong",nu-mi apare variante de bifat,nu-i intereseaza...ca nu ma intreaba nimic de conexiune. :P Apare doar o valoare ...ceva cu 005...nush ce inseamna...si care nu poate fi modificata ca e unica...si in gri.

Si...apropo':DSL cu ADSL e acelasi lucru? 8)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×