Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Eşti mulţumit/ă de conexiunea ta la internet!?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

frate alta....daca te pun acu sa motivezi afirmatia fac pariu ca dai din sant in sant....eu am clicknet si e cel mai bun provider pe care l-am vazut pana acum e singurul la care nu am avut probleme niciodata...si am cont la ei de vreo 4-5 luni

e si singurul pe care il ai prin zona:D?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu deloc in Campina mai este si UPC si TeronSistem si FastNet....dar Romtelecomul le da clasa motiv pt care anul asta foarte multi clienti de la celelalte firme de internet au migrat catre clicknet...am mai discutat la niste topicuri de ce in anumite zone din tara face figuri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am download 6MB/s si de pe siteuri deobicei downloadeaza cu 3 MB/s...depinde de site..asta e media..la altele si cu 300KB/s :blink:

 

Cu torrentul in sfarsit e mai bine :yahoo:, ajung si la 2MB/s...... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am rds care imi merge down cu ceva intre 3-5mb. up n-am idee..

sunt destul de multumit, cu exceptia faptului ca uneori si mi se deconecteaza netul din senin si se reconecteaza.

iar asta se intampla de mai multe ori pe ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincer, am terminat contractul cu RDS recent (acu' 3 sapt.) dupa o perioada de 6-7 ani in care pur si simplu nu am avut probleme cu internetul. Viteza garantata, uptime garantat, peering bun cu Europa.

Am incheiat contractul fiindca m-am mutat in Pantelimon, orasu' comuna ce mama lui e si RDS-ul nu are in zona net.

 

M-am dus la o firma MCC NET (ca avea si televiziune), deci, dau 42 lei la niste distrusi, pur si simplu, distrusi, totul, de la patroni la aia de vin sa schimbe alimentarea la switch.

 

Pica switchul de pe stalp 24/7, cand suni la ei, "si ce ati vrea sa fac ?", ei garanteaza un uptime de 65% in contract si 99% la telefon, sunt asa de prosti incat nu stiu sa seteze nimic. Cand le dai peste nas cu serviciile de doi lei, ii auzi "aici nu avem net ca la cotroceni" sau "nu mai fiti impertinenti ca nu stiti nimic, aici nu sunt fite de x, aici e ptm" (ei au doar 3-4 clase si nu stiu sa scrie corect un mesaj nimic).

 

Deci, s-o luam asa:

- uptime de-ti vine rau;

- peering de rahat cu Europa; (ai lag mare ...)

- 1000 de clienti stau pe o fibra optica si cand se conecteaza toata lumea ... vai de viteza si lag si tot;

- e un pui de smecher "Cosmin" pe acolo care e cam agramat, analfabet si la el daca switchul de pe stalp nu e alimentat, TU, ca si client, trebuie sa-ti cumperi un Alienware si un Router nou ca sa-ti mearga netul (dovada cat de tampit este);

- suport tehnic de doi lei;

- 42 lei pt. un internet de 2 lei (deci, pretul e vai de el);

- ei nu specifica, ca instalarea e 200 ron si o platesti cand reziliezi contractul (specifica in contract, ca ii doare gura sa zica);

- sunt niste porci, nesimtiti care se cred prea perfecti ca au firma de net.

 

Avantaje:

- cablu TV care merge calumea, nu pica.

 

 

Deci per total, mai bine sa nu va atingeti de MCC NET. E o bataie de joc.

 

Daca vreti internet ... RDS/Fast Link (parerea mea).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×