Jump to content
Forum Roportal
6834728

Eşti mulţumit/ă de conexiunea ta la internet!?

Rate this topic

Recommended Posts

il stiu alegera sitelului pe care am facut testul nu este proasta deoarece ma intereseaza in principal pe server de bucuresti ce viteza am...soo....si stai linistit si site-ul recomandat de tine nu e asa bun...a dat el niste erori la viata lui de mi-am pus mainile in cap...

asta e de pe PC care este conectat la clicknet:

untitled-12.jpg

wow

wow

eu pe acest site am obtinut 819.12 Mbps = 102.4 MB/s = 838860.8 kbps , cred ca indica gresit!

"Largimea de banda de care dispui acum este de 819.20 Mbps

insemnand ca poti descarca cu 102.4 MB/sec. de pe acest server.

Viteze de acces pe diverse conexiuni"

Edited by TinYman

Nu zic ca nu este posibil dar si eu cred ca este gresit. In special daca este conectat printr-un modem, sunt putine care-s dotate cu placa de retea de 1G. Iar viteza indicata depaseste capacitatiile unei placi de 100Mbits

frate alta....daca te pun acu sa motivezi afirmatia fac pariu ca dai din sant in sant....eu am clicknet si e cel mai bun provider pe care l-am vazut pana acum e singurul la care nu am avut probleme niciodata...si am cont la ei de vreo 4-5 luni

Edited by csifer

asta e de pe PC care este conectat la clicknet:

untitled-12.jpg

Cum poţi să crezi un astfel de test? Tu vezi că acolo scrie 4 Gbps?

Unde eşti conectat, de-a dreptul

Probabil de acolo este (din cache), pentru ca corespunde cam la 56Mbytes/s ceea ce semana cu debitul de citire de pe un disc mediu.

Debitul down teoretic in ADSL2 este in jur de 25Mbits/s ... Cu compresie si fara corectarea erorilor probabil s-ar putea atinge 28Mbits/s ... sunt valori teoretice, cele reale sunt mai mici

Orice amator poate face un site de speed testing, important este ca oamenii cred tot ce vad :stars: