Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

islam, islamism sau islamofascism

Postări Recomandate

Eu observ frate ca esti foarte intolerant.

Si partinitor frate in pareri.

Frate observ ca incerci sa dai intelesuri noi cuvintelor.

Frate musulman=adept al religiei musulmane.

Islamist=adept al unor interpretari extreme ale Quaran-ului.

Sikarian=extremist=islamist.

Deci adevaratul islamist intolerant esti tu.

Tu pur si simplu vrei sa extermini arabii dar nu cu mana ta,ci prin intermediul,de ex.,al americanilor.

Numai ca uiti un lucru.

Este dat de la natura ca o fiinta care e atacata sa se si apere.

Asa ca pazeste-ti spatele(si fatza).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O fi ...dar tu daca ai citi mai odata "partea teoretica" ai vedea ca de pe vremea cand a fost scris DEX-ul si pana acum ... islamismul a "evoluat" si astazi a ajuns sa fie sinonim cu Islamo-fascismul!

Am corectat ""dictionarul de neologisme". Iar evolutia unui cuvant este consemnata de Academia Romana si eu nu am vazut sa faca ceva adnotari in acest sens. Cand o sa le faca, o sa iau sensul indicat. Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Islamist=adept al unor interpretari extreme ale Quaran-ului.

Sikarian=extremist=islamist.

Islam este substantiv iar islamist este adjectivul corespunzator. Deci daca Islamist inseamna "extrema" pentru tine, inseaman ca si Islamul este caracterizat tot de extrema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca stai pana se misca academicienii ...care au timp ca sunt "nemuritori" te trezesti convertit la islam si proprietar de harem ...tot asteptand sa scrie aia ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu observ frate ca esti foarte intolerant.

Si partinitor frate in pareri.

Frate observ ca incerci sa dai intelesuri noi cuvintelor.

Frate musulman=adept al religiei musulmane.

Islamist=adept al unor interpretari extreme ale Quaran-ului.

Sikarian=extremist=islamist.

Deci adevaratul islamist intolerant esti tu.

Tu pur si simplu vrei sa extermini arabii dar nu cu mana ta,ci prin intermediul,de ex.,al americanilor.

Numai ca uiti un lucru.

Este dat de la natura ca o fiinta care e atacata sa se si apere.

Asa ca pazeste-ti spatele(si fatza).

Lasa tromboanele ieftine ca nu tine!

 

Raspunde l;a intrebarile care s-au ous:

1) Care sunt diferentele intre legea islamica si islamism>

si

2) accepti sau repudiezi cele 6 legi ale islamo-fascistilor ...prezentate in introducere?

Restul afirmatiilor au acoperire in adevar doar in masura in care esti tu sincer si ne zici parerea ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca stai pana se misca academicienii ...care au timp ca sunt "nemuritori" te trezesti convertit la islam si proprietar de harem ...tot asteptand sa scrie aia ceva!

Nici o grija... nu tre sa scrie Academia ceva ca sa-ti dai seama ca Islamul e un rahat.... bine, asta depinde de cat te duce si bibilica. Cei slabi de inger se convertesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa tromboanele ieftine ca nu tine!

 

Raspunde l;a intrebarile care s-au ous:

1) Care sunt diferentele intre legea islamica si islamism>

si

2) accepti sau repudiezi cele 6 legi ale islamo-fascistilor ...prezentate in introducere?

Restul afirmatiilor au acoperire in adevar doar in masura in care esti tu sincer si ne zici parerea ta!

In primul rand ceea ce ai expus acolo arata cat de putin intelegi tu religia musulmana(care e deosebita de islamismul fanatic).

In al doilea sunt mari diferente intre legea islamica si islamism.

In al treilea trombonist ieftin esti tu cum bine ai dovedit-o de atatea ori.

In al patrulea rand tu nu ma poti obliga sa accept sau repudiez nimic pentru ca nu suntem la politie mai inchizitorule si tu nu ai nici o putere asupra mea ci numai Allah(Dumnezeu) are.

Iar cat vorbeste de sinceritate,ca sa ti se ofere trebuie sa oferi si tu intai.

Iar la capitolul asta stai cel mai prost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand ceea ce ai expus acolo arata cat de putin intelegi tu religia musulmana(care e deosebita de islamismul fanatic).

In al doilea sunt mari diferente intre legea islamica si islamism.

In al treilea trombonist ieftin esti tu cum bine ai dovedit-o de atatea ori.

In al patrulea rand tu nu ma poti obliga sa accept sau repudiez nimic pentru ca nu suntem la politie mai inchizitorule si tu nu ai nici o putere asupra mea ci numai Allah(Dumnezeu) are.

Iar cat vorbeste de sinceritate,ca sa ti se ofere trebuie sa oferi si tu intai.

Iar la capitolul asta stai cel mai prost.

Aha !!!!

Multumim ptr raspunsul sincer!

Din ce spui tu ...si mai ales din felul cum o faci ...un lucru este clar!

Si anume ca intre religiosii islamici si fanaticii islamofascisti ...NU este nici o diferenta Notabila !

 

Si asta nu o confirmi numai tu ...ci si personalitati stintifice proeminente specializate pe islam:

 

Islamwissenschaftler Tilman Nagel vertritt in seinem Essay "Islam oder Islamismus? Probleme einer Grenzziehung"

 

care afirma exact ce am postat eu ...intre Islam s Islamism nu e nici o diferenta ...si cea mai clara dovada in lumina celor 6 puncte prezentate de mine ...sunt tocmai postarile voastre de pana acum!

 

Asa ca multumim ...stim cine esti si ce esti ...chiar daca esti prea lash sa o recunosti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Frate,frate,frate.

Esti irecuperabil.

Stii care e faza insa?

Ca nu sunt multe persoane oarbe ca tine.

Frice si de tine ca esti si tu orb.

 

Sti care e nenorocirea mai G_Eugen? In Romania 90% sunt asa perspicace ca tine. Pot gandi cauzal pana la genunchiul broastei, mai sus, D-zeu cu mila, iata

 

 

Acesti oameni cred dar nu-L cunosc. E o mare diferenta. Mai bine o lasi dracu balta cu credinta ca mai rau te inebuneste. Credinta oarba e pentru oligofreni. Altceva e sa crezi constient.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu crezi ca islamofascistii vor incasa una zdravana peste bot?

 

sau de credinta asta ... nu esti atat de constient?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×