Sari la conținut
Forum Roportal
Comunistu'

se misca rasnita greu foarte greau

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pei atunci nu inteleg ce figuri zici ca face?

 

ok reformulez . ce zic eu se intampla foarte des dar nu stiu cauza . eu am crezut ca e de la firefox dar daca tu zici ca ala ocupa mult spatiu atunci nu stiu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stai asa sa clarificam....un procesor sa ajunga pt perioade scurte la 100% gen o secunda doua e normal dar anormal ar fi sa ruleze la 100% constant desii nu cred ca ar puteam mai mult decat de cateva minute inainte sa cedeze....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai asa sa clarificam....un procesor sa ajunga pt perioade scurte la 100% gen o secunda doua e normal dar anormal ar fi sa ruleze la 100% constant desii nu cred ca ar puteam mai mult decat de cateva minute inainte sa cedeze....

 

al meu ruleaza cam 5 minute 100% cand sunt deschise multe aplicatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

forumu si inca 3 site uri messengeru winampu si cam atat.. ram 248 mb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pei la ram-ul asta ce spui tu e teroare unde mai pui i antivirusul si alte procese ale windowsului.... totusi 5 minute la 100% nu prea imi pare mie posibil se blocheaza toate aplicatiile cu mult inainte de 5 minute daca stau sa ma gandesc bine....oricum mai baga niste ram macar sa ai 1 Gb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pei la ram-ul asta ce spui tu e teroare unde mai pui i antivirusul si alte procese ale windowsului.... totusi 5 minute la 100% nu prea imi pare mie posibil se blocheaza toate aplicatiile cu mult inainte de 5 minute daca stau sa ma gandesc bine....oricum mai baga niste ram macar sa ai 1 Gb

 

multumesc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar anormal ar fi sa ruleze la 100% constant desii nu cred ca ar puteam mai mult decat de cateva minute inainte sa cedeze....

Acesta e si motivul pentru care exista termenii de idle si full load.Exista programe special concepute pentru a stresa procesorul tinandu'l in 100% ( full load ).Orthos e doar unul dintre ele.Procesorul meu a stat cu orthos peste 4 ore in 100% si n'a avut nici pe dracu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut...am un intel celeron de 2.93 ghz,1 giga de ram....si il am de 4 ani si nu lam formatat never ever....am o problema, am norton 2007 cu licenta originala..si imi cere sa defragmentez si nu vreau .mie frica sami pierd toate datele....iar calc se misca ca o rasnita...eu ma gandesc ca sau strans prea multe data inutile de la alte programe in windows si din cauza asta se misca greu..am un hard de 320 de giga ......!!!! sper sa ma ajutati ....ms !

La ce configuratie zici ca ai, ma tem ca nu e deloc rasnita. Nu e vina calculatorului, eu zic ca e vina utilizatorului. :angry: Incearca si tu un shift+ctrl+esc ca sa te uiti in "task manager" si sa vezi ce aplicatii si procese dubioase iti ruleaza, cat iti consuma fiecare din ram si cpu clock, etc. Dar, atentie: le dai "end" numai daca stii cu ce se mananca, altfel stai in banca ta. Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×