Sari la conținut
Forum Roportal
freedomxx

Singura in cuplu sau mai bine singura?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Singura in doi e mai bine.Trust me.

Numai daca ai ceva avantaje la afacerea asta. Daca e paguboasa, mai bine pleci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da a schimbat, pentru ca nici unul nu credea ca voi avea puterea sa plec si ne-a marcat chestia asta , pentru ca i-am zis ca eu asa nu mai rezist ( pe langa singuratatea ce o simteam o mai dadeam si in certuri) si nu vom rezista mult impreuna in acest ritm, l-am intrebat asta vrea, merita?

 

daca ai ajuns la concluzia asta sincer imi pare rau ca nu mai ai puterea sa lupti penrtu ce iti doresti in viata

 

 

Asta ma face si pe mine acum sa nu pun capat deocamdata relatiei.Ma gandesc sa-l sperii si eu putin sa vad cum reactioneaza si daca nici dupa nu se schimba lucrurile...inseamna ca intr-un fel sau altul mi-am pierdut timpul fiind nefericita.

 

Am trecut printr-o perioada de singuratate inainte de el, dar si prin alte relatii fericite inainte si finalizate prost. Stiu si ce inseamna sa te trezesti singura pentru ca toate prietenele tale au cuplu.... :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta ma face si pe mine acum sa nu pun capat deocamdata relatiei.Ma gandesc sa-l sperii si eu putin sa vad cum reactioneaza si daca nici dupa nu se schimba lucrurile...inseamna ca intr-un fel sau altul mi-am pierdut timpul fiind nefericita.

 

Am trecut printr-o perioada de singuratate inainte de el, dar si prin alte relatii fericite inainte si finalizate prost. Stiu si ce inseamna sa te trezesti singura pentru ca toate prietenele tale au cuplu.... :rot:

 

Nu te gandi la asta ca la o pierdere ci mai degraba ca la un castig . Ai castigat experienta si altadata vei sti ce-ti trebuie si ce nu-ti face bine ... Viata merge inainte si spectacolul vietii continua in una singura sau in doi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai bine singura decat singura in cuplu :rot:

 

Asa cred si eu.

Sau faci ceva sa nu mai fii singura in cuplu... sa discutati, in primul rand...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o varsta asa de frumoasa si culmea este ca de-abia de acum incolo femeia se descopera pe sine ca fiind femeie . :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depinde mult de varsta. Daca ai sub 30 de ani da-i un sut si cauta-ti altul. Problema incepe dupa 30-35 de ani. Asta pentru ca barbatii faini care nu s-au insurat pana la 30 de ani pot foarte bine sa amane totul pana la 40 de ani si mai bine, si chiar si atunci isi cauta deseori partenere mai tinere. Un fel de razbunare masculina pe superficialitatea feminina care le face pe unele femei sa aleaga prost si devreme, ca sa se vaicareasca mai tarziu. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate.Si momentele astea cred ca fac parte din varsta pe care o am. De multe ori ma gandesc ca poate asa am inceput eu sa-l vad acum, ca poate el asa a fost mereu. Nu mai sunt nici eu femeia de acum un an, doi in urma. :beee:

 

Deseori se spune " Nu m-am maritat( sau nu m-am insurat ) cu cine trebuia " , uitandu-se totodata ca fiecare din noi "crestem" odata cu varsta si ne transformam, iar la un moment dat se-ntampla ca celalalt sa nu mai poata tine pasul cu schimbarile noastre . :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×