Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
geografull

ajutati-ma

Recommended Posts

cum fac sa joc red 2 in retea? am pus doua calculatoare in retea cu un prieten si am jucat mai multe jocuri, dar cand am vrut sa jucam red alert 2 nu am putut. cand dadeam pe network, pur si simplu nu mergea, sau cream jocul, dar celalalt nu vedea ; nu aparea ca la alte jocuri LAN (de exemplu cum apare la aoe) jocul. trebuie dat de la local area conections ceva ? mi-o zis unu ca sa dau ipx/isx sau asa ceva(nu ma prea pricep la astea). cand am intrat in joc am dat la options si imi scria ipx not available si apoi i-am dat de la local area conection ipx din ala, si apoi imi scria ipx available, da tot nu puteai sa joci (calculatoarele nu cred ca au nimica , ca is bune)..io cred ca trebe dat ceva optiuni din alea pentru retea....in fine daca stiti voi cum se face ( am citit pe aici ca sunt care joaca in retea) va rog sa imi spuneti ...sa pot si io sa ma relaxez la un red 2 in retea, ca nu am mai jucat demult

Hamachi este un program prin intermediul caruia creezi o retea virtuala pe internet.

Deci iti faci o retea virtuala si asa va veti putea juca [dar evident trebuie sa aveti amandoi access la internet]

Hamachi este un program prin intermediul caruia creezi o retea virtuala pe internet.

Deci iti faci o retea virtuala si asa va veti putea juca [dar evident trebuie sa aveti amandoi access la internet]

Ca veni vb de HAMACHI . il vreau si eu ...unde il pot gasi ? am auzit ca mere poti sa joci si gta san andreas cu ala [ In retea ]

Salut! Am luat si eu programu am facut network am pus parola am dat aceste date la un prieten a intrat si el pe reteaaua mea si acum vreau sa stiu exact ce fac in continuare ca sa pot juca red alert si alte jocuri desigur. Nu cred ca e important sa mai zic ca el e pe FIBER LINK iar eu pe MODEM(rds).... Sa-mi spuna va rog careva care sunt pasii urmatori ca sa jok in retea plzzz.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this