Sari la conținut
Forum Roportal
crisuletzu`

rautatea din om.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici nu ma gandesc sa te contrazic!

 

dar nu inteleg de ce ai nevoie de Biblie si Biserica ca sa te apropii de tine?

 

ERsta atat de importanta minciuna si manipularea ptr tine...incat sa te apropii de ele...si culmea sa-l gasesti pe Dumnezeu cu ajutorul lor?

 

 

Am spus eu vreodata ca as avea nevoie de biblie si biserica,ca sa-l gasesc pe dumnezeul din mine?

Respect si iubesc puslamalele din biblie si tot ce e scris iar cu bisericile n-am nici o treaba.Am mai spus ca toate sunt ale dracului si asa ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus eu vreodata ca as avea nevoie de biblie si biserica,ca sa-l gasesc pe dumnezeul din mine?

Respect si iubesc puslamalele din biblie si tot ce e scris iar cu bisericile n-am nici o treaba.Am mai spus ca toate sunt ale dracului si asa ramane.

 

Cum n-ai spus ?

Nu tu ne zici despre cultele neoprotestante ?

 

Da pe Isus de unde il iei .. daca nu din acestea doua?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum n-ai spus ?

Nu tu ne zici despre cultele neoprotestante ?

 

Da pe Isus de unde il iei .. daca nu din acestea doua?

 

Eu? Despre neoprotestanti?

 

Pe astia i-as impusca primii. :roll: Abia la urma i-as lasa pe ortodocsi ca-s dobitoci si satanisti prin traditie.

 

Da ce ISUS e monopolul 'celor doua"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu? Despre neoprotestanti?

 

Pe astia i-as impusca primii. :roll: Abia la urma i-as lasa pe ortodocsi ca-s dobitoci si satanisti prin traditie.

 

Da ce ISUS e monopolul 'celor doua"?

Pai acum 10 minute ai criticat ortodoxia si ai spus ca neoprotestantii sunt imaginea lui Dumnezeu ...ai uitat?

 

de ce sa fie Isus monopolul celor doua ...mai sunt si alte organizatii bicisnice care il adopta ...de ex Scientologia, sau Secta Templul Popoarelor ...si altele la fel de diabolice ca acestea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai acum 10 minute ai criticat ortodoxia si ai spus ca neoprotestantii sunt imaginea lui Dumnezeu ...ai uitat?

 

de ce sa fie Isus monopolul celor doua ...mai sunt si alte organizatii bicisnice care il adopta ...de ex Scientologia, sau Secta Templul Popoarelor ...si altele la fel de diabolice ca acestea!

 

Esti nebun? Unde am zis eu ca neo sunt imaginea lui Dumnezeu?

 

Si eu ce as putea sa fac daca sectele s-ar folosi de numele meu si ar infiinta organizatii religioase cu numele GELU CHRISTIAN ORGANIZATION?

 

Sa-i dau in judecata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Religiile si bisericile sunt imitatii ale Imparatiei lui Dumnezeu descoperita prin Isus si adevaratii Sai ucenici.Unele biserici cum e cea ortodoxa sunt imitatii ieftine si de proasta calitate.Cultele neoprotestante ale ultimului secol au lucrat la calitate.Unele seamana foarte bine cu originalul dar toate sunt falsuri ale lui satan si a oamenilor sai.

 

 

dap...adevarat graiesti...pana sa apara neoprotestantii toata lumea a trait in pacat...si brusc s`a facut lumina....mutumita lor!!!hai sa fim seriosi.....si apropo...vezi ca ai facut un mare pacat......ai cam judecat pe cel de langa tine,destul de trist!!!a...si din cate stiu eu parca si internetul este un pacat...sau cumva unii il folosesc in numele lui Dzeu?...lasa pe fiecare sa il vada pe Dzeu asa cum ii spune inima si nu ii mai baga la inaintare pe neoportestanti!bravo lor ca in ultimul secol au facut ce au facut.....toate sunt imitatii ieftine si fiecare isi alege doar ceea ce le place din biblie...cand apare religia care va incepe sa respecte biblia in adevaratul ei inteles(daca are cineva acest interes) sa ma anuntati si pe mine......

iadul e aici pe pamant......si noi amplificam aceasta situatie de kkt......dar e bine.......la asta se descurca omul cel mai bine...

daca vroiai sa dai dovada de om calculat nu sareai imediat sa ataci ortodoxii...puteai sa imi dai "peste nas" mult mai inteligent si elegant....dar vezi cum satan lucreaza?a...si fi fericit ca biserica ortodoxa si restu` (tu sti care) sunt imitatii ieftine si de proasta calitate ale Imparatiei lui Dzeu.....numa bine aveti voi mai mult loc in Rai!!! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Religiile si bisericile sunt imitatii ale Imparatiei lui Dumnezeu descoperita prin Isus si adevaratii Sai ucenici.Unele biserici cum e cea ortodoxa sunt imitatii ieftine si de proasta calitate.Cultele neoprotestante ale ultimului secol au lucrat la calitate.Unele seamana foarte bine cu originalul dar toate sunt falsuri ale lui satan si a oamenilor sai.

 

 

 

dap...adevarat graiesti...pana sa apara neoprotestantii toata lumea a trait in pacat...si brusc s`a facut lumina....mutumita lor!!!hai sa fim seriosi.....si apropo...vezi ca ai facut un mare pacat......ai cam judecat pe cel de langa tine,destul de trist!!!a...si din cate stiu eu parca si internetul este un pacat...sau cumva unii il folosesc in numele lui Dzeu?...lasa pe fiecare sa il vada pe Dzeu asa cum ii spune inima si nu ii mai baga la inaintare pe neoportestanti!bravo lor ca in ultimul secol au facut ce au facut.....toate sunt imitatii ieftine si fiecare isi alege doar ceea ce le place din biblie...cand apare religia care va incepe sa respecte biblia in adevaratul ei inteles(daca are cineva acest interes) sa ma anuntati si pe mine......

iadul e aici pe pamant......si noi amplificam aceasta situatie de kkt......dar e bine.......la asta se descurca omul cel mai bine...

daca vroiai sa dai dovada de om calculat nu sareai imediat sa ataci ortodoxii...puteai sa imi dai "peste nas" mult mai inteligent si elegant....dar vezi cum satan lucreaza?a...si fi fericit ca biserica ortodoxa si restu` (tu sti care) sunt imitatii ieftine si de proasta calitate ale Imparatiei lui Dzeu.....numa bine aveti voi mai mult loc in Rai!!! :beee:

 

Tu cu cine te certi? Si pentru ce?

Am spus ca in tarile ortodoxe oamenii sunt mai dobitoci ca in cele catolice,protestante si neoprotestante...si mai multi.Dovedeste-mi contrariul cu cifre si date.Sper ca noaptea ti-a fost un sfetnic bun. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus eu vreodata ca as avea nevoie de biblie si biserica,ca sa-l gasesc pe dumnezeul din mine?

Respect si iubesc puslamalele din biblie si tot ce e scris iar cu bisericile n-am nici o treaba.Am mai spus ca toate sunt ale dracului si asa ramane.

 

:roll:

 

Si care-i cea mai mare puslama din Biblie Gelutu?

Le iubesti pe alea care-s plecate demult si uiti ca,asa cum scrie in carte,trebuie sa le iubesti mai ales pe cele mai pacatoase aflate in viata. :beee: .

Ce-i buni si drepti n-au nevoie de iubirea ta,tu trebuie sa iubesti si sa ajuti pe cele ratacite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll:

 

Si care-i cea mai mare puslama din Biblie Gelutu?

Le iubesti pe alea care-s plecate demult si uiti ca,asa cum scrie in carte,trebuie sa le iubesti mai ales pe cele mai pacatoase aflate in viata. :beee: .

Ce-i buni si drepti n-au nevoie de iubirea ta,tu trebuie sa iubesti si sa ajuti pe cele ratacite.

 

Cele mai mari puslamale din Biblie sunt:

1.Iona

2.David

3.Iov

etc

 

Sigur ca iubesc si puslamalele in viata,pacatoase si ratacite cu conditia sa fie OI RATACITE nu CAPRE.

 

IOAN 10

7. Isus le-a mai zis: "Adevarat, adevarat, va spun ca Eu sunt usa oilor.

 

8. Toti ceice au venit inainte de Mine, sunt hoti si talhari; dar oile n-au ascultat de ei.

 

9. Eu sunt Usa. Daca intra cineva prin Mine, va fi mantuit; va intra si va iesi, si va gasi pasune.

 

10. Hotul nu vine decat sa fure, sa junghie si sa prapadeasca. Eu am venit ca oile sa aiba viata, si s-o aiba din belsug.

 

11. Eu sunt Pastorul cel bun. Pastorul cel bun isi da viata pentru oi.

 

12. Dar cel platit, care nu este pastor, si ale carui oi nu sunt ale lui, cand vede lupul venind, lasa oile si fuge; si lupul le rapeste si le imprastie.

 

13. Cel platit fuge, pentruca este platit, si nu-i pasa de oi.

 

14. Eu sunt Pastorul cel bun. Eu Imi cunosc oile Mele, si ele Ma cunosc pe Mine,

 

15. asa cum Ma cunoaste pe Mine Tatal, si cum cunosc Eu pe Tatal; si Eu Imi dau viata pentru oile Mele.

 

16. Mai am si alte oi, care nu sunt din staulul acesta; si pe acelea trebuie sa le aduc. Ele vor asculta de glasul Meu, si va fi o turma si un Pastor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu cu cine te certi? Si pentru ce?

Am spus ca in tarile ortodoxe oamenii sunt mai dobitoci ca in cele catolice,protestante si neoprotestante...si mai multi.Dovedeste-mi contrariul cu cifre si date.Sper ca noaptea ti-a fost un sfetnic bun. :lol2:

 

 

mai dobitoci?.....de ce?....fiecare are cate o buba...nu tin partea nimanui.....da,sunt nascuta intr`o familie ortodoxa dar asta nu inseamna ca merg dupa educatia otodoxa!!!si lansad deoparte multe alte chestii, pe pamanturile acestor dobitoci si`au facut casa si biserica neoprotestantii......!!!nu trebuie scrieri si cifre si date si ce o mai fi,pt ca nu am vazut in biblie ca vreo religie sa fie ridicata in slavi...in biblie scrie clar sa crezi in Dzeu....atat!!!!nu conteaza din ce ramura vi si tocmai acest lucru e dureros.......ca un neoprotestant nu accepta ca un ortodox crede in Dzeu ci doar daca s`ar pocai ar ajunge sa il cunoasca cu adevarat pe Dzeu!!!!prostii.......

eu vb cu Dzeu dinainte sa stiu ca mai exista si alte religii pe pamant.....si brusc acum sa vina cineva sa imi spuna ca eu defapt nu il cunosc......cum am patit`o de ff multe ori cand am vb cu un neoprotestant...........

peste tot exista oi ratacite.....nu tzine de religie acest lucru.....

a.....si acum intr`o mica paranteze!chiar tine de curiozitatea mea si fara misto sau faze de genu`......cum pot penticostalii sa creada ca intra in ei Duhul Sfant si le vorbeste?.....sau sa imi explice careva faza in care pastorul le pune mana pe frunte si ei leshina.....am vazut niste filmulete pe youtube si m`au cam speriat putin.......mai ales ca am vazut copii care plangeau si faceau foarte urat ruganduse Duhului Sfant.....oamenii care tremurau......asta este f infricosator..... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×