Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

...OK. Nici mie cum scrii. Mai bine taceai...adik nu te mai oboseai sa tastezi 3 cuvinte :D

bine zis e-X-plorer....chiar nu gasesc rostul....oricum...i love trance :resent: ATB di Chicane mai ales :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am ascultat niciodata psy trance...are cineva o piesa? sa imi arate si mie cum suna? :scare:

 

E cum ai pune muzica ambientala/lounge/chillout cu breakbeat/drum & bass si techno laolalta, impreuna cu alte sunete pe fundal considerate cam ciudate si le-ai asculta intr-o singura piesa. Singura legatura a acestui sub-stil cu stilul trance e senzatia care o ofera (asta depinde si de rabdarea fiecaruia, nu e pt oricine).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu psy-trance nu e un stil prea placut, mai ales prin faptul ca nu transmite aproape nici un mesaj in afara de dorinta majoritatii care asculta de a consuma droguri usoare (multi neintelegand asa ceva fara droguri din pacate). Si din cauza faptului ca este asociat direct cu drogurile, nu este promovat deloc, fiind considerata (iarasi, din pacate) o muzica destinata celor care-si inlatura frustrarile si deceptiile prin intermediul drogurilor. Presupun ca vor urma intrebari de genul: "Asta inseamna ca si tu te droghezi daca asculti psy-trance, nu?" In fine, desi imi place, pana la urma ramane un stil repetitiv si care uneori te zgarie pe urechi daca nu esti obisnuit cu muzica electronic & dance din sfera underground.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ecstasy e la ordinea zilei la concerte ... am fost la Tiesto in Bucuresti si mi'au propus vreo 5 persoane o pastila de ecstasy...dar eu chiar nu am nevoie de factori auxiliari care sa ma induca in starea de euforie....muzica imi ajunge...eram pur si simplu...in transa :mellow:

Oricum...nu cred ca un om trebuie judecat chiar asa, dupa muzica pe care o asculta...si ce daca psy-trance este asociat cu drogurile? Nu inseamna ca toti le si consuma....

De exemplu, hip-hop'ul, care vorbeste despre crime, droguri...etc... nu cred ca are numai public drogat si criminali :spiteful:

Cat despre psy-trance...nu cred ca mi'ar placea...cred ca e ramura mai dura a house'ului, la fel cum heavy metal (sau ce o fi) e ramura mai dura a rock'ului :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ma alatur si eu comunitatii! :flowers: Cu atat mai mult cu cat muzica electro si mai ales genul trance sunt cam slab reprezentate pe forumul asta. Iata cu ce ma mandresc s-ascult: Tiesto, Paul van Dyk, Faithless, Atb, Enigma, Chicane si in ultima vreme, Echomen si Royksopp.

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ma gandeam ca ai putea asculta alte chestii, din moment ce esti trancer :soc: Sunt super DJ care fac super mixaje :crazy:

Care sunt piesele tale preferate? ;)

 

p.s. Bine ai venit! :P Macar nu mai sunt singura pe aici :lol:

Editat de Ytsi Bitsi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai nou pot sa zic ca-mi place: Scain - Faithfulness (de-abia astept sa fac rost de albumul intreg), Dark Suite - Dark Suite Piano, Arrola - Dreaming, Mekka - Diamondback, Narcotic Thrust - I like it... si cateva mai noi la care nu am titlu inca :stars:

Trance e mai mult decat un simplu gen muzical! E mai mult si decat o muzica. Trance e o stare de spirit. :blink:

 

Above&Beyond, ATB, Tiesto, Paul Van Dyk, Chicane, CJ Stone, Narcotic Thrust, Echomen, Royksopp, Infected Mushroom si astept si alti mari artisti.

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×