Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mai nou pot sa zic ca-mi place: Scain - Faithfulness (de-abia astept sa fac rost de albumul intreg), Dark Suite - Dark Suite Piano, Arrola - Dreaming, Mekka - Diamondback, Narcotic Thrust - I like it... si cateva mai noi la care nu am titlu inca :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Incepand de la hardcore-trance, apoi techno-trance, house&progressive-trance, trip-hop, melodic-trance, si pana la marea familie chill-out... Mie, personal acest mare gen muzical este singurul care poate sa ma si realxeze (pe de o parte), dar sa-mi si inspire energie (pe de alta parte). In general, depinde de starea care o am si eu, dar deja in sute de cazuri, aceeasi melodie o ascultam cand eram obosit si voiam s-adorm dar si cand ma duceam cu prietenii in club si aveam chef de agitatzie... Relaxante, dar in acelasi timp si antrenante... Presupun ca sunt doar gusturile si senzatziile mele...:roll: Voua cum vi se pare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-mi place.

...OK. Nici mie cum scrii. Mai bine taceai...adik nu te mai oboseai sa tastezi 3 cuvinte :roll:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e marpha trance. ;) stiu k si eu ascult ceva asemanator: enigma - return to innocence, nu e clasificat la trance dar iti da o senzatie asemanatoare :yes: era odata o melodie la radio ro actualitati cu o voce de femeie dar fara cuvinte care semana a trance. ahh.. pacat k n`am nici un indiciu cum as putea s`o gasesc :)

Editat de keops

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e marpha trance. ;) stiu k si eu ascult ceva asemanator: enigma - return to innocence, nu e clasificat la trance dar iti da o senzatie asemanatoare :yes: era odata o melodie la radio ro actualitati cu o voce de femeie dar fara cuvinte care semana a trance. ahh.. pacat k n`am nici un indiciu cum as putea s`o gasesc :wub:

...Nu era cumva Chicane? :) Naspa ca eu n-ascult Radio Ro Actualitatzi :) De la Enigma, bineinteles, in afara de clasicul Sadeness, recomand "Boom Boom" :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca mai sunt oameni in romania care stiu ce inseamna cu adevarat anticiparea pe plan muzical si probabil nu gresesc daca spun ca nu numai trance-ul, ci intregul electronic & dance reprezinta viitorul in muzica. Eu unul prefer mai mult partea "sinistra" a acestui stil, cum ar fi psychedelic trance...probabil unii ma considera ciudat datorita preferintelor mele muzicale, sau probabil n-au auzit inca de asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E bine ca mai sunt oameni in romania care stiu ce inseamna cu adevarat anticiparea pe plan muzical si probabil nu gresesc daca spun ca nu numai trance-ul, ci intregul electronic & dance reprezinta viitorul in muzica. Eu unul prefer mai mult partea "sinistra" a acestui stil, cum ar fi psychedelic trance...probabil unii ma considera ciudat datorita preferintelor mele muzicale, sau probabil n-au auzit inca de asa ceva.

 

Si mie imi place psy! :o: Nu esti deloc ciudat ci complex, pentru ca Psychedellic Trance-ul este un stil destul de greu de inteles, ca si Trance-ul in sine, si nu multa lume pricepe exact ce-i cu multitudinea aceea de sunete. Mie imi mai place si Goa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×