Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi le rodeam mult intr-o vreme, dar mi-am propus sa ma las de acest sport. Si, pt ca sunt ambitioasa, am reusit :cheer: Cica rosul unghiilor e un semn de stres. O fi si asta.

Oricum, acum am unghii frumoase, naturale, si tari :roll: Ca inainte cand le rodeam erau moi, si se rupeau una doua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, la copiii mici li se ung manutele cu untura ca sa nu isi roada unghiile. Cunosc o fetita de nici 2 ani care, dupa ce taticul i-a dat pe manute cu untura, a dus degetul la gura, s-a strambat si s-a dezgustat, apoi s-a dus la bucatarie, a pus mana pe un prosop, s-a sters si...s-a dus la culcare...evident pregatita de o noua repriza de ros unghii :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da... mi le rod si sunt mandru de asta... nu vreau sa ma las ... daca vrei sa te lasi trebuie sa ai vointa sa te controlezi..dar eu NU vreau

 

mai mandru ca atunci cand te plimbi impopotonat prin oras la parada gay?

 

PS ce alte "degete" iti mai place sa rozi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi rodeam unghiile cand eram mica,acum m-am mai potolit.In schimb am alta problema.Am inceput de la un timp sa imi rod pielea din jurul unghiilor :spiteful: si cei care ma vad spun ca imi rod unghiile :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi- am ros unghiile pana acum 3 ani. Atunci le- am lasat (cu greu) 2 saptamani sa creasca, mi- am pus unghii false, le- am tinut vreo 2 luni, am scapat de tic, dar nu mai aveam unghii sanatoase (erau subtiri si se exfoliau), dupa vreo 6 luni si- au revenit si acum arata fffff bine! :good: that`s all folks!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baga-ti boia iute sub unghii, sa vezi cum te lasi :) gandeste-te ca unghiile si mainile sunt pline de microbi, mai ales ca te tii de barile din mijloacele de transport, de balustrada, pui mana pe bani si apoi le bagi in gura... pe langa faptul ca iti apar bube, te poti imbolnavi si de hepatita A. Fereasca Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezolvarea cu boia iute este chiar exagerata :focus: dar daca nu exista solutii se poate lua in considerare. Rosul ungiilor se trage din copilarie iar daca pina la o varsta inaintata nu te-ai lasat de el ... mai greu sa rezolvi problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×