Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu numele solutiei, eu am cumparat acum vreo 4 ani. :offtopic: Era ca un lac de unghii transparent

 

intreaba la vreun avonist

am scapat de cativa ani buni, acum doar cand am o problema dar ma corectez rapid..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu, si nici nu am facut-o vreodata. Dar am intalnit multe femei ce si le rodeau. Foarte inestetic.

Mai ales la o dama. :nea:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am suferit de nici un fel de viciu, am fost crescuta cu atentie, rabdare si iubire, manierele primeau ... la fel am crescut-o si pe fiica mea si o mai vedeam mai demult ca-si corecteaza ceva intre dinti, dar decand are manichiura scumpa ... s-a dezobisnuit. Cred ca lipsa de ceva vitamine sau metale din corp produce aceasta senzatie inacceptabila!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca lipsa de ceva vitamine sau metale din corp produce aceasta senzatie inacceptabila!

Cum ai ajuns la concluzia asta?

On: Macar la capitolul asta stau bine, nu mi-am ros nici macar in copilarie unghiile. Probabil spaima de microbi. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai ajuns la concluzia asta? On:

 

Am citit foarte mult despre cum functioneaza corpul uman si sint alerta la programe medicale la TV si la diagnozarea cunostintelor, sfaturi ce dau diferiti doctori si modalitatea cum explica motivele celor intimplate la fel si reactia spitalelor cand cineva este dus cu salvarea!!! Se ia sange sa vada cum sta cu metalele in sange, respectiv corp.

De aici incepe totul, ca a cazut inconstient sau constient, este din cauza lipsei de metale sau nemetale, daca-i cade parul, se distrug unghiile, la fel din cauza lipsurilor de metale, toate tic-urile nervoase si tremoruri nervoase la fel duc la metale, imbatrinirea timpurie la fel, caderea dintilor idem, deci ce a mai ramas? Roaderea unghiilor?

:stars:

Pierderea mirosului, al simtului si al simtirii durerii la fel se datoreaza lipsei de ceva metal din corp.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inceput sa rad cand am vazut acest subiect :)))

De cand ma stiu imi rod unghiile..am incercat numeroase tratamente si nu am gasit nici macar unul care sa ma opreasca din mancat :D

cand am un evveniment sau chestii de genu imi mai pun unghii cu gel..cat le am pe astea nici nu duc mana la gura, cum le-am dat jos incepe distractia

ce sa zic, si eu as dori sa stiu o metoda eficienta si sigura care stopeaza acest tic urat.

Editat de misha89

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×