Sari la conținut
Forum Roportal
ioana_silvia2004

Bichon maltese sau frise?

Postări Recomandate

Va rog din suflet sa ma ajutati. Vreau sa-mi iau o jucarie vie si oscilez intre Bichon maltese care imi place extrem de mult si Bichon frise, care mi se cam impune. Am inteles va maltezul lasa mult par, iar frise-ul nu prea ar lasa par. Va rog din suflet daca stie cineva, si are astfel de exemplare, si ma poate ajuta...i-as fi recunoscatoare. Nu as vrea sa cumpar catelul si apoi sa regret. Mi-as dori tare mult sa iau maltezul, dar daca lasa par, nu prea vor ai mei. Si inca ceva, pentru cei care au bichon frise as dori sa stiu cam cat de mare se face? Pt ca eu imi doresc sa fie cat mai mic, iar in cazul in care voi fi nevoita sa imi iau Frise, sa stiu cam cate kg are si la ce inaltime ajunge. Am citit pe multe site-uri ca are intre 3-5kg, dar imi doresc sa nu depaseasca 3, sa fie cat mai mic.

Va multumesc din suflet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu m-a ajutat nimeni sa decid. Deja am vorbit pentru un Bichon frise. Sper sa nu regret, si sper sa ma placa si el la fel de mult cum il voi placea si eu. Voi reveni cu detalii despre noul meu catelus cand il voi primi. Momentan, trebuie sa astept cateva saptamani, pentru ca este prea mic acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am doi bichoni maltezi pereche :) imi pare rau ca nu am vazut mai devreme topicul tau... te aranjam eu cu un puiutz :jester:

 

oricum sunt niste dulci toti si foarte iubitori! sa ai grija de el si sa-ti traiasca :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! Mai sunt cateva saptamani si il voi primi!! Abia astept sa treaca timpul mai repede. Am innebunit pe toata lumea cu catelusul meu (viitorul catelus), le-am spus ca il voi aduce cu mine si la balul de sfarsit de liceu...o sa fie mascota mea .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×