Sari la conținut
Forum Roportal
da_nu

Iubire sau o simpla prietenie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ia incearca tu sa vorbesti frumos. Crezi ca poti ?

De unde stii tu ce inseamna "durabil" intr`o relatie ? :P Nu de alta , dar esti o copila si , din ceea ce ai povestit pana acum , nici relatii durabile nu ai avut .

Ai dreptate,tocmai de-asta sunt oameni ca tine,pe forum, sa ne lumineze pe noi,copilele,cu intelepciune. 8)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bydy, eu mi-am spus punctul de vedere.Mai trageti aer in piept,sa nu vi se faca rau. :P

Intrebarea e daca tu ai inteles ce-am vrut eu sa spun, apropo de ce ai scris mai sus, dar nu ma intereseaza un raspuns 8)

Sincr, Bydy are dreptate ..nu te poti indragosti de un prieten, aia nu e iubire ..

Altfel iubesti pe cineva de care te simti atrasa ca iubit, iubita, si altfel de cineva care e prieten.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincr, Bydy are dreptate ..nu te poti indragosti de un prieten, aia nu e iubire ..

Altfel iubesti pe cineva de care te simti atrasa ca iubit, iubita, si altfel de cineva care e prieten.

Laur,nu asta am spus,ci ca dintr-o prietenie,prin cunoasterea celuilalt,poti ajunge sa iubesti.

Eu nu pot iubi ceea ce nu cunosc, dincolo de atractie,trebuie sa ma ating in cateva puncte esentiale cu omul respectiv.Atrasa sunt atunci cand ma-ndragostesc. Si-atat.

Iubitul meu trebuie sa-mi fie cel mai bun prieten.

Atat am avut de zis! 8)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincr, Bydy are dreptate ..nu te poti indragosti de un prieten, aia nu e iubire ..

Altfel iubesti pe cineva de care te simti atrasa ca iubit, iubita, si altfel de cineva care e prieten.

 

La virgini merge! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia incearca tu sa vorbesti frumos. Crezi ca poti ?

De unde stii tu ce inseamna "durabil" intr`o relatie ? :P Nu de alta , dar esti o copila si , din ceea ce ai povestit pana acum , nici relatii durabile nu ai avut .

..pai nu se pune numarul..? :P

..eu asa credeam.. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau altceva este cand esti indragotit de o persoana si vrei sa-l / sa o apropii de tine prin prietenie .

Dar pe ala nu il vezi ca pe un prieten..tot ca iubit il vezi..doar ca e mai in secret iubirea aia . :P

..ca doar nu ii spui ..cu cine ti-o pui..si mai dai si detalii picante :P

 

Laur,nu asta am spus,ci ca dintr-o prietenie,prin cunoasterea celuilalt,poti ajunge sa iubesti.

Eu nu pot iubi ceea ce nu cunosc, dincolo de atractie,trebuie sa ma ating in cateva puncte esentiale cu omul respectiv.Atrasa sunt atunci cand ma-ndragostesc. Si-atat.

Iubitul meu trebuie sa-mi fie cel mai bun prieten.

Atat am avut de zis! 8)

Asta e cea mai mare greseala pe care o faci ..si se vede clar influenta lui Lupini..sunt ideile lui.

Iubitul trebuie sa iti fie partener, nicidecum prieten..e o diferenta esentiala si de forma si de esenta .

Tocmai de aia iubesti pe cineva, ca nu stii in totalitate cum este, ca descoperi pe zi ce trece lucruri marunte si placute, si te indragostesti si mai mult de acea persoana .

De aceia la batranete cand iubirea se duce, focul pasiuni piere odata cu tineretea , ajung oamenii sa fie cei mai buni prtieteni..

Ca nu mai au ce sa descopere unul la celalat .

Sper ca acum sa intelegi ce a ce voia Bydy sa releve . 8)

 

La virgini merge! :P

Virgini la ce ..?

..la inteligenta poate .. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba, eu din fire sunt un zambitor, dar lupini asta ma face sa rad si sa ma tavalesc pe jos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×