Sari la conținut
Forum Roportal
danadanubiu

paste grecia 2008

Postări Recomandate

SUPEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FRUMOS!!!!!!!!!!!!!! CIVILIZATIE!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Foarte obositor ( am fost cu masina). Bine faci ca pleci cu avionul. Am fost pe bratul Kassandra, la hotel Athos Palace. Hotel de 4*, mare , conditii bune, dar nu foarte bune, comparativ cu 4* in Bulgaria. Mancare f. buna, diversificata, multa. Am plecat pe la Constanta spre Burgas, dar traseul gasit pe Internet ca fiind cel mai scurt s-a dovedit a fi un fals, de fapt nu fusese punct de trecere la frontiera cu Grecia niciodata. Deci am facut 500 de km in plus, ne-am intors spre Burgas si am trecut pe la granita cu Turcia. Foarte tareeeee! Mai ales pt sotul meu care a condus. Drum oribil serpentine, munte, gropi, vb de cel care ne ducea spre nicaieri. In schimb cand am trecut la greci super drum, liber, fara politie. Grecia e super, raiul pe pamant. Maslini. portocali, flori, trandafiri peste tot, ce mai a fost de vis. Case superbe, albe, deosebite de ce vz la noi. Merita! In schimb foarte scump tot. Ex. 3-4 euro cafeaua, dar nu conteaza...... Am vz Muntele Athos de pe vapor, evident. Hai ca am vb prea mult! Va stau la dispozitie cu ce va intereseaza. Ar fi fost mare lucru sa aflu pana la plecare niste amanunte, as fi evitat multe, cel putin drumul acela imposibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merita sa vezi tot daca se poate, e vorba de timp. Cele trei brate marita vazute. Nu rata croaziera pe mare la Muntele Athos. Statiunea Paralia Katerinii trebuie vazuta si ea la fel si orasul Salonic. La Athena nu am ajuns, e prea departe si in 5 zile cred ca am vz prea mult si nimic. Se spune ca de fiecare data cand te intorci in Grecia mai ai cate ceva de descoperit. Iti trebuie timp si e foarte obositor. Distantele sunt destul de mari, faceam zilnic 300-400 km. Cel mai mult mi-a placut bratul Kassandra. Acum depinde de gusturi...........dar aici e mai animat, intesat de magazine, terase, lume........ Sithonia e super dar mai salbatica, pt cei ce doresc liniste. De baut ai intrebat? Noi nu bem de obicei si n-am facut exceptii nici acolo. Deci nu am gusturi in ceea ce priveste acest subiect si nu pot da sfaturi. Mergi pe probate :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×