Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

In cit timp credeti ca ne vom teleporta?

Credeti ca ne vom teleporta:  

73 membri au votat

  1. 1. Credeti ca ne vom teleporta:

    • 1) niciodata
      17
    • 2) peste cca. 20 ani
      9
    • 3) peste cca. 50 ani
      7
    • 4) peste cca. 150 ani
      11
    • 5) peste cca. 500 ani
      10
    • 6) problema a fost rezolvata, dar se tine secret ( vezi exp. Philadelphia...)
      19


Postări Recomandate

cred ca marti, daca miine ne imbatam ca lumea .. :D

:yes: la mine se va intampla miercuri. vezi daca ajungi inainte sa ma astepti cu o bere sa ne dregem. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: la mine se va intampla miercuri. vezi daca ajungi inainte sa ma astepti cu o bere sa ne dregem. :D

 

cu o bere, cu ce vrei tu ...esti blonda ? esti din BV ? :yes: Sa stiu daca aduc si bara ...

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu dau detalii de nici un fel. :yes: oricum suntem offtopic. :pardon:

ce are blonda, bara, si teleportarea? e un banc? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu dau detalii de nici un fel. :crazy: oricum suntem offtopic. :yes:

ce are blonda, bara, si teleportarea? e un banc? :pardon:

 

:D

Da...un banc ...de nisip...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In chestionar exista decat optiunea peste cca. 500 de ani . De ce s-au oprit optiunile aici? :D

Cred ca corecta era optiunea peste cca. 2000 de ani .... Sa fim seriosi, teleportarea este ceva riscant. Si in plus este aproape imposibil sa teleportezi o fiinta umana. Dar totusi, avem dreptul de a visa si de a ne uita la filme gen La limita imposibilului .... :smartass:

Sa nu uitam ca si viteza modesta de 30 km/ora era ceva de neatins si ditamai somitatile vremii (anii 1700) sustineau sus si tare ca nu se va putea atinge aceasta viteza. Mie, personal mi se pare teleportarea, la fel ca si voua, un lucru sau imposibil de atins. Ceea ce probabil unii din voi stiti, exista deja multe studii in domeniu su unele cu rezultate, ce-i drept la nivel atomic. Dar provocarea exista. POate ca nu se vor teleporta oameni, dar aplicatiile ar fi cel putin la fel de spectaculoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar provocarea exista. POate ca nu se vor teleporta oameni, dar aplicatiile ar fi cel putin la fel de spectaculoase.

Eu sunt sigura de faptul ca rezultatele vor fi cel putin spectaculoase, dar:

1. Nu vom trai sa vedem asta :smartass:

2. Nu ne vom putea teleporta noi, oamenii. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca marti, daca miine ne imbatam ca lumea .. :smartass:

:D ca bine zici!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atit timp cit ne tiriim cu masina, trenul, avionul si nu suntem inca in stare sa descilcim complet codul ADN-ului ma indoiesc amarnic ca suntem in stare sa ne teleportam.

Pina la teleportare mai sunt o sumedenie de probleme elementare de rezolvat care ne chinuie viatza. :tongue:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, nimic nu este imposibil, ma intreb ce ar raspunde pe acest forum Albert Enstein. Parerile voastre pesimiste au rezultat din pin punct de vedere al stiintei la care e descoperita in momentul de fata si este normal sa para imposibil. Chiar nu obeserva nimeni ce ritm accelerat al stiintei avanseaza omenirea...

Parerea mea este ca o sa se ajunga si la teleportare sau ceva gen teleportare odata si odata, as putea chiar "optimist" zice in min 50 de ani si maxim 200 se va ajunge si acolo in ritmul asta al progresarii stiintifice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×