Sari la conținut
Forum Roportal
suflet_vandut

jocul de-a dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

N-ai de ce sa-ti ceri scuze...a fost doar o rabufnire din partea mea.Si asta ma pune pe ganduri.Credeam ca am iertat pe cel care zi de zi trecea pe langa mine cu ultima tarfa a orasului in timp ce eu ii purtam copilul.Nu mi-a fost usor dar am gasit puterea de a merge mai departe fara a face vreun rau vreodata celor din jurul meu.

In locuri ca asta excesul de sinceritate dauneaza garantat.Ai grija cum iti alegi prietenii.

 

On - Nu v-ati prins ca cineva se amuza copios pe seama seriozitatii cu care tratati acest thread?

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suflet-vandut, daca ce spui tu s-a intamplat intr-adevar te compatimesc si inteleg, desi nu sunt de acord, ce te-a determinat sa te porti astfel cu ceilalti barbati pe care i-ai intalnit. Daca vrei intr-adevar sa-ti refaci viata, cum inteleg, incearca sa tragi linie, sa inchizi acest capitol din viata ta, sa respiri adanc si sa o iei de la capat, sa-ti traiesti viata asa cum doresti pentru ca este unica (nu trebuie sa-ti mai spun, pentru ca stie toata lumea asta) si merita sa te bucuri din plin de frumusetea ei. Este bine ca ai ajuns sa-ti dai seama ca viitorul tau se poate schimba in bine: esti tanara, vei avea o cariera, ai o familie, iubiti se gasesc destui. Trebuie doar sa stii sa cauti! Iti doresc sa ai noroc.

Editat de koste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oau. ce poveste palpitanta cu schimbari de personalitate si deghizari si suspans... Din ce film sau serial te-ai inspirat? :spiteful:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreau sa sterg ultimii 4 ani ai vietii mele...dar orice as face nu pot

nimic nu poate a fi sters, decat a intelege unde si ce s-a gresit...si ce se poate face inainte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multi spuneti ca tot ce e scris aici e inventat /// daca vroiam sa scriu povesti , publicam o carte . e viata mea ... si atat .

parerea mea e sa nu mai fii dependenta emotional de un barbat si sa nu ti conduci viata dupa cineva sau de a razbuna pe cineva doar pentru tradarea cuiva... scopul nu scuza mijloacele ... nevoia ta de dragoste e mai mare decat pare .... dorinta de a avea putere si de a schimbba totul iarasi... cum e s redevii cea pura? cea care ai fost nu vei mai fi pentru ca viata fiecaruia e un cumul de evenimente ce ne schimba de tot... incearca sa ti axezi sufletul pe altceva... nu mai astepta .. nu mai cere ... traieste-ti viata simplu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

citeste'ti povestea si imagineaza'ti ca nu e a ta.ce sfat i'ai da?fii 5 min obiectiva si sincera si vei sti exact ce cale sa urmezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×