Sari la conținut
Forum Roportal
suflet_vandut

jocul de-a dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna.... sub o noua masca , asa cum sunt obisnuita sa fiu in ultima perioada...as vrea sa ma eliberez de toata povara pe care o am pe umeri... am iubit candva un barbat caruia i-am oferit totul ... dar care din pacate ma anuntat (dupa ce mi-am cumparat rochia de mireasa) ca va pleca cu alta ca eu nu mai reprezint nimic pt el ... lumea mea a disparut din momentul acela... pe parcurs am aflat ca cea cu care a plecat a depasit bariera de "simpla studenta la drept" cum eram eu , si facea parte din lumea "buna" a bucurestiului ... am fost parasita pt bani care pana la urma sa dovedit ca nu i-au adus fericirea ci l-au aruncat intr-o groapa adanca din care acum se chinuie sa iese...apeland bineinteles tot la ajutorul meu ... pe care nu la mai putut primi...

 

asta e partea trista a vietii mele...in acel moment mi-am pierdut increderea in toti oamenii din jurul meu si am devenit o marioneta care nu facea decat sa-i faca pe altii sa se simta bine...sa aiba impresia ca sunt iubiti dupa care ii lasa balta... la inceput a fost o gluma ... am parasit cativa barbati fara sa le spun nimic...atunci cand ei credeau sa ne e mai bine . mai apoi ma rugat un prieten sa-l pacalesc pe un individ...sa-l fac sa-mi trimit bani din anglia pt a-si rascumpara o datorie...am acceptat sa-l ajut si involuntar mi-a intrat in minte ideea ca pe langa ca ma voi comporta la fel , exista si posibilitatea sa castig bani... la inceput a fost destul de greu pt ca pe atunci aveam constiinta...gaseam strini pe la 40-50 de ani si ii convingeam sa vreau sa-mi petrec restul vietii alaturi de ei ... ii convingeam sa-mi trimita bani pt transport dupa care dispaream ... sa intamplat odata sa gasesc un individ care si-a scos toate economiile pe care le avea doar pt a-mi putea platii drumul.... a fost singura data cand am restituit banii + ceva in plus...pt ca scopul meu era sa ma razbun pt cei care cumpara dragostea...nu pt cei care chiar aveau nevoie de ea ... de 3 ani viata mea are cam acelas curs ... am gasit un buletin intr-un cos de gunoi si acela a devenit noua mea identitate...pt a nu ma trezi cu o gramada de barbati inselati la usa apartamentului meu....nu ma poate acuza nimeni ca sunt femeie usoara pt ca nu ma vand pt bani ... vand doar iluzii si promisiuni,vand incredere , vand speranta vand cam tot ce ar avea nevoie ... un om intr-o viata... si mia apoi dau cu piciorul la tot ... si trec mai departe . nu sunt mandra de mine dar simt ca nu mai e suflet in interiorul meu...ma simt goala , fara nici un rost ... banii primiti nu-i folosesc niciodata pt mine...ii impart in toate partiile , familie , prieteni , cunostiinte si distractii ... nimic pt mine ...

 

imi doresc sa revin la viata de dinainte ... sa redevin studenta acea sfioasa de la drept care nu face nimic decat sa iubeasca si sa aiba incredere....vreau sa sterg ultimii 4 ani ai vietii mele...dar orice as face nu pot , si asta simt ca ma omoara incet incet. parerile in ceea ce-mi priveste persoana vor fi negative stiu asta deoarece si eu sunt constienta ca nu mai sunt un om bun ... nu am scris mesajul ca sa gasesc mila sau intelegere...l-am scris doar pt ca simteam nevoia sa ma descarc sa scriu undeva tot ceea ce am pe suflet...multumesc celor care vor citi si-si vor spune parerea...accept orice critca...sfat , vorba , jignire....pt ca stiu ca le merit pe toate > :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te acuz deloc,in locul tau as fi facut la fel :jester: .Mai greu este insa sa redevii tu,acel suflet curat care are nevoie sa fie iubit si sa iubeasca ca inainte.Iti sta in putere sa o faci,acorda-ti un timp in care sa fii doar tu cu tine...sa regasesti acea persoana care erai tu.Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te acuz deloc,in locul tau as fi facut la fel :) .Mai greu este insa sa redevii tu,acel suflet curat care are nevoie sa fie iubit si sa iubeasca ca inainte.Iti sta in putere sa o faci,acorda-ti un timp in care sa fii doar tu cu tine...sa regasesti acea persoana care erai tu.Succes!

 

otilia, prima sufletista...bravo! :jester:

 

auma vazui...in locul ei ai fi facut la fel? :jester:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
otilia, prima sufletista...bravo! :jester:

 

auma vazui...in locul ei ai fi facut la fel? :jester:

:)

Ce faci?...imi oferi flori si apoi ma bati? :-

 

Da,m-as fi razbunat pe toti barbatii care nu stiu ce vor...nu crezi ca a suferit destul pentru ce i-a facut iubitul ei?

Acum asta am simtit asta am scris,poate daca m-as gandi ceva mai mult as gasi alta modalitate de a actiona in cazul prezentat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm cea ce faci tu nu se numeste inselaciune dpdv al legii? Gandeste-te macar la asta ca ai putea avea probleme cu politia sau mai grav vreunu care vrea sa se razbune.Poate asta te motiveaza sa incepi sa nu mai faci ce faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in momentul in care iti pui toata viata intr-o relatie , si descoperi cu 2 sapt inainte de nunta ca viata ta nu valoreaza nimic in ochii celui care credeai ca-ti este sortit ... iti pierzi viata . toti prietenii mei ma admira pt ca stiu ce vreau...dar ei nu cunosc partea pe care am povestito aici... imi este greu sa cred ca voi putea redevenii ceea ce am fost candva... acum sunt doar un prieten adevarat pt cei apropiati ... si o buna fiica pt parintii mei ... atat. nu mai exista loc de alt ceva.sufletul meu refuza sa primeasca alt ceva....

 

Hmm cea ce faci tu nu se numeste inselaciune dpdv al legii? Gandeste-te macar la asta ca ai putea avea probleme cu politia sau mai grav vreunu care vrea sa se razbune.Poate asta te motiveaza sa incepi sa nu mai faci ce faci.

he he ... stiu toate legile care au legatura cu ce fac eu ... absolut pe toate si da intradevar asta e motivul pt care probabil ma voi oprii . nu va fi nimeni care se va putea razbuna pt ca nimeni nu ma cunoste... de fiecare data sunt alta.... alta poveste , alt decor , alt peisaj...am o imaginatie incredibila si o putere de manipulare imensa atunci cand imi doresc .acelas nume ... nu sunt mandra / si cred ca asta e momentul in care ma voi opri. azi , acum , aici .

Editat de suflet_vandut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit de 2 ori ce ai postat pentru ca gasesc ca este deadreptul socant ceea ce ai trait ...

Intr-adevar o asemenea intamplare poate lasa urme si traume adanci in personalitatea unei persoane ...

Parerea mea ...

Desi pari o persoana cu personalitate puternica, capabila sa treaca cu fff multa vointa peste acel eveniment nefericit si peste cei 4 ani si sa redevina "studenta acea sfioasa de la drept care nu face nimic decat sa iubeasca si sa aiba incredere" poate ar trebui sa cauti un barbat care sa te inteleaga si sa te accepte pe tine cu trecutul tau cu tot si impreuna cred ca poti trece trece infinit mai usor peste TOT.

Doar ai foarte mare grija cui ii incredintezi trecutul tau si pe tine ... cum spunea cineva de aici ... Anyone who can touch your soul... can hurt you or heal you ...

Desi (nu am vrut asta) unele cuvinte suna putin condescendent, dar sper sa te ajute ceea ce am spus, macar putin ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta-i gigjoe deghizat :jester: dupa cum scrie, halal scris pt o studenta la drept...numai mistocari p-aici

 

...accept orice critca...sfat , vorba , jignire....pt ca stiu ca le merit pe toate > :jester:

m-am incadrat

 

BTW..d-asta a blocat Western Union transferul online catre Romania

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

spovedanie online - astia de te "iarta"-inteleg - sunt potentiali clienti - o paine de mancat p'aci

 

halal scris pt o studenta la drept...numai mistocari p-aici

nu doar mainile ii tremurau d'atata sinceritate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dai vina pe naivitatea oamenilor? Ii acuzi pe cei ce au crezut in tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×