Sari la conținut
Forum Roportal
pati27

Dupa interferon

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De o saptamana am terminat tratamentul de un an cu interferon; nu ma simt chiar ok, leucocite am f. putine (1400), ametesc, dureri musculare; in curand voi face punctia si restul de analize. As vrea sa stiu ce pot face pt. a-mi creste nr. de leucocite (am inteles ca nu prea exista medicamente pt asta) si ce-as putea lua sa nu mai ma simt asa slabita.

Si acum o intrebare pt. fete: in timpul tratamentului (luna a opta) mi s-a oprit ciclul; stiti cumva dupa cat timp o sa-mi reapara? Sa ma duc la ginecolog? In cat timp dispar efectele interferonului?

Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Pati

Sincer imi pare rau ptr. tine . Eu ma simt ok , am pus 1 -2 kg pe mine in 3 saptamani . Mereu foloseam suc de sfecla rosie + 2 lamai + 2 morcovi , aproape zilnic . In perioada cand nu gaseam sfecla rosie faceam suc din citrice . Doar cand lenea era prea mare ratam cate o zi .

Dupa terminarea trat. nu mi-am facut analizele , n-am timp si ma simt bine. Suc beau in continuare.

Referitor la problema aparuta in luna a opta , du-te la un ginecolog pentru consult , eu nu am patit asa ceva.

bafta in continuare, sanatate si sa auzim numai de bine.

nicoleta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua ma numesc flavian si am 21 ani si sunt infestat cu virus hepatic tip b. peste 1 luna ar trebui sa incep un tratament cu interferon in italia si as dori sa aflu ce reactii adverse are tratamentul.inca ceva,sa tratat cineva de virus hepatic b cu interferon?mc pt raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-t mai fa griji de reactii secundare , poate fi chiar mai bine decat te astepti si sa nu ai deloc reactii negative (sunt persoane care n-au nimic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de regula la primele prize administrate se asociaza cu paracetamol spre a diminua efectele secundare

am insa convingerea ca vei dupa pana la cap tratamentul

sanatate!

 

cam in proportie de 85 % se rezolva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ft mult pt incurajari chiar aveam nevoie....dar va mai deranjez cu o intrebare ati auzit pe cineva care sa tratat cu interferon la hepatita cronica b?sincer am cautat peste tot si nu am gasit pe nimeni.multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca nu reusesti sa elimini virusul,si asta depinde de fiecare organism in parte,totusi rezultate sunt.Cel putin se mai distruge din cantitatea de virus si se opreste fibrozarea...Asa ca,daca reusesti sa faci tratamentul,oricum vei avea de castigat.Cat de mult sau de putin,depinde de organismul tau.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit aici pe forum despre analize dar nu pot sa imi fac o idee pt ca eu locuiesc in israel si aici sunt altfel notate ,au alte denumiri.Cert e ca am inceput tratamentul cu interferon si dupa doua saptamani am fac analizele care mi-au iesit mai rele ca inainte de prima injectie.Poate sa imi spuna cineva daca asa e normal ,ma gindesc ca poate la inceput asa trebuie sa fie.Pe de alta parte ma gindesc ca tratamentul asta ar fi fost ultima mea sansa,ce ma fac daca nu reactioneaza corpul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×