Sari la conținut
Forum Roportal
copil-in-anonimat

Tiganii - cum ii judecam?

Tiganii  

46 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre tigani?

    • Am o parere destul de buna.
      12
    • Proasta.
      34


Postări Recomandate

eu zic ca nu avem dreptul sa ii judecam, pentru ca majoritatea dintre ei au crescut intr-un mediu deplorabil, si nu e de mirare ca cei mai multi dintre ei nu fac altceva decat sa fure, cerseasca si sa injure, deoarece ei probabil au ajuns sa "invete" modul in care sa se descurce in viata

am intalnit cativa de treaba, dar recunosc ca sunt foarte putini

nu mi se pare corect faptul ca ne-au in vadat pur si simplu tara...profitand de oamenii de aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am o parere proasta despre ei. Majoritatea sunt niste hoti ! ...

 

daca nu se comportau asa si incercau sa-si castige existenta in mod cinstit, cu siguranta nu mai aveam parerea asta despre ei. MA DEZGUSTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ,,ii JUDECAM''?! -topicul asta trebuia inchis de la deschiderea lui! -Contine chiar din titlu,prezumtia rasista ca niste oameni sunt vinovati de ceva prin simpla apartenenta la o etnie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am o parere proasta despre ei .. am intalnit cativa care chiar sunt nesimtiti si badarani care fara sa le faci nimic se iau de tine sau canta manele in timp ce merg .... unii sunt altfel mai pe cont propriu ... totusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci initial ar trebui sa ii tolerez ptr ca si ei, ca si mine, fac parte dintr-o minoritate din Romania. Dar nu-i prea inghit, ne fac de rahat prin strainatate, si mai nou lumea confunda romanul cu tiganul......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci initial ar trebui sa ii tolerez ptr ca si ei, ca si mine, fac parte dintr-o minoritate din Romania. Dar nu-i prea inghit, ne fac de rahat prin strainatate, si mai nou lumea confunda romanul cu tiganul......

 

asta se intampla de cel putin 10 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar s-au gandit vreo data sa vorbeasca cu ei, sa-i cunoasca? eu am avut aceasta sansa acum cateva zile in spital (

 

In spital am avut si eu ,,sansa"...maternitate,de fapt...Din cate mamici nascusera in acea perioada,una singura era tiganca...si avea si un copilas cu probleme.Ei,ea a fost singura dintre toate care a fugit din maternitate in momentul externarii altor mamici,prinzand un moment de neatentie al asistentelor...pe usa din dos...Plangeau alte mame pentru gestul ei si o implorau sa nu-si paraseasca puiul...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×