Sari la conținut
Forum Roportal
chynthia

am fost din nou refuzata de "doamna"de la ghiseul nr 4

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

as dori sa va cer un sfat ce dumnezeu le raspund alora de la ambasada cand sigur ma vor intreba de ce am revenit asa de repede pt un nou interviu?astept raspunsul vostru...

 

le spui ca atata mergi pana iti da viza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK AM REVENIT ...........AM FOST PROGRAMATA JOI 17 IANUARIE AM ACTE AM TOT CEVA SFATURI I-MI MAI DATI ,,SAU CEVA INCURAJARI AM NISTE EMOTII TERIBILE DAR STIU CA SCOPUL MEU PT CARE CER VIZA ESTE REAL ASA CA.....MA VOI DUCE LA EI PANA CE VOI OBTINE VIZA PT A-MI VIZITA PRIETENA

 

 

OK AM REVENIT ...........AM FOST PROGRAMATA JOI 17 IANUARIE AM ACTE AM TOT CEVA SFATURI I-MI MAI DATI ,,SAU CEVA INCURAJARI AM NISTE EMOTII TERIBILE DAR STIU CA SCOPUL MEU PT CARE CER VIZA ESTE REAL ASA CA.....MA VOI DUCE LA EI PANA CE VOI OBTINE VIZA PT A-MI VIZITA PRIETENA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei bine sa va spun am ..3 vize refuzate la ei nu am obtinut viza nici macar cu extrasul de cont.Sa va spun cum a fost ;_-am ajuns la ambasda pe la 7 erau cateva cupluri care erau happy...erau cu loteria vizelor.pe la 7 .45 am intrat la 8.15 ne-a chemat la amprentare .culmea am fost chemata tot la ghiseul 4.sa uitat la mine si a zambit dupa care mi-a luat actele si mi-a spus:ati mai fost cu mine nu?".i-am zambit si i-am aprobat,dupa care m-a invitat sa iau loc in sala.Dupa o jumatate de ora am fost strigata dar spre surprinderea mea . :lol: ..la ghiseul nr 5.Acolo doamna era foarte zambitoare mi-a spus cu ce mi-am schimbat statutul de ultima data cand am fost la ei.I-AM ZIS CA AM VENIT CU EXTRASUL DE CONT DIN CAUZA "EXTRASULUI" AM FOST REFUZATA SAPTAMANA TRECUTA. Apoi au urmat verificarea actelor cateva intrebari si culmea "colega ei"doamna de la ghiseul 4 ii mai confirma ca da e adevarat asta i-am raspuns si ei ultima data.(normal ce altceva puteam sa spun daca asta e adevarul),in fine au tot stat ceva de vorba colegele dupa care mi-a spus ca :"astazi nu ma pot hotara sa va dau o viza."A zambit si mi-a dat actele.Acum intrebarea mea este ce a FOST CU RASPUNSUL EI?. Am fost refuzata normal ca nu am luat viza dar....nehotararea ei poate a fost ceva de genul :"VINO DATA VIITOARE SI POATE ...."Ce sa fac am nevoie de sfatul vostru ...voi ce ziceti sa mai merg o data?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei bine sa va spun am ..3 vize refuzate la ei nu am obtinut viza nici macar cu extrasul de cont.Sa va spun cum a fost ;_-am ajuns la ambasda pe la 7 erau cateva cupluri care erau happy...erau cu loteria vizelor.pe la 7 .45 am intrat la 8.15 ne-a chemat la amprentare .culmea am fost chemata tot la ghiseul 4.sa uitat la mine si a zambit dupa care mi-a luat actele si mi-a spus:ati mai fost cu mine nu?".i-am zambit si i-am aprobat,dupa care m-a invitat sa iau loc in sala.Dupa o jumatate de ora am fost strigata dar spre surprinderea mea . :doh: ..la ghiseul nr 5.Acolo doamna era foarte zambitoare mi-a spus cu ce mi-am schimbat statutul de ultima data cand am fost la ei.I-AM ZIS CA AM VENIT CU EXTRASUL DE CONT DIN CAUZA "EXTRASULUI" AM FOST REFUZATA SAPTAMANA TRECUTA. Apoi au urmat verificarea actelor cateva intrebari si culmea "colega ei"doamna de la ghiseul 4 ii mai confirma ca da e adevarat asta i-am raspuns si ei ultima data.(normal ce altceva puteam sa spun daca asta e adevarul),in fine au tot stat ceva de vorba colegele dupa care mi-a spus ca :"astazi nu ma pot hotara sa va dau o viza."A zambit si mi-a dat actele.Acum intrebarea mea este ce a FOST CU RASPUNSUL EI?. Am fost refuzata normal ca nu am luat viza dar....nehotararea ei poate a fost ceva de genul :"VINO DATA VIITOARE SI POATE ...."Ce sa fac am nevoie de sfatul vostru ...voi ce ziceti sa mai merg o data?

Ce ciudati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ciudati!

Poate ca data viitoare o sa trebuiasca sa ii bagi ceva hirtii verzi si aleia de la ghiseu printre acte, ca sa te "ajute". Sa nu uitam ca sintem in Rwanda, totusi...pardon, ®Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×