Sari la conținut
Forum Roportal
chynthia

am fost din nou refuzata de "doamna"de la ghiseul nr 4

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

problema mea daca o pot numi asa este problema multora dintre noi .Am fost la ambasada in 2005 noembrie unde am primit un mare refuz ce-i drept nu aveam nimic la mine in afara de pasapot :lol2: .Acum pe 10 ianuarie 2008 m-am programat din nou am avut la mine o invitatie de la prietena mea din USA cetatean american adeverinta de salariat de 1500 ron certificatul de nastere al fetitei si cam atat.Dupa cateva intrebari puse mi-a cerut un extras de cont in banca :haha: . I-am spus ca nu am la mine dar il voi aduce sa uitat putin la mine dupa care m-a intrebat cati ani are fetita mea i-am raspuns 6 ani .AU URMAT CATEVA PRIVIRI ALE EI CATRE ACTELE MELE SI FATA MEA SI MI-A SPUS:NE PARE RAU DAR NU SUNTETI ELIGIBILA PT A OBTINE VIZA CONFORM ART 214b voi ce ziceti am depus iar pt taxa de interviu si ma programez cat mai curand posibil duc de data asta extrasul de cont de 5000 usd .AM NEVOIE DE SFATURI PLS E URGENT!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa doua refuzuri , sansele tale sunt mult mai mari de a ramane gravida ....

 

 

:haha:

 

Imi pare rau , cred ca ce am zis e realist - nu simt nici o placere spunandu-ti asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SAHARIAN EU MENTIONEZ CA NU AM AVUT EXTRASUL DE CONT SI ASTA A CONTAT LA D-NA DE LA GHISEU CEL MAI MULT ACUM IL AM SI IL VOI DUCE TU CE ZICI?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis - dar iti tin pumnii si mult noroc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA SA FIE SI CRED CA VOI FI DEZAMAGITA PROFUND DACA I-MI VOR DA SI AL TREILEA REFUZ.DAR CUNOSC PE CINEVA CARE DUPA 6 REFUZURI A OBTINUT VIZA PE 10 ANI ASA CA VOI INCERCA LA NESFARSIT PANA I-MI VOI PUTEA VIZITA PRIETENA

 

ASTEPT MULTE SFATURI DIN PARTEA VOASTRA MAI ALES CA LUNI VOI SUNA PT A MA PROGRAMA DIN NOU .ORICE SFAT E BINE VENIT SI MAI ALES VREAU SA STIU DACA I-MI MAI TREBUIE UN PLUS DE DOCUMENTE ASTEPT RASPUNS DIN PATREA VOASTRA VA ROG TARE MULT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
problema mea daca o pot numi asa este problema multora dintre noi .Am fost la ambasada in 2005 noembrie unde am primit un mare refuz ce-i drept nu aveam nimic la mine in afara de pasapot :o: .Acum pe 10 ianuarie 2008 m-am programat din nou am avut la mine o invitatie de la prietena mea din USA cetatean american adeverinta de salariat de 1500 ron certificatul de nastere al fetitei si cam atat.Dupa cateva intrebari puse mi-a cerut un extras de cont in banca :haha: . I-am spus ca nu am la mine dar il voi aduce sa uitat putin la mine dupa care m-a intrebat cati ani are fetita mea i-am raspuns 6 ani .AU URMAT CATEVA PRIVIRI ALE EI CATRE ACTELE MELE SI FATA MEA SI MI-A SPUS:NE PARE RAU DAR NU SUNTETI ELIGIBILA PT A OBTINE VIZA CONFORM ART 214b voi ce ziceti am depus iar pt taxa de interviu si ma programez cat mai curand posibil duc de data asta extrasul de cont de 5000 usd .AM NEVOIE DE SFATURI PLS E URGENT!!!!!!!!

 

incearca sa vorbesti cu consulul direct, solicita o audienta. poti sa o rogi pe prietena ta sa intrebe la ambasada romaniei din USA de ce intampini astfel de probleme, vezi ce raspuns primeste. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O SA INCERC SI CE M-AI SFATUIT TU MERSI .ACUM TREABA E CA MA PROGRAMEZ LUNI DIN NOU SI VREAU SINCER PAREREA VOASTRA CAM CE ACTE IN PLUS POT DUCE SA NU MA TREZESC CA I-MI CERE IAR CEVA SI NU AM .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DA SA FIE SI CRED CA VOI FI DEZAMAGITA PROFUND DACA I-MI VOR DA SI AL TREILEA REFUZ.DAR CUNOSC PE CINEVA CARE DUPA 6 REFUZURI A OBTINUT VIZA PE 10 ANI ASA CA VOI INCERCA LA NESFARSIT PANA I-MI VOI PUTEA VIZITA PRIETENA

 

ASTEPT MULTE SFATURI DIN PARTEA VOASTRA MAI ALES CA LUNI VOI SUNA PT A MA PROGRAMA DIN NOU .ORICE SFAT E BINE VENIT SI MAI ALES VREAU SA STIU DACA I-MI MAI TREBUIE UN PLUS DE DOCUMENTE ASTEPT RASPUNS DIN PATREA VOASTRA VA ROG TARE MULT

ai nevoie, in afara de contul bancar, sa le dovedesti ca ai proprietati pe numele tau, apartament, casa, teren, masina, tot ce ai pe numele tau. cit de multe, cu atit mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as dori sa va cer un sfat ce dumnezeu le raspund alora de la ambasada cand sigur ma vor intreba de ce am revenit asa de repede pt un nou interviu?astept raspunsul vostru...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×