Sari la conținut
Forum Roportal
Seva

Cand "ceva" nu merge

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

daca iubesti cu adevarat " obstacolele" dispar cu timpul si cu "invatarea" ta .... asta depinde de puterea deciziei tale ...... :blink:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru asta, un barbat ar trebui sa stie bine cum e viata aia care ii place, si uneori e cam greu. Cand stim ce vrem e mai usor sa ne abandonam, cand nu, inventam obstacole.

Replica ta feminista ma face sa reiau razboiul sexelor. Nu m-am referit doar la un barbat care sa renunte la viata lui pentru o femeie.

Nu faci decat sa-mi intaresti convingerea ca femeile sunt manipulatoare si tot timpul incearca sa duca lucrurile acolo unde vor ele, fara resentimente pentru barbatii aflati in cale.

Deci, azi sunt si mai vehement: Niciodata, un barbat nu trebuie sa lupte pentru o relatie care de la inceput are oprelisti. Va fi vai si amar de viata nefericitului!

 

 

daca iubesti cu adevarat " obstacolele" dispar cu timpul si cu "invatarea" ta .... asta depinde de puterea deciziei tale ...... :blink:

multa iubire

Puterea deciziei? Adica cat esti dispus sa sacrifici pentru o fata? va spune eu raspunsul corect: NIMIC. Sa se sacrifice ele, ce daca au dureri cateva ore la nastere inseamna ca barbatii tre sa sufere toata viata?

Ma fac homosexual. Sunt nervos azi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puterea deciziei? Adica cat esti dispus sa sacrifici pentru o fata? va spune eu raspunsul corect: NIMIC. Sa se sacrifice ele, ce daca au dureri cateva ore la nastere inseamna ca barbatii tre sa sufere toata viata?

Ma fac homosexual. Sunt nervos azi!

nu :blink: ... cit esti dispus sa te cunosti ca o fata sa te placa cum esti si ea la fel..... nu ca sa iti demonstreze ceva si nici ca sa i demonstrezi ceva...... puterea deciziei personale care tine de tine .... iar ea la fel si apoi impreuna sa fiti fericiti :o: in afara ca " nervozitatea" arde energia degeaba nu are alte beneficii :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Replica ta feminista ma face sa reiau razboiul sexelor. Nu m-am referit doar la un barbat care sa renunte la viata lui pentru o femeie.

Nu faci decat sa-mi intaresti convingerea ca femeile sunt manipulatoare si tot timpul incearca sa duca lucrurile acolo unde vor ele, fara resentimente pentru barbatii aflati in cale.

Deci, azi sunt si mai vehement: Niciodata, un barbat nu trebuie sa lupte pentru o relatie care de la inceput are oprelisti. Va fi vai si amar de viata nefericitului!

 

:blink:

 

M-ai facut sa zambesc. Nu prea m-ai nimerit cu feminismul, misandrismul, whatever. Pe de alta parte... daca replica mea ar fi fost feminista, nu te-ar fi deranjat. Atat femeile cat si barbatii sunt oameni. Unii ( unele ) manipuleaza, mint, inseala, duc lucrurile acolo unde vor... ceilalti, nu. Nu vad de ce trebuie sa generalizezi. Nu imparti lumea in babrbati si femei.

 

Deci, azi sunt si mai vehement: Niciodata, un barbat nu trebuie sa lupte pentru o relatie care de la inceput are oprelisti. Va fi vai si amar de viata nefericitului!

 

Raman regretele... (daca putem fi capabili de asta ). Valabil both ways.

Editat de Khristine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi urasc pe toata lumea. :doh:

 

... if you can :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca prietena ta nu mai are incredere in tine pentru ca mama i-a spus sa caute pe altcineva si "i-a turnat in cap" tot felul de argumente pentru a o face sa te paraseasca? Ce faci cand ea iti spune ca te iubeste dar nu poate continua pentru ca ii e teama de blestemele mamei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) loveme! :flowers:

 

Deci, azi sunt si mai vehement: Niciodata, un barbat nu trebuie sa lupte pentru o relatie care de la inceput are oprelisti. Va fi vai si amar de viata nefericitului!

:crazy: cum le stie el pe toate, ca un om mare! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

depinde de la caz la caz... putem se luam exemplul unora... unii ai trecut peste toate si au trait fericiti pana la adanci batraneti, altii chiar daca au trecut peste acel "ceva", dupa un timp au avut parte tot de un esec... nu exista o reteta! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faci ce simti si gata. :flowers: E singura modalitate care cel putin ne scapa de parerile de rau. Nimeni nu garanteaza ca ce e bine acum va fi bine mereu... sau ca ce se impiedica acum de unele obstacole nu va sfarsi frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×