Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Documentare.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cateva zile ma uit la TV,  You Tube,  la niste episoade cu persoane putine despre viata la marginea orasului, ca merge pe jos in piata sa-si vanda marfurile cultivate in gradina sau ce aduna din padurea apropiata.   Undeva in Asia de Sud-Est dar nu se scrie nimic deloc, abia vorbesc dar nu inteleg nimic, dar admir cum merge peste rau fara pod doar pe pietre si peste tot in padure o femeie tanara sa scoata niste radacini si duce imediat la vanzare.   Isi construieste singura din Bambus orice cladire are nevoie, sapa, prinde scoici si pesti cu mana dintr-un bazin din curte.   Are o viata abia inteles si de mine care am copilarit in zona rurala dar n-am avut atatea aventuri.   Este adivtiv dar nu reusesc sa-l gasesc aici pe computer la You Tube.   

Cu TV-ul nostru avem atasat un box de ceva, care ajuta sa ajungem si la alte informatii inafara programelor cumparate de la o alta firma de TV cabluri.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un documentar despre Maria Callas. A murit la 54 de ani de embolie pulmonara. 

Recomandat celor care nu cred ca exista talent nativ ci numai munca multa, adica mie. Las si pe altii.

 

 

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa caut pe YouTube dupa ce ma scol ... urmeaza sa ma culc acum.  Eu am vazut multe spectacole la TV maghiar din ultimii ei ani in viata.  Deja eram plecata din tara cand ea a murit.  Cate barfe erau despre ea, n-aveam idee ca unii se imbogatesc din asta in stil industrial.  Eu cred in talente naturale dar stiu ca mereu pilele vor fi  "The Best".   O zi placuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×