Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

"Meciul" Turcia.Irak

Postări Recomandate

Nu ai vrea sa discutam de valoarea acelor parteneriate ...?

 

Nu, pt. ca doar ti-am atras atentia asupra afirmatiilor gresite pe care le-ai facut: "Politicienii Romaniei dupa 1990 au fost total impotriva directiei actuale Pro Europa"; "Romania a fost izolata pe plan international" si "poponarul Bombonel indica clar directia anti Europa". "Total", "izolata" si "clar anti Europa" nu prea iti lasa loc de intors acum inspre discutarea valorii unor parteneriate care ar trebui sa fie "total" si "clar" inexistente, daca e sa luam in calcul afirmatiile citate mai sus.

 

Da?

Nu am stiu ...deci esti ptr unirea provinciei Kosovo cu Albania ?

 

Nu sunt pt. unirea provinciei Kosovo cu Albania. Dar amicii tai lideri de gherila deveniti peste noapte politicieni sustinuti de fortele "democratice" si "anti-teorism/anti-organizatii non-statale de gherila" ale Vestului sa fi sigur ca asta vor.

 

Da?

... si eu care credeam ca din 1988 Milosevici l-a inlocuit in functia de presedinte pe cel care i-a fost protector ...Ivan Stambolici care a demisionat ...adica mai exact in februarie 1988 unde a fost in paine pana in vara 1990 ...cand Borislav Iovici l-a succedat ...si cum eu vorbeam de prima vizita externa a lui Iliescu facuta imediat dupa ce s-a vazut presedinte ...s-ar putea sa am dreptate!

 

Iliescu a vizitat Iugoslavia in Septembrie 1990. El nu s-a intalnit cu Presedintele Serbiei (care era Milosevici) ci cu Presedintele Iugoslaviei, care era Iovici. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×