Sari la conținut
Forum Roportal
GiiieeMan

Ce inseamna a insela?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa inteleg ca daca sarutam pe altcineva, poate insemna ca nu am inselat.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca daca sarutam pe altcineva, poate insemna ca nu am inselat.

S-o crezi tu! ha!

Nu sunt de acord. Poti insela si numai cu gandul,fara chiar sa atingi o femeie. Mi se pare chiar mult mai grav decat o partida de sex dupa care te intorci acasa la iubita in pat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca daca sarutam pe altcineva, poate insemna ca nu am inselat.

 

Pentru cineva poate insemna ca nu ai inselat-o.:headspin:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce nu stii,nu te poate rani.

Nu cred ca exista o definitie universal valabila a inselatului.Nici nu ar avea cum sa existe deoarece suntem oameni diferiti si ne stabilim fiecare limitele.Cel mai important este sa fim sinceri cu noi insine si cu partenera(ul).

Trebuie sa fim realisti,suntem oameni si nu niste roboti reci si calculati,programati ca in fiecare situatie sa reactioneze la fel.Nu stim de ce suntem capabili.

Ba da exista .

Atunci cand ai o relatie de durata in afara celei actuale se cheama ca iti inseli partenerul, adica ca nu mai iti trezeste niciun sentiment, pasiune sau emotie ...iar restul se poate spune ca sunt ,mici infidelitati sau aventuri facute din curiozitate sau nevoi de moment ,dar care sunt trecatoare .:)

Casnicia sau convietuirea intre doi parteneri are la baza valori mai mari,ce nu pot fi reprentate sau distruse de mici devieri sau variatiuni de la viata sexuala a unui cuplului.

Fidelitatea are valorile pe cale le dam in functie de maturitatea gandiri pe care o avem. :beach:

 

Sa inteleg ca daca sarutam pe altcineva, poate insemna ca nu am inselat.

..da da .. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca ''inselatul '' se produce doar atunci cand se ajunge la intimitatea actului sexual.

Omul este o fiinta complexa si nimeni nu poate spune ca un partener il satisface pe deplin in toate privintele.

Toate manifestarile ( sarut , imbratisari ) care arata atractia fata de o persoana de sex opus implica un sentiment de vinovatie fata de partenerul de cuplu, dar daca '' pacatul'' nu s-a produs mai este loc de intors.

 

Este ceva similar cu a conduce un automobil in trafic. Suntem tentati si uneori incalcam in mod constient regulile de circulatie, asumandu-ne riscul sa fim prinsi de un agent de circulatie. Cu politistul te mai descurci, platesti o amenda sau iti suspenda carnetul pentru o perioada, dar daca ai facut '' accident '' consecintele pot fi deosebit de grave.

Asadar respectati regulile de circulatie ! :yahoo:

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbatii sunt total diferiti fata de femei.Ei pot sa iubeasca si totusi sa aiba relatii cu altcineva in afara de partener/a.Uneori o iau doar ca pe o simpla descarcare,sau ca o indeplinire a unei fantezii,etc.Dar asta nu inseamna ca nu iubesc.Pur si simplu o iau ca pe o chestie pur fizica,fara implicatii de ordin sentimental,ceea ce la femei este mai dificil.

 

Vesnica tema barbatii e porci femeile e Fecioara Maria...

Barbatii aia care inseala fara sa iubeasca o fac cu niste femei ...casatorite, care la randul lor isi iubesc al dreq de mult soti...

Aaa, da! Ele are motive sa insele, nu este ca porcii de barbati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vesnica tema barbatii e porci femeile e Fecioara Maria...

Barbatii aia care inseala fara sa iubeasca o fac cu niste femei ...casatorite, care la randul lor isi iubesc al dreq de mult soti...

Aaa, da! Ele are motive sa insele, nu este ca porcii de barbati!

 

Mda..cred ca ar trebui sa mai citesti o data.

Nu am afirmat ca barbatii ar fi porci,iar femeile Fecioara Maria.

Din pacate sau din fericire,barbatii si femeile sunt foarte diferiti.(atat fizic cat si psihologic sau emotional).Asta nu ii face pe unii mai buni si pe altii mai "putin buni",ci doar diferiti.

Femeile care inseala,o pot face:deoarece nu isi iubesc partenerii sau sunt a naibii de frustrate si in loc sa se desparta de actualul ,aleg sa il insele.Si la barbati pot exista aceste motive,nu am negat asta niciodata.

Ceea ce am spus eu in postul pe care l-ai comentat nu e o regula generala,exista si exceptii,dar nu poti contesta faptul ca femeile sunt mai mult pe "emotional" iar barbatii centrati pe "rational" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeile care inseala,o pot face:deoarece nu isi iubesc partenerii sau sunt a naibii de frustrate si in loc sa se desparta de actualul ,aleg sa il insele.Si la barbati pot exista aceste motive,nu am negat asta niciodata.

Ceea ce am spus eu in postul pe care l-ai comentat nu e o regula generala,exista si exceptii,dar nu poti contesta faptul ca femeile sunt mai mult pe "emotional" iar barbatii centrati pe "rational" .

Sau o pot face pentru "emotia" trairii.

NU toate femeile care inseala , nu isi iubesc partenerii. O fi si o mica diferenta intre "isi iubesc partenerii" si sunt "indragostite" de partener. Natura noastra egoista ne face sa ne dorim sentimente care ne ravasesc, asta se intampla in cazul indragostirii. Ne dorim sa fim indragositi, e ceva rar, chiar daca fragil.

Daca ele NU ar lasa familia pentru o poveste de moment, deducem ca si ele pot fi pe "rational".

Toate legaturile astea cred ca e bine sa fie facute "cu cap" si sa nu sufere nimeni.

 

A insela cred ca ar fi sa pierzi o oportunitate,sa ramai cu regretul de fi putut trai ceva si nu ai facut-o. Orice regret e un inselat.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceea ce am spus eu in postul pe care l-ai comentat nu e o regula generala,exista si exceptii,dar nu poti contesta faptul ca femeile sunt mai mult pe "emotional" iar barbatii centrati pe "rational" .

Este adevarat ceea ce spui, dar este vlabil doar in cazul general. Atunci cand iubesc, ata femeiel cat si barbatii judeca cu...inima/hormonu' asa ca partea cu rationalul in cazul amantei ...pica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna a insela?

 

inseamna sa-ti furi singur caciula ...:yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×