Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

are cineva vreo idee?

Postări Recomandate

Mai fratilor, aparatul meu digital nu mai descarca imaginile pe calc. Am ferif. cablul daca nu este intrerupt, (am verificat cu ap. de masura) am reinstal. soft-ul, aparatul functioneaza, dar nu pot descarca pe calculator. Ati mai patit careva asa ceva? Este virus??? Inca n-am reinstalat windows-ul...aparatul la-am resetat, tot nu functioneaza...

oare sa incerc si asta? Ultima frontiera...format c:....nu stiu ce sa mai incerc...In ultima instanta ma duc cu ap. la "doctor", sa vad daca mai am din garantie....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal, cand cablul este introdus in calculator, windows-ul ar trebui sa te anunte ca e ceva pe usb

te anunta de acest lucru? sau bagi cablul si... nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
normal, cand cablul este introdus in calculator, windows-ul ar trebui sa te anunte ca e ceva pe usb

te anunta de acest lucru? sau bagi cablul si... nimic?

[snapbacca]44066[/snapbacca]

de anuntat ma anunta, intre timp am descoperit problema: chiar soft-ul cu care am achizitionat aparatul....pur si simplu functioneaza numai cind vrea. Culmea, cu driver de la altta serie merge bine. A, inca ceva : soft-ul original este in germana...celalalt care merge este in engleza. Bine ca nu-i vre-un virus. Mai aveam putin si dadeam format C: ... ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Windows XP? Ce aparat?

[snapbacca]44222[/snapbacca]

 

Medion MD 9700 , nu mai folosesc xp, win 98 se.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, inseamna ca probabil nu e detectat automat de windows, decat dupa ce sa-au instalat driverele. Functionarea e cam la fel si pe WindowsXP. Pe 98 sa-ar putea sa ramana -agatate' aplicatiile ce folosesc in mod exclusiv aparatul ... si atunci trebuie sa resetezi. Ar trebui sa-si revina dupa reset. Poate ar trebui incercat si resetatul cu aparatul in cablu vs. cu el scos. Dar in fine, ai zis ca ai rezolvat cu alt driver...impartaseam si eu din experienta :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×