Sari la conținut
Forum Roportal
reamonn1

engleza gradinita

Postări Recomandate

ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi de predare a englezei la gradinita?a mai predat cineva?se pricepe?stie exemple de jocuri, activitati?propuneri....va rog....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ii poti invata cantecele, poezioare, sa ai jucarele sau creioane colorate si sa ii inveti culorile, numele fructelor, sa se prezinte, sa salute.... eu cand predam mai aduceam carticele cu tematica de exemplu: vehicule, sau animale.... etc

Sa stii ca nu invata chiar atat de multe cate le predai, cel putin la grupa mica, copiii abia stiau sa vorbeasca romaneste, si parintii ma intrebau de ce nu spun poezia in engleza :brunette: Cel mai mult le placeau cantecelele. Jocuri faceam, dar le-am uitat: unul era ceva de genul unei scenete, se intalnesc, se saluta, se prezinta...

Plus ca in jumatate de ora cat dura "ora de engleza" nu ai nevoie de 1000 de activitati, ai predare, niste jocuri sau cantecele si consolidare a ce ai predat.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma rog...am asa cam ce as face...materiale am si nu prea...stau intr-un orasel mai mic si nu prea se gasesc...am dat comanda pe net dar inca nu am primit...pana ajung in alta parte....o chestie urata este ca stau si educatoarele cu mine si sunt f atente...adc, nush e ciudat...ma simt ca la inspectie:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×