Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Profetii

Evaluează acest topic

Credeti in profetii?  

27 membri au votat

  1. 1. Credeti in profetii?

    • Da
      25
    • Nu
      2
    • imi este indiferent
      0


Postări Recomandate

Spider, ai pomenit de Manuscrisele de la Marea Moarta. Ai textele care au reusit sa fie publicate? Ai si tablitele lui Toth? Daca da, poti sa mi le trimiti si mie pe mail?

[snapbacca]43225[/snapbacca]

sigur ca pot sa ti le trimit. :) (doar tablitele deocamdata, ca manuscrisele nu sunt in format electronic. Insa am sa intreb un prieten daca le are el) cu cea mai mare placere. insa am nevoie de adresa ta de email. ori mi-o trimiti pe mp ori o postezi aici si o sterg eu dupa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[snapbacca]42881[/snapbacca]

 

Sfantul Ipolit, papa Romei, zice ca dupa ce vor trece zece imparati ai romanilor, adica dupa caderea turcilor, al unsprezecelea care va imparati va fi antihrist.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfantul Ipolit, papa Romei, zice ca dupa ce vor trece zece imparati ai romanilor, adica dupa caderea turcilor, al unsprezecelea care va imparati va fi antihrist.

[snapbacca]43310[/snapbacca]

si numaratoarea de cand a inceput? Care a fost primul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profetia de pe piatra de mormant a sfantului imparat Constantin cel Mare. Profetie descifrata in ajunul caderii Constantinopolului, prezice caderea orasului si evenimente care inca nu s-au intamplat dar si evenimente prin care lumea a trecut deja, in asa fel incat sa nu fie nici un dubiu in privinta veridicitatii ei.

 

 

Alte profetii ortodoxe referitoare la modificarile politice prin care va trece lumea, reinstaurarea Bizantlui, distrugerea Turciei, etc.

 

Profetia parintelui Iosif de la manastirea Vatopedi - Sfatul Munte Athos - 26-10-2001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apai hai ca daca tot puneti likuri, sa o fac si eu.

http://www.apocalipsa.ro/article.php?id=14...06a8c0f1701841c

Cititi cu atentie ce scrie acolo!

 

iote si linkul meu:

 

http://www.linkulmeu plinde bazakonii despre apocalipsa.ro

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite nu vreau, ala e un site de propaganda, gen martorii lui Iehova....

Da ceea ce faci tu pe forumul asta ce e? Nu e propaganda?

Ala nu e un site cu propaganda, doar ca adevarul mustra si oamenii nepocaiti fug de mustrare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×