Sari la conținut
Forum Roportal
scorpi_on

Caminele studentesti

Postări Recomandate

sa incerc sa imi amintesc: :lol2:

- supracazarile (in camere de 2 stateam si cate 4 )

- pretul (plateam parca 600.000 asta acum 4 ani)

- gandacii (o ,da... prietenii mei... )

- dusurile (le renovasera si pusesera buton , in mod normal trebuia sa curga 3 minute, eh, curgea de fapt 3 secunde... )

 

Imi mai amintesc si revin :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am nimerit in camin bun :hi:

 

sunt si gandaci dar fac febra musculara pana la etajul 5, dar oricum se face dezinsectie

camere de 2 persoane..cam mici dar merge si asa :D

am trezirea de dimineata asigurata (imi bate soarele de cand rasare in geam...si in cap - mai dormi daca poti) :crazy:

 

probleme ar fi acum pe timp de vara ca e prea cald...si nu stiu cum vom rezista

aa, si alte probleme: nu avem prag din dotare la usi...si ne intra frumusel pe sub usa gandacei, miros de mancare (e sadic sa n-ai mancare in frigider), pliante, diverse zgomote la ore tarzii...deh, e palpitant oricum :blink:

 

viata de camin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata viata mi-am dorit sa stau in camin... :yes:

Oare de ce mi-am inchiriat eu apartament?!

E frumoasa viata de camin,e ca si cum ai staintr-un apartament cu mai multe camere.Singura problema e sa-ti alegi cu grija colegii de camera .Daca cu ei te intelegi atunci cu siguranta nu regreti anii petrecuti in camin.Spre marele meu noroc,eu cu colegii de camera ma inteleg de minune :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am stat si eu in camin acum 4 ani aproape. Era camin doar de fete, dar cu boletinu' la poarta intrau si baietii pana la 12 noaptea :o:

Io n-am "prins" gandaci, intr-adevar dusurile nu aveau usi dar eram fete... nemultumite erau doar cele pudice :doh: .In rest, camera spatioasa, 3 in camera, caldura iarna (dormeam in chiloti) . Singura mea nemultumire era ca trebuia sa-ncalzesc mancarea pe un resheu de la tata...eh,ce vremuri! :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai noi tot la resou ne facem mancarea.si cum camerele sunt mici scoatem resoul pe hol crazy.gif
daca te uiti pe palier vezi cum isi fac oamenii mancare sau cum isi tin studentii uscatoarele langa usa. biggrin2.gif daca mergi pana in capat mai dai de un student care invata pe un calorifer.


 

Am auzit ca unele camine au bai comune iar dusurile nu au usi....SUPER TARE!


noi ne-am pus si cheie la usa tease.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai noi tot la resou ne facem mancarea.si cum camerele sunt mici scoatem resoul pe hol :o:

daca te uiti pe palier vezi cum isi fac oamenii mancare [...]

 

N-am stat niciodata-ntr-un camin,nu stiu cum stau lucrurile,dar sa-ti faci mancare pe un resou pe care il scoti pe un hol ,unde mai sunt si altii care fac acelasi lucru, fiindca n-ai loc in camera,e chiar trist.:doh:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am stat niciodata-ntr-un camin,nu stiu cum stau lucrurile,dar sa-ti faci mancare pe un resou pe care il scoti pe un hol ,unde mai sunt si altii care fac acelasi lucru, fiindca n-ai loc in camera,e chiar trist.:blink:

Viata de student nu are acelasi farmec daca nu esti caminist(a).

Ai posibilitatea sa cunosti oameni diferiti, esti obigat sa-ti controlezi comportamentul, inveti din greslile altora si din ale tale etc..

E o forma de socializare benefica, inveti sa respecti oamenii, si ramai si cu amintiri frumoase.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata de student nu are acelasi farmec daca nu esti caminist(a).

Ai posibilitatea sa cunosti oameni diferiti, esti obigat sa-ti controlezi comportamentul, inveti din greslile altora si din ale tale etc..

E o forma de socializare benefica, inveti sa respecti oamenii, si ramai si cu amintiri frumoase.

 

 

asa e.

cele mai frumoase amintiri le am din camin (regie).

n-am de comentat decat impotriva gandacilor si sforaielilor colegelor de camera :o:, in rest a fost excelent :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×