Sari la conținut
Forum Roportal
nteofil

Virusi - cazuri si necazuri

Postări Recomandate

nu ai precizat daca ai formatat hardul si tot nu ai scapat de virus... :P :yahoo:

 

ps : nu stiu de unde luati voi atatia virusi... si foarte "periculosi" .. si cu tot felul de antiviruse instalate... pe cand eu n`am nici unu instalat... dar nici cu virushii n`am probleme... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calculatorul meu este plin (ochi) de Trajan.VB.AE si nu stiu cum sa scap de el. Stiti vreun program care sa-mi curete complet hardul ?

Ca antivirus folosesc Bit Def v.9 si Evido. Aceste programe il detecteaza, ii semnalizeaza prezenta, dar nu actioneaza asupra lui. Nu stiu ce sa mai fac!

Cine imi poate da o rezolvare?

 

 

Bit Def dupa parerea mea este slabut ca si antivirus...

Evido ma gandesc ca este firewall (da e antivirul ... nu e bine sa ai 2 antivirusi instalati)...

 

Ca si antivirus iti recomand NOD32 sau mai sunt si alti buni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am formatat decat partitia pe care era instalat windowsul, pe care apoi l-am reinstalat.

nu vreau sa formatez si celelalte partitii, asa ca va rog sa-mi spuneti: exista vreun antivirus care sa scoata virusii, sau trebuie neaparat sa formatez tot hardul?

multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am formatat decat partitia pe care era instalat windowsul, pe care apoi l-am reinstalat.

nu vreau sa formatez si celelalte partitii, asa ca va rog sa-mi spuneti: exista vreun antivirus care sa scoata virusii, sau trebuie neaparat sa formatez tot hardul?

multumesc.

Formateaza tot hard disk-ul si treci pe Linux.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa incereci NORTON AntiVirus 2006 sau Symatec 2006(sunt cele mai tari)

Pana acum am avut o gramada de AntiVirus-uri si astea doua mi s-au parut cele mai tari.Detecteaza orice fel de virusi!!! :crazy:

post-26501-1143848529_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic sa incereci NORTON AntiVirus 2006 sau Symatec 2006(sunt cele mai tari)

Pana acum am avut o gramada de AntiVirus-uri si astea doua mi s-au parut cele mai tari.Detecteaza orice fel de virusi!!! :crazy:

Am inteles ca Norton-ul consuma foarte multe resurse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa Formatezi tot Hardul

- oricum informatiile pe care le ai pe celelante partitii sunt compromise.!!!

Daca vrei sa fii sigur ca nu mai ai virusi ati recomand Formatarea FULL al hardului adica cu tot cu partitii,si faci partitiile din nou.

 

Bafta !!!!!!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

antivirus: q douazeci si nustiucat cred ca q23 sau q24 sau sq23 sq24 cauta si tu pe net. Nu-mi amintesc exact dar e unul dintre cele mai tari din lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×