Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

paranormal sau escrocherie?

Postări Recomandate

Ti'am facut tie pe plac, ca sa nu te mai superi ca sunt off topic. Tu te grabesti... nimic nu e usor, trebuie sa ai rabdare ca sa poti vedea si rezultatele, nu sa dai cu bata'n balta. Nu te acuz, dar ceva'ul acela complementar nu e bun (din punctul meu de vedere). Capacitati paranormale au si oamenii bisericii. Ai auzit de preoti clar-vazatori?

am auzit la fel cum am auzit si de cei care deschid cartea dar cand intrebi pe cineva da adresa sau zi biserica unde sa dau de el,gata numai stie da din stanga in dreapta...asa si tu!ok stii tu unul!?sau doar ai auzit si vorbesti vorbe?

p.s. ma bucur ca vrei sa fii on topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Capacitati paranormale au si oamenii bisericii. Ai auzit de preoti clar-vazatori?

...nu ..doar de prevazatori..:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit la fel cum am auzit si de cei care deschid cartea dar cand intrebi pe cineva da adresa sau zi biserica unde sa dau de el,gata numai stie da din stanga in dreapta...asa si tu!ok stii tu unul!?sau doar ai auzit si vorbesti vorbe?p.s. ma bucur ca vrei sa fii on topic
Stii de ce nu ti se zice? Pentru ca nu e bine ce fac ei, nu e bine sa deschida cartea. Tocmai de'asta dau din colt in colt. Eu ma refeream la preotii care se uita la tine si'ti stiu gandurile sau faptele.
...nu ..doar de prevazatori..:doh:
Poate o fi tot aia, da' stiu ca asa li se zice :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii de ce nu ti se zice? Pentru ca nu e bine ce fac ei, nu e bine sa deschida cartea. Tocmai de'asta dau din colt in colt. Eu ma refeream la preotii care se uita la tine si'ti stiu gandurile sau faptele.Poate o fi tot aia, da' stiu ca asa li se zice :doh:

si eu am zis ,am auzit dar nimeni nu stie ca sa zica unul pe nume!tu stii unul?!astept...sau vb din carti si tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am zis ,am auzit dar nimeni nu stie ca sa zica unul pe nume!tu stii unul?!astept...sau vb din carti si tu...

 

Nu vb din carti, era la manastirea Celicu un calugar, dar nu mai stiu daca mai e in viata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vb din carti, era la manastirea Celicu un calugar, dar nu mai stiu daca mai e in viata...

imi fac mea culpa,asta uitasem "e un preot batran da nu stiu daca mai traieste" alta fraza celebra..zi mai concret daca stii nu asa din auzite..plus ca nici numele nu ai zis..asa ca de unde sa aflu daca mai traieste unul dintre cine stie cate zeci de preoti dintr o manastire care la fel nu ai zis unde are locatia...Celicu am dat search pe google si nu am gasit nimic!imi gaseste celica de la toyota

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu stima si umilintza torqemada ca orhidee cu 1031 postari, eu va intreb ca boboc...: dvs. afirmati pe forum:/eu am aici pe forum una din multele mele adrese de mess si sunt apelat zilnic de diferite tipe si tipi care au vazut ca postez la magie,vrajitorie,paranormal si sa vada daca stiu,cunosc pe cineva care sa le recomand si lor ca au probleme si sunt in stare sa mearga in orice oras sa plateasca oricat...sa numai zic si de binevoitorii care isi aroga diferite puteri care ma apeleaza sau iam apelat si habar nu au nici macar cele mai elementare cunostinte despre ocultism..sunt multi naivi care cred orice.../Si apoi pe noul topic deschis de dvs.:/sa tot vorbit de diferite persoane cu puteri mai mult sau mai putin paranormale-lavinia tatomir,alexandra mosneaga,lavinia tatomir,alexandra badea,lidia fecioru,viorel pop,ildiko balmos,valentina garlea si altii..ati cunoscut personal pe vreo persoana cu puteri paranormale?daca nu,atunci cine credeti sau ati auzit ca ar fi cel mai bun dintre ei..?!sau in romania nu exista cu adevarat 1paranormal mai bun si mai bun si totul este o minciuna,si sunt doar oameni normali care cer sume mari pt o "consultatie" si se imbogatesc pe durerea oamenilor?astept sa vad ce pareri aveti...eu personal cred ca sunt si persoane cu puteri paranormale autentice dar greu de gasit pt ca nu se "lauda" la tv,ziare sau cu situri pe net,cred ca un adevarat paranormal daca ia fost data o putere de catre dumnezeu nu abuzeaza de ea sau nu o foloseste pt a face bani si pt asta sta ascuns si e greu de ajuns la el...am postat acest topic pt ca sunt multe altele in care se cer sfaturi despre unul sau altul sau oameni care au nevoie de ajutor nu stiu la cine sa apeleze mai repede si poate prin acest topic vor gasi raspunsuri mai mult sau mai putin utile/In plus, dvs mi-ati scris:"hai sa te lamuresc cu cele autentice..diferenta ar fi ca tigancile escrocheaza naivii si cele adevarate care chiar au invatat stiinta numita tarot sau astrologie etc- le au aprofundat ca stiinta exacta...si nu jecmanesc oamenii de bani ca au farmece si scot ele argintul viu bla bla"eu am scris:"Stiinta, inseamna: Pregătire intelectuală, instrucţie;

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vorbesti si tu aiurea...daca te doare capul te duci la un farmacist sa iti recomande ceva?daca ti se fractureaza o mana sau picior ajungi la spital?nuuuu, banuiesc ca tu esti autodidact si ai invatat sa le faci pe toate singur..hai bai ma lasi cu propaganda asta filozofica de 2 bani...ai nevoie de ajutor il cauti si daca cineva ti l ofera il primesti!gandeste ca nu toti paranormalii sau normalii stau pe internet mai ales pe un forum-dar oameni care poate ii cunosc pe ei, da..tu daca ai cum sa oferi ajutor ok daca nu lasa altul care poate ajuta..

 

Eu tot ce iti ziceam e ca tu atragi ceea ce ti se intampla. Daca vrei un paranormal o sa il ai, daca il vrei pe Dumnezeu o sa il ai ... si tot asa. Totul e sa crezi.

Dar daca tu tot iti pui fel de fel de avatare schimonosite, il iei pe Nu in brate... asa, dupa mintea ta, ce crezi ca atragi ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ati cunoscut personal pe vreo persoana cu puteri paranormale?
da...insa legat de dilema : cum ii gasim -> ei bine paranormalii lucreaza cu corpul subtil al oamenilor => ii gasesti cand chemi/strigi/doresti la acest nivel de energie, adica atunci cand vrei si ai nevoie din tot sufletul sa gasesti cei cu puteri paranormale nu fac balci de genul sa-si faca reclama in media pe care oricum nu o agreeaza pentru ca nu o considera benefica deloc, nu fac demonstratii (nu sunt clowni) ... vor aparea in calea ta cand iti vei dori sincer asta fara scopuri meschinetorque, tu de fapt cauti o dovada pentru a crede...ei bine e invers: intai tre sa crezi cu toat inima fara nici o urma de indoiala apoi apare ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×