Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Cum sunteti?  

101 membri au votat

  1. 1. Cum sunteti?

    • Vegetarian
      10
    • Omnivor
      91


Postări Recomandate

cea mai toxica. Eu am dovada clara ca e super sanatos sa fi vegetarian. O boala ca a mea, clasificata ca incurabila, este in totala remisie. Am mult mai multa energie, nu mai simt nevoia sa dorm 10 ore, etc. Suntem ceea ce mancam. Parerea mea :jester:

Asa se zice...eu ma simt f tonica si cu carnea de porc :jester: si nu renunt la ea :think: . Daca dorm 6 ore pe noapte zic saru-mana.

Traiasca gratarelu, carnatu,tochitura.... :crazy:

 

La tine se intelege ca tre sa tii ceva regim, da eu...n-am nicio treaba :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa se zice...eu ma simt f tonica si cu carnea de porc :jester: si nu renunt la ea :think: . Daca dorm 6 ore pe noapte zic saru-mana.

Traiasca gratarelu, carnatu,tochitura.... :crazy:

 

La tine se intelege ca tre sa tii ceva regim, da eu...n-am nicio treaba :jester:

 

Nu trebuie, a fost alegerea mea. Si ma simt mult mai bine. Si daca ai sa intrebi oameni sanatosi care au ales sa fie vegetarieni (si care stiu cum sa manance, fara carente de vitamine/proteine) iti vor spune acelsi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie, a fost alegerea mea. Si ma simt mult mai bine. Si daca ai sa intrebi oameni sanatosi care au ales sa fie vegetarieni (si care stiu cum sa manance, fara carente de vitamine/proteine) iti vor spune acelsi lucru.

Eu nu ma razgandesc :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt omnivor insa sunt foarte mofturos nu mananc decat carne de pui(piept) si ceafa de porc,mai imi place si muschiul de vita dar il mananc mai rar.Am mancat si homar de 2 ori si mi-a placut foarte mult,de asemenea am mancat si pui de balta insa o singura data si nu mi-au placut.Cat despre mancaruri vegetale si lactate,imi plac foarte mult salatele si laptele batut.

In orice caz mama e fosta bucatareasa(acum deschide un restaurant) asa ca in fiecare zi imi gateste ceva special.

Editat de alex_18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
numa 2 vegetarieni? restul va mancati semenii?? :) :(

 

Si eu sunt vegetariana...deci suntem 3 pana acum :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×