Sari la conținut
Forum Roportal
inka

Tir cu arcul, tir sportiv cu aer comprimat

Postări Recomandate

Unde faci? ca ma intereseaza si pe mine. Am tras un pic in adolescenta cu pusca aer comprimat, imi pare rau ca am fost nevoita sa ma las.Acum tot tir as vrea sa fac, nu stiu nici eu de care mi-ar placea mai mult, asa ca le-as incerca pentru inceput pe amandoua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un teren in zona de nord, in cartierul Aviatiei - Metro Aurel Vlaicu si un poligon in zona Cora-Lujerului. Clubul se numeste AKTIV cauta site-ul pe net pentru amanunte si telefoane. Dar de ce ai abandonat tirul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am invatat si eu sa trag cu arcul datorita ghidului meu din tabara... care avea arc... a fost asa frumoooos.... si mi`a zis ca daca vreau neaparat un arc...sa`mi iau unul mai scump, ca sa tina mai mult :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici puteti lasa numar de telefon, sau mail pentru contact, daca ne regasim as putea organiza o iesire undeva cu arcurile, sau organizarea unei asociatii sau club de tir cu arc, in bihor, cluj si mures exista deja cateva cluburi pentru practicarea tirului cu arcuri traditionale. Au organizat si concursuri deja, peste 70 de concurenti au participat, barbati si femei impreuna.

mai super tare. de cand tot caut informatii despre tir-arc. poti sa-mi trimiti si mie orice tip de info legate de tir, pt timisoara: cluburi sportive, persoane care practica, etc. m-as apuca ca hobby, ca momentan nu cred ca-mi permit echipament. cam cat costa? mersi fain. ps. mailu'meu dionysia_d@yahoo.com :focus: 10x billions

Editat de pegaeae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut tir..........insa nu .........chiar .......sportiv.

 

Daca tragi cu pistolu' se pune ca e tir sportiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai ieftine arcuri sunt pe la 100 de euro. Si-ti mai trebuie sageti, aparatori...Depinde de unde cumperi. Ajung si la 1000, dar la inceput nu-ti trebuie ceva asa scump.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca a mai cerut cineva informatii pt timisoara; daca se poate as dori sa aflu si eu unde in timisoara / sau in zona se pot face cursuri, adresa mea de mail e tiri_an@yahoo.com , multumesc mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×