Sari la conținut
Forum Roportal
caty_sweet

subiect ptr o carte

Postări Recomandate

- tema pt un roman ieftin: el o iubeste pe ea, ea-l iubeste pe fratele lui, el se sinucide lasandu-i toata averea ei, ea se sexuieste cu tatal lor, ii descrii organele ca-ntr-un roman demn de-a fi citit pe wc, crapa si batranu' si-i lasa tot ei averea, fratele pe care-l iubeste ea se dovedeste a fi, de fapt, si fratele ei, isi arata si ei sexurile ingramadite prin cearsaf, tone de lacrimi, culminand cu moartea ei.......otravita de camerista care avea un copil cu iubitul eroinei tale. :jester:

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caty, cred ca trebuie sa platesti ca sa iti dea cineva un subiect pentru o carte. Drepturi de autor :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca poti cere cuiva sa iti dea o idee de roman...trebuie sa fii obsedata de un subiect sau o tema ca sa il poti diseca si analiza mult mai bine intr-un roman...sau...daca vrei sa scrii ceva care "sa prinda la masa de oameni"...scrie ceva care sa socheze si sa provoace scandal...sigur vei avea succes...spre exemplu...vezi Codul lui Da Vinci, Coelho sau Sandra Brown... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma tot gandesc sa scriu o carte caci m-am saturat de povesti.dar nu gasesc un subiect atragator.cine imi da si mie o idee de subiect??despre ce ar putea fi viitoarea mea carticica?

Asta e cea mai aberanta cerere ce mi-a fost dat sa citesc in ultima oraaaa. :doh: Poate vrei sa ti-o si scrie cineva, apoi tu sa iti lipesti numele pe volum. Ai 12 ani? Stai, la 12 ani aveam idei. :ermm: (Iti propun totusi sa nu te culci, somnul ratiunii naste monstri).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma tot gandesc sa scriu o carte caci m-am saturat de povesti.dar nu gasesc un subiect atragator.cine imi da si mie o idee de subiect??despre ce ar putea fi viitoarea mea carticica?

--------------

 

O varianta de "Descult" si urmatoarele de Zaharia Stancu...a parasit scoala la 13 ani si a scris despre Deleorman.

 

Descult prin Europa?....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti scrie despre doi care se cunosc pe un forum. el ii propune sa se intalneasca in concediu,ea il refuza mereu. bla, bla ...

care ar putea fi motivele refuzului? :P

in fiecare capitol il poti face pe tip sa 'fantasese' despre un motiv sau altul de refuz ..ea nu e o fata frumoasa(poate chiar urata), sau e maritata,sau poate ca are un handicap..ori pur si simplu nu-l intereseaza persoana lui, ori ..lasa-ti imaginatia libera si incearca sa-ti privesti personajele dintr-un unghi psihologic si-ai sa vezi ce iese! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la mine e mai greu startul.nu gasesc o tema care sa imi placa...mie daca imi da cineva un subiect nu imi ia mult timp pentru a scrie ceva....

 

 

pai...incearca sa scrii o poveste de dragoste... :) sau poate chiar povestea ta de dragoste ( daac esti indragostita :jester: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

scrie o carte cu intrebari si raspunsuri de pe forumul ROPORTAL..chiar ca ai avea material :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×