Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

asa spuneam si eu..nimeni nu poate demonstra nimic...si totusi uita-te la manualele scolare ca sunt pline de teorii si nu de teorii demonstrate ca fiind verosimile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca discutiile noastre vor reusi sa adune gindurile si ideile noastre personale si puse cap la cap poate vor deslusi ceva din itele necunoscutului

unii din noi cred aceste statistici care ne sint bagate pe git la scoala sau prin media in fiecare zi dar mai sint si aceia care simt ca dincolo de aceste statistici manipulatoare mai exista ceva de care sintem tinuti deoparte pentru a putea fi controlati tinuti in ham si haturi si acei rebeli cauta in mintea si viata lor pentru a intelege lumea pentru ca noi oameni sintem oarecum identici daca reuseste unul dintre noi sa descopere cheia catre puterea creierului uman este ca si cum am reusi toti pentru ca eu cred ca numai o persoana deosebita poate ajunge la performanta aceasta o persoana careia sa -i pese de omenire si umanitate cred ca dragostea este cheia spre sufletul si creierul omului cum spunea CRISTOS "IUBESTETI APROAPELE TAU CA PE TINE INSUTI " aceasta fiind dragostea suprema

Editat de DAVIDDRAGOS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ca discutiile noastre vor reusi sa adune gindurile si ideile noastre personale si puse cap la cap poate vor deslusi ceva din itele necunoscutului

unii din noi cred aceste statistici care ne sint bagate pe git la scoala sau prin media in fiecare zi dar mai sint si aceia care simt ca dincolo de aceste statistici manipulatoare mai exista ceva de care sintem tinuti deoparte pentru a putea fi controlati tinuti in ham si haturi si acei rebeli cauta in mintea si viata lor pentru a intelege lumea pentru ca noi oameni sintem oarecum identici daca reuseste unul dintre noi sa descopere cheia catre puterea creierului uman este ca si cum am reusi toti pentru ca eu cred ca numai o persoana deosebita poate ajunge la performanta aceasta o persoana careia sa -i pese de omenire si umanitate cred ca dragostea este cheia spre sufletul si creierul omului cum spunea CRISTOS "IUBESTETI APROAPELE TAU CA PE TINE INSUTI " aceasta fiind dragostea suprema

 

pls spune-mi si mie cum defineste Biblia pe 'aproapele nostru' daca stii, ca lupini nu vrea sa imi zica si pace!!!

plssssss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA DACA UN GRUP DE OAMENI AR CREDE CU TARIE CA POT CREA PRIN PUTEREA GINDULUI UN OBIECT SAU POT MUTA O CASA DE LA LOCUL EI AR FI POSIBIL ACEST LUCRU

Sigur, si daca nu pot, iau un superbuldozer si o muta.

"Daca nu vine muntele la Mahomed, merge Mahomed la munte."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur, si daca nu pot, iau un superbuldozer si o muta.

"Daca nu vine muntele la Mahomed, merge Mahomed la munte."

:airkiss:

asta a fost tare!!!!

 

DAVIDDRAGOSSSSSSSSSSSSSS..pls raspunde la intrebarea de mai sus daca stii :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pls spune-mi si mie cum defineste Biblia pe 'aproapele nostru' daca stii, ca lupini nu vrea sa imi zica si pace!!!

plssssss

Biblia se refera la aproapele nostru ca fiind orice fiinta umana de pe pamant

ce nu intelegi?

si fratele e aproapele si vecina si vanzatorul si Bill Gates...toate fiintele umane in viata...acestia sunt aproapele nostru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact asta i-am spus si eu la Lupiniiiii...dar cica in Biblie inseamna altceva..de aia intrebam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact asta i-am spus si eu la Lupiniiiii...dar cica in Biblie inseamna altceva..de aia intrebam

asat inseamna aproapele in bibile

ce explicatie mai astepti?

nu-i logic...doar nu-i copacul, vrabia aproapele...e clar referire la pesoana umana de langa tine oricare ar fi ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai mai Sch..asta e si parerea mea..pe lupiniii sa il convingi..ca el sutine sus si tare ca nu e asa..si o repeta obsesiv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×