Sari la conținut
Forum Roportal
jenu

Masina de spalat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am tinut, pana acum, masina de spalat in bucatarie. Am reamenajat un pic baia de serviciu si ar avea loc. Dar e ok sa pui un aparat electric in baie? Ii dauneaza umiditatea? Poate fi periculos in vreun fel? Ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am tinut, pana acum, masina de spalat in bucatarie. Am reamenajat un pic baia de serviciu si ar avea loc. Dar e ok sa pui un aparat electric in baie? Ii dauneaza umiditatea? Poate fi periculos in vreun fel? Ce parere aveti?

 

Nu inteleg... Ce importanta are marca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg... Ce importanta are marca?

E fan masini de spalat coreene, marca daewoo !! :o:

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg... Ce importanta are marca?

 

Adica o masina de spalat normala, moderna, e foarte okay in baie - aici in Italia chiar am impresia ca majoritatea acolo o tin. Si respect si eu trend-ul. Pe vremuri erau celebre cazurile de electrocutari in baie la Cristal si Alba Lux, ma amuzam la amintirea lor. Ideea era sa nu bagi in baie o masina de spalat foarte veche, cu fire prost izolate, s.a.m.d. Chestii de bun simt. Si daca o faci, nu te asigura la rotan. E varza, dar ramane intre noi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E fan masini de spalat coreene, marca daewoo !! :D

Cu bule sau fara ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu bule sau fara ? :o:

...cu bule, cu bule in Italia s-a vandut cel mai bine, ca o puneau langa cada cu un furtun si nu isi mai cumparau jacuzzi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea era sa nu bagi in baie o masina de spalat foarte veche, cu fire prost izolate, s.a.m.d.

 

Nu erau izolate firele asta era problema nu locul din casa unde erau puse!!!!

 

Dupa parerea mea in locuinta ta pui unde vrei orice, sau ce spatiu ai ...

Pe la noi casele noi se construiesc cu spatii separate cu doua usi unde se slapa si se usuca hainele, dulapuri unde se tin chimicalele pentru spalat, eventual si aspiratorul, mop-ul, matura etc. Doua usi pentru ca una e sa intri din locuinta iar pe cealalta iesi in curte sa le pui pe sarma eventual la uscat ca aici in minute se usuca.

Ai loc unde sa tii si hainele murdare, e foarte practic.

La casele mai vechi e doar o nisa unde a fost o chiuveta mare din concret pentru spalat cu mana!!!! cu robinet de apa calda si rece si dulapuri de pastrat sapunurile si matura.

Pe urma au acoperit cu o usa plianta masinile de spalat si uscat sa fie mai estetic.

Azi este o cerinta aparte camera/spalatoria cu loc special pentru masinile mari tip european, ca sint si restrictii la modificat interiorul casei, pana n-ai achitat nu stiu ce suma, n-ai voie sa te atingi de nimic.

 

 

...cu bule, cu bule in Italia s-a vandut cel mai bine, ca o puneau langa cada cu un furtun si nu isi mai cumparau jacuzzi...

 

 

si uite asa iti creezi un pic de lux!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frate, da' pe vremea cand exista albalux de trebuia sa inmoi rufele in cada inainte, iar furtunul de scurgere il puneai la gaura din ciment, tot in bucatarie o tineati?!

 

E mult mai ok, sa o tii in baie (daca ai loc) decat in bucatarie. Din mai multe motive. Eu sunt impotriva masinilor tinute la bucatarie dintr-un motiv foarte simplu si foarte neplacut. Scurgerea de la bucatarie este ingusta, iar vecinii de coloane au masinile de spalat la bucatarie. Ghiciti pe unde trece apa cu clabuci ce se scurge de la ei? Da, prin chiuveta mea, unde spal farfurii, pahare, tacamuri etc :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mine toate masinile de spalat au stat si stau in baie si n-au avut nici o problema de functionare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×