Sari la conținut
Forum Roportal
Clinho

Clubul Anti-Base

Postări Recomandate

sunt anti

 

 

:stars: perfect ,doar atat ?! :D

Editat de Clinho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Normal, nu e vorba sa tepuim oligarhii, mogulii si imbogatitii in general, si sa instauram democratia populara si partidul unic, la carma caruia sa se afle un personaj carismatic si revolutionar? A, stai putin cred ca am incurcat partidele. Parca asta e platforma d-lui Basescu si a PDului. :stars:

 

Stai ca n-ai gresit partidul .. originalul afirmatiei cu existenta oligarhilor si a partitocratiei este aici:

 

Exista, intr-adevar, grupuri de interese in interiorul partidului (PSD), dar ma abtin sa le numesc. Multumiti-va doar cu atat - ca impotriva mea s-au coalizat oameni care de altfel nu au teluri politice comune. Este vorba despre GRUPURI DE INTERESE ECONOMICE, CARE SUNT MAI PUTERNICE DECAT POLITICA SI CARE SUNT CAPABILE SA DIRIJEZE LEGISLATIA ECONOMICA FARA PROBLEME POTRIVIT SCOPURILOR LOR. Asa s-a putut intampla ca Geoana si Nastase, care erau oponenti, sa se coalizeze impotriva mea si asa s-a reusit numirea lui Geoana la congres, prin masinatii subversive, in functia de presedinte.
Ion Iliescu, interviu in Averea, 13 Septembrie 2005

 

Deci .. Basescu n-a inventat nimic original :D sau e de vina ca spune suficient de tare incat sa se auda pana in ultimul colt de tara ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un partid creat de tineri pentru tineri , in acest partid fosilele nu au ce cauta ,incercam sa construim impreuna cu internautii o comunitate online unde parerile pro si contra sa fie analizate, suntem la-nceput de drum ,dar impreuna cu voi vom spera la un viitor mai bun.

 

aha ! parca am un d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×