Sari la conținut
Forum Roportal
vicious_babe

Ce sa fac sa fie al meu ca la inceput? :(((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

... nu ai ce face ... fii tu insati si incearca sa te detasezi de el, oricat ai tine la el ... daca tine la tine te va cauta, insa nu doar pentru a-l ajuta in situatii de criza ... fii realista si tare in decizii ... si nu uita ca meriti ceva bun ...
Nu e usor sa te detasezi de persoana pe care o iubesti dar nici imposibil de realizat.

 

 

de obicei,barbatii cand primesc prea multa atentie isi iau lumea in cap,capata incredere in ei.ofera-i indiferenta.daca ii pasa de tine,o sa se trezeasca ,daca nu ,e clar :uita-l.o sa cunosti,altul si altul,trebuie sa stii ce vrei si totul usor o sa se rezolve.
Indiferenta intotdeauna doare, deci e o idee buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e usor sa te detasezi de persoana pe care o iubesti dar nici imposibil de realizat.

Indiferenta intotdeauna doare, deci e o idee buna.

Doare indiferenta ... dar e cu doua taisuri ... poate fi fie inceputul unei povesti frumoase, fie punctul final ... in fond, depinde de ceea ce simte si gandeste persoana respectiva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inceputul unei povesti frumoase de dragoste nu consta in : asteptarea unui semn de viata,In cersitul de atentii,in lipsa timpului petrecut impreuna,care de cele mai multe ori e fundamental in formarea unor cupluri solide .O pasare nu poate zbura decat cu o singura aripa.daca intr-adevar o iubeste se va trezi la realitate in momentul in care va avea cel putin impresia ca o poate pierde.parerea mea e ca nu o sa mai fie niciodata ca la inceput,nu sunt pesimista,dar prefer adevarul in locul unei minciuni frumoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate s-a ingrozit tipul cand i-a vazut greselile gramaticale din mesaje si i-a trecut iubirea adanca brusc. Nu stiu...zic si io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cunoscut un baiat in urma cu 5 luni....la inceput ne-am iubit mult ...dar el are tot felu de concursuri prin toata lumea iar relatia noastra sa racit de la un timp..cand ne intalnim e totul ok...dar cand vb pe net e RECE cu mine si imi spune tot felu de chestii care ma dor...la mesaje nu-mi raspunde...cand il sun la fel...nu sti ce sa fac..am facut tot posibilul...ii spun de 100 de ori ca il iubesc dar el nu intelege sau nu vrea...nu mai stiu ce sa ma fac ...VA ROG,ajutati-ma ca nu stiu ce sa ma fac...mor incet dar sigur..multmesc anticipat! :stars:< :focus: :jester: :stars:

 

Si ca sa raspund on-topic. Nimic nu mai este de facut. Stiu, doare, s-a plicitsit de tine, cind se termina o relatie alte 10 la orizont sunt disponibile. Treci greu peste asta, dar treci ca asa e omul facut sa mearga inainte.

In viata incerci imposibilul, in iubire NU.

E , sau nu E.

Editat de Ameagaru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toti spuneti ca trece ? dar cu dragostea care o ai ce facem ? :doh:

ce faci daca intr-un moment iti arata ca tine la tine si in altu e f indiferent ? parca nici nu ai exista ? e adevarat ca e si varsta frageda si probabil toti am trecut prin asa ceva :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cunoscut un baiat in urma cu 5 luni....la inceput ne-am iubit mult ...dar el are tot felu de concursuri prin toata lumea iar relatia noastra sa racit de la un timp..cand ne intalnim e totul ok...dar cand vb pe net e RECE cu mine si imi spune tot felu de chestii care ma dor...la mesaje nu-mi raspunde...cand il sun la fel...nu sti ce sa fac..am facut tot posibilul...ii spun de 100 de ori ca il iubesc dar el nu intelege sau nu vrea...nu mai stiu ce sa ma fac ...VA ROG,ajutati-ma ca nu stiu ce sa ma fac...mor incet dar sigur..multmesc anticipat! ;)< :cheer: :doh: :yawn:

baietii in cazul tau, barbatii in general, au nevoie de o asa zisa libertate... de asemenea se simt sufocati cand anumite gesturi, declaratii sunt repetate la infinit... nu-l privi ca pe un ursulet de plus, cu care poti face ce vrei, cand vrei... mai da-i drumul, mai prinde-l in mrejele tale, fa-te indiferenta uneori, innebuneste-l alteori... doar asa o sa-i tii aprins interesu' pentru tine... si daca nu o sa mai vrea, nu-i bai... la varsta ta, ai tot timpul sa gasesti un altu'...... (5 luni... nu-i mult...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×