Sari la conținut
Forum Roportal
eddy1973

Yeti omul zapezilor, monstrul din Loch ness, Godzilla etc

Postări Recomandate

eu NU am zis ca e adevarata !

 

Eu doar am oferit informatii despre poza.. nu am spus altceva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in fine.. :spiteful:

 

mai vreti alte "poze" ale monstrilor acestia inchipuiti ? :)

 

.

poza aia se pare ca e unica reala cu nessie...facuta de niste turisti cica chiar intamplator aflati la pescuit pe lac...

de ce crezi tu ca sunt inchipuiti?adica toti nepalezii aia sunt idioti?ca yeti a fost vazut de zeci de ori...

sau japonezii ca cred ca godzilla exista si renaste odata la nu stiu cati ani sau reinvie ceva de genul asta sau se trezeste numai retin clar cu e legenda japoneza dar ei zic ca tsunami vine cand se misca godzilla..

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...godzilla se naste...revine...mda gen pasarea pheonix..

 

e ceva adevarat aici??? chestia cu godzilla ... e chiar amuzanta :) tsunami`ul este un fenomen al naturii... nu ca s-ar produce din cauza animalului... LEGENDELE astea... unele nu mai sunt deloc credibile :spiteful:

 

SI nu am spus de nepalezi ca sunt idioti ! asa ca daca ai ceva de comentat ...incearca sa faci asta doar pe baza spuselor mele, nu sa adaugi altceva :cheer:

Editat de ChrisTinA_WhisperWind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda...godzilla se naste...revine...mda gen pasarea pheonix..

 

e ceva adevarat aici??? chestia cu godzilla ... e chiar amuzanta :) tsunami`ul este un fenomen al naturii... nu ca s-ar produce din cauza animalului... LEGENDELE astea... unele nu mai sunt deloc credibile :spiteful:

 

SI nu am spus de nepalezi ca sunt idioti ! asa ca daca ai ceva de comentat ...incearca sa faci asta doar pe baza spuselor mele, nu sa adaugi altceva :)

nu stiu ma rog toata legenda cu godzilla corect dar am sa ma documentez cu un search pe google imediat!dar sigur astia japanezii stiu ca credeau ceva cu tsunami-evident asta si eu cred ca e o legenda sau basm..

cu nessie e ff adevarata povestea cred,pt ca sunt o groaza de experti care inca cauta....poate nu gasesc nimic dar ei cauta :cheer:

era retoric doar nu te ofensa..pt ca tu ai zis ca sunt monstri inchipuiti..unii da altii nu se pare...:lol2: nepalezii cred in yeti,si cica a fost vazut de multe ori prin himalaya :P

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Godzila este o fantezie cinematografica.

Nessi este poveste locala;s-au facut cercetari foarte serioase si nu s-a gasit nimic.

Yeti ,omul zapezilor este o realitate.Este pe cale de disparitie,chinezii il vaneaza pt.a-l manca.

Mi-se pare cel putin ciudata asociatia ce o faci intre cei trei! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Godzila este o fantezie cinematografica.

Nessi este poveste locala;s-au facut cercetari foarte serioase si nu s-a gasit nimic.

Yeti ,omul zapezilor este o realitate.Este pe cale de disparitie,chinezii il vaneaza pt.a-l manca.

Mi-se pare cel putin ciudata asociatia ce o faci intre cei trei! :flowers:

nu am asociat deloc...si varianta ca yeti sunt mai multi nu stiam,mai ales a sunt vanati pt a fi mincati

,si godzilla a fost facut filmul dupa o legenda japoneza daca nu stiai citeste pe google.

Editat de torquemada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am asociat deloc...si varianta ca yeti sunt mai multi nu stiam,mai ales a sunt vanati pt a fi mincati

,si godzilla a fost facut filmul dupa o legenda japoneza daca nu stiai citeste pe google.

Legendele sunt legende,Fat Frumosi,Ilene Cosanzene si Zmei !

Omul zapezilor a fost semnalat din Siberia pana pe culmile inzapezite ale Tibetului.

Intr-un sat siberian a fost capturata o femela Yeti,a fost domesticita si chiar a avut din relatia cu un localnic doi baieti.Acestia la maturitate erau mai inalti si mai puternici decat localnicii.Savanti sovietici au gasit scheletele lor si au confirmat toate datele care le povesteau localnicii.

Despre Yeti tibetan sunt mult mai multe de spus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Legendele sunt legende,Fat Frumosi,Ilene Cosanzene si Zmei !

Omul zapezilor a fost semnalat din Siberia pana pe culmile inzapezite ale Tibetului.

Intr-un sat siberian a fost capturata o femela Yeti,a fost domesticita si chiar a avut din relatia cu un localnic doi baieti.Acestia la maturitate erau mai inalti si mai puternici decat localnicii.Savanti sovietici au gasit scheletele lor si au confirmat toate datele care le povesteau localnicii.

Despre Yeti tibetan sunt mult mai multe de spus!

da un link sa citim sau sa vedem poze sau filme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×