Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

Oameni fara viitor

Postări Recomandate

Cum ar putea fi, sau cum ar putea ajunge un om fara viitor dupa parerea voastra?

un om care nu se gandeste, nu-l intereseaza si nu investeste in ziua de maine.

se ajunge asa din lupsa de motivatie, din pacate cam am tendina sa devin... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne referim la sensul pur denotativ al expresiei"oameni fara viitor",ne dam seama imediat ca acest lucru este practic imposibil deoarece fiecare om are un trecut,prezent si un viitor.

Daca in schimb aducem in discutie sensul conotativ al acestei sintagme"oameni fara viitor",probabil ca este vorba de acei oameni pentru care viitorul nu prea se arata a fi unul roz din diferite motive:sanatate precara,incapacitate de a progresa etc

Ca unii oameni au un viitor mai stralucit si altii mai putin,asta e deja altceva,dar cu siguranta orice om va avea un viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cei care nu au incredere in propria persoana ... cei care au impresia ca viata lor nu are sens.....sunt fara viitor...deoarece , probabil in cel mai scurt timp se vor sinucide.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Cum ar putea fi, sau cum ar putea ajunge un om fara viitor dupa parerea voastra?"

 

... un om care nu evolueaza pe nici un plan... care nu are acumulari nici cantitative, nici calitative, sau mai rau, care decade.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar putea fi, sau cum ar putea ajunge un om fara viitor dupa parerea voastra?

 

Mort

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D @ moarte as zice eu.

 

Oamenii "fara viitor" nu cred ca vor trebui exterminati in viitorul apropiat. Inca este mare nevoie de muncitori necalificati, tamplari, mesteri, etc.

 

Cu asta in minte, nu cred ca putem zice ca atata timp cat nu vei avea viitor intr-un domeniu de profil nu vei avea un viitor deloc. "viitor" este pentru toti.

Editat de Apocalypse

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×