Sari la conținut
Forum Roportal
Shadowdancer

Moderatori

Postări Recomandate

gata cu off topicul dacă se poate

 

mai jos aveţi un link spre echipa moderatoare. am văzut că mulţi membri habar n-au cine e moderator sau unde moderează. consider că şi propunerile s-ar eficientiza dacă aţi şti ce secţiuni sunt deja acoperite. desigur, dacă aveţi nemulţumiri ştiţi exact pe cine să trageţi de m

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ia ca m-ati umplut de respect...

dar adevarul ca ce dovada mai buna despre roportal si moderarea lui poti sa ai decat topicul asta

1 la mana. roportalul pacatuieste prin faptul ca sunt moderatori care au mai mult de 3-4 subiecte de moderat. apoi mai ales prin faptul ca aia de sunt pusi sa modereze sunt pusi cu.... ei neavand nici in clin nici in maneca cu ceea ce cica "modereaza"

2 propunerile de le-am vazut pe aici, desi sunt intr-un profund spirit roportalian...pe mine ma fac sa ma cum sa spun ca sa nu deranjeze exprimarea: sa ma.. pe ele de ras?:flowers:

3. eu zic sa incercati sa gasiti in primul rand oameni care au ceva in cap, care au idee despre respectivele teme, care nu au ajuns pe roportal doar pentru a-si urla nevoia disperata de atentie, lipsa de afectivitate..sau mai tiu eu ce le innegureaza existenta reala ...greu, stiu, dar din jda mii cu cati se lauda roportal pana la urma cu ceva noroc poate se gasesc si astia..

4. aia de-s bine unde sunt sunt dupa parerea mea dark light , sera , maria b. , herr , olivia , dragoanca ( engleza, roportalia si inca una sau doua ca sa nu se aglomereze prea tare :flowers: ) spider la problemele de piele...a si daemon il propun la filosofie (e apreciabil pentru varsta lui si peste media celor ce bat campii pe acolo)

 

restul sa fim sobri..:o:

 

 

5. cat despre mine, asta inainte ca mancatorii de .... sa guite din nou, roportalul nu si-a permis si nu-si va permite niciodata un moderator, administrator etc ca mine. nici ca nivel , nici financiar :flowers:. de aici si refuzurile repetate :friends:

 

 

amu cam asta ar fi de zis, daca vreti sa bateti campii in cotinuare...go ahead! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DE CE MODERATORI???

-de ce sa numim moderatori in loc sa fim stapaniti de propia autocenzura???

( sa presupunem ca o persoana X ajunge din lipsa argumenteler sa foloseasca expresii..necuvenite.......imi pare firesc sa nu i se raspunda in acelasi mod, chiar daca se apeleaza la functia ignore)

in afara de ''racorirea'' propie, credeti ca va fi apreciat ??. in felul acesta se va ajunge la un nivel de responsabilitate mai inalt al fiecaruia)

asta nu inseamna ca vor fi doar teme filozofice, nuuuuu. dar e o diferenta intre o vorba de spirit si atacul direct asupra altui user.

-apoi, ce sa modereze cineva la: muzica, literatura, dragoste, sport, calculatoare, etc, etc unde fiecare poate avea propia viziune. e bine sa ne fie impusa o anumita ''linie''?

-ierarhizarea exagerata va duce sigur spre o anumita distantare intre useri si ''moderatori''.

-de ce se uita faptul ca indiferent de functia ocupata efemer de o persoana, e doar un user, la fel cu noi restul

 

personal cred ca trebuie sa fie cineva care sa aiba dreptul de veto, dar e musai sa fie o persoana cerebrala, ponderata, nu neaparat savanta intr-un domeniu ci mai mult cineva asupra caruia sa nu planeze nici o banuiala de impartialitate

 

p.s. nu pot accepta moderarea la muzica, dar voi incerca sa fiu ceva mai activ in zona respectiva, ajutand pe oricine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DE CE MODERATORI???

-de ce sa numim moderatori in loc sa fim stapaniti de propia autocenzura???

( sa presupunem ca o persoana X ajunge din lipsa argumenteler sa foloseasca expresii..necuvenite.......imi pare firesc sa nu i se raspunda in acelasi mod, chiar daca se apeleaza la functia ignore)

in afara de ''racorirea'' propie, credeti ca va fi apreciat ??. in felul acesta se va ajunge la un nivel de responsabilitate mai inalt al fiecaruia)

e interesant ce zici tu, dar at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in afara de:

politica, astrologie. religie, unde ''scanteile'' sar mai aprig...ma intreb iara:

de ce? de ce moderatori?

apoi mai e o chestie: cine se incumeta sa numere pe toti cei ce nu sunt simpli useri?

cred ca sa va ajunge la numere surprinzatoare

apreciez ca sa va sari bine de 30

este exagerat

 

sunt doar opinii personale

cu bine......p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-apoi, ce sa modereze cineva la: muzica, literatura, dragoste, sport, calculatoare, etc, etc unde fiecare poate avea propia viziune. e bine sa ne fie impusa o anumita ''linie''?

-ierarhizarea exagerata va duce sigur spre o anumita distantare intre useri si ''moderatori''.

-de ce se uita faptul ca indiferent de functia ocupata efemer de o persoana, e doar un user, la fel cu noi restul

 

personal cred ca trebuie sa fie cineva care sa aiba dreptul de veto, dar e musai sa fie o persoana cerebrala, ponderata, nu neaparat savanta intr-un domeniu ci mai mult cineva asupra caruia sa nu planeze nici o banuiala de impartialitate

 

p.s. nu pot accepta moderarea la muzica, dar voi incerca sa fiu ceva mai activ in zona respectiva, ajutand pe oricine.

 

Ok, puiu.t. Oricum, eu stiu ca functia e efemera...se intampla peste tot. Tocmai de aceea, ar fi frumos sa raspunda fiecare in numele sau! Stii povestea cu "amestecul in treburile interne", perorat in vaste si inalte domenii. In definitiv, e doar un forum de discutii! Hai la munca si distractie! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in afara de:

politica, astrologie. religie, unde ''scanteile'' sar mai aprig...ma intreb iara:

de ce? de ce moderatori?

pentru că oamenii jignesc şi fac off topic indiferent de numele secţiunii. crede-mă pe cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru că oamenii jignesc şi fac off topic indiferent de numele secţiunii. crede-mă pe cuv
Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru că oamenii jignesc şi fac off topic indiferent de numele secţiunii. crede-mă pe cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×