Sari la conținut
Forum Roportal
J0'

Ce cauta US army in ro?

Postări Recomandate

Cred că vin ca să ne stoarcă de bani :yes: Nu m-a prea interesat acest subiect , deci este doar opinia mea :D n-o luaţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci sa revin cu o info , care poate pe voi nu va intereseaza asa de tare , se inchide o baza militara mare in hd germania , , si mi se pare ciudat aici se inchide acolo se deschide

 

Tu ai auzit de Empire Earth / Civilisation / The Battle of Middle Earth ??? astea sunt jocuri pe calculator ... dar au si ele un miez de realitate : ai o limita de populatie si resurse .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alegorie : eu sunt, intr-o mare masura, adeptul golobalizarii, al occidentalizarii, dar, cu imaginatia mea totusi slaba de poet in suspensie caporal de dat muste afara, o sa fac o alegorie : Romania, nu e vina ta, tu esti o tara frumoasa, fara misto... da dupa ce jumate-3/4 din populatie te-a rupt ca armata 14, acuma mai faci si nazuri cand vin osteni ca brazii de peste ocean??? Ii primesti!!! Fiindca, cum spune Geo Pesci intr-un film: Ba, convict, eu iti vreau binele si te scap din rahat frumos, altfel, daca nu vrei - o sa ajungi iar la aia si or sa te fuck you even worse... Cam asa si cu UE si cu toate! Cine are atuuri, alege! Cine e puternic, conduce! Cine e slab, ia lectii. daca nu era slab, ii invata el pe altii... Lectii...

 

nu mai faceti afirmatii din astea fara sa ganditi deci va rog mult

 

Eu sunt de acord cu omul. Checks and balances (American blend!) - faci o gresala, platesti. Vine altu mai bun si... care e faza, pana la urma? Nu ca la ei se repecta totul 100%, dar cat se respecta in Romania, dati-mi voie?

America e mult mai mult decat Mc Donald`s, filme de actiune mana 15, Marylin Manson . Romanu s-a invatat sa vada partea jegoasa la toti... si, poate ca, inconstient, si la el...

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si asta e bine in opinia ta ?

Si eu pana la liceu asa credeam ... facand "parte in parte" puteam sa-mi impun punctu de vedere ... dar la ce conducator au americanii :think: ... 'no comment

E o viziune cam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, intreaba omu` ce e cu armata americana in romania si voi faceti teoria chibritului cu rachetele lu nush care. Nimeni nu i-a spus (din cate am vazut citit scanand posturile) ca e o baza militara la costanta...

 

Si, o tin acolo ca sa fie aproape de Russia si Iraq (ma rog, nu e aproape dar turcii nu i-au lasat din cate imi amintesc).

 

In plus, asta e granita UE, un motiv in plus sa le aiba acolo...

 

Cat despre resurse, daca va referiti la mancare, e destula pentru toata lumea. Uniunea europeana are surplusuri asa de mari incat isi permite sa le dea la africani pe preturi de nimic... Nu va dati seama dar, au munti intregi de cascaval, grau si tot ce poate fi pastrat... (cititi despre CAP, adica Common agricultural policy)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si, o tin acolo ca sa fie aproape de Russia si Iraq (ma rog, nu e aproape dar turcii nu i-au lasat din cate imi amintesc).

 

In plus, asta e granita UE, un motiv in plus sa le aiba acolo...

Well, theoretically speaking, nu US Army ar trebui să protejeze frontierele Uniunii Europene. 8) Dar e foarte bine dacă o face, pentru că europenii nu sunt capabili să o facă, după cum s-a dovedit

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce va plangeti ? ...pai nu statea bunicu suparat in varful surii uitandu-se la cer ca nu mai vine armata americana?

Acum vine ...ce mai ...e bine ...nu ne mai intorc rusii catre comunism!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×