Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Problem.

A "sunat" la usa o pisica de 6-7 luni, frumoasa, pufoasa, dar flamanda si nu chiar curata.

Am deschis usa si s-a plimbat prin tot apartamentul, a mancat, a folosit litiera.

Pisica batrana o tolereaza si nu prea. Merge dupa ea prin casa, o cheama, apoi o maraie.

Habar n-am ce sa fac. N-as supara pisica batrana, si nu mi-e clar daca ii place ideea sau nu. Initial parea ca o cheama in camera dupa ea, apoi a certat-o ca i-a folosit litiera.

Editat de Motorină
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Am din nou o singura pisica :bag:

Era stresata batrana. Am dus musafira inapoi pe scari, iar a mea s-a calmat instant.

Cat timp erau amandoua, batrana se ascundea.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca este o pisica mare, dar nu pot sa stabilesc identitatea.   Am si eu unu mare dar capul nu este asa de mare, iar acum isi schimba blana si pare si mai mare ca dedesubt creste blana noua.   E plina curtea de bucati de par cum si le smulge, dar nu ne lasa pe noi sa-l ajutam.    Locul unde deja a scapat de blana veche, se vede corpul la forma naturala si nu este chiar asa de imensa.  Mai mult blana arata mai voluminos. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva ne-a aruncat 5 pisicute in gradina din fata casei cu cateva minute in urma!!!  Este deja foarte cald, lumea nu sta afara, strada este goala dar precis CAMERA de luat vederi stie cine a fost.  Cred ca va urma acest episod pentru o vreme ca nimeni nu mai vrea sa hraneasca si animale fara folos in numar mare.  Nu castreaza nici animalele sa nu se reproduca, doar vor mila pentru animale mici.  Care cresc si mananca si la un moment dat trec si la vecini sa-si faca nevoile.   Aici multi pun mana pe arma daca avanseaza conditia, mai ales daca pe masina vede mizerie de pisica.   Sint multe cazuri din astea din pacate.  

Desi omu' grebla nu departe dar era cu spatele, n-a auzit nimic.   Ma suna pe celular sa ies afara sa admir scena, eu n-am treaba cu asa ceva si am ordonat sa plece de urgenta cu ei la locul respectiv unde se ocupa de astea.   Nu-s paznic de pisici, m-am saturat si de ai nostri, pe cel bolnav o sa-l duca tot el la acel loc ca nu-i vorba de vindecare.  

Alalalt, cel Alb,  n-are nimic, nu avem probleme inca desi sint niste ani  buni decand este cu noi, s-a oprit din mers aici ca a simtit mancare si a ramas.

Decand cu vanzarile de case la pret inalt, de acum cativa ani, s-au dus si caini si pisici din apropiere ca nu se mai vad deloc la plimbare decat unu cu un mare dog dar nu pe vremea asta. 

Au fost daramate casele vechi si noii proprietari nu vor sa fie responsabili de nimic.  Eu ma bucur ca de asta ca strada era plin de kkturi ca nu le interesa sa curete pe stapani, erau mari probleme la un moment dat, ca nu sint garduri si cainii fug pana unde pot iar stapanii doar le fluiera.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×